22.12.2013

 

 

Już za chwilę Święta Bożego Narodzenia. To czas dla nas i naszych rodzin. Życzę więc wszystkim miłośnikom jamników i wszystkim rodzinom Vita-Redków dużo radości, miłości i ciepłej atmosfery w tych chłodnych zimowych dniach. 

 

Jednocześnie wielkimi krokami nadchodzi nowy 2014 rok. W tym Nowym Roku życzę sobie i innym wielu sukcesów i spełnienia marzeń - zarówno tych jamniczych jak i tych niejamniczych ;)

Do Siego Roku!

 

 

 

 

09.12.2013

Dziś maluchy z miotu K kończą 9 miesięcy i stają się pełnoprawną młodzieżą ;)

Z tej okazji zamieszczam portrecik KINGSTONA Vita-Red u ukochanej Pańci na rękach - widać wielką wzajemną miłość :) 

 

 

 

 

 

11.11.2013

Dziś KINGSTON Vita-Red wystąpił w klasie szczeniąt na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Mielnie. Jamniki sędziowała Pani Maria Bruska. Kingston otrzymał ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Best Puppy. 

Serdecznie gratuluję właścicielce oraz samemu Kingstonkowi :)

 

 

 

 

 

13.10.2013

Dziś na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Gorzowie Wielkopolskim debiutował w klasie szczeniąt KINGSTON Vita-Red. Jamniki sędziowała Pani Marlena Jakubowska. Kingston uzyskał ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Best Puppy. Dostał również piękny opis :)

Bardzo serdecznie dziękuję jego właścicielce Marcelinie Grzeszczak za przygotowanie Kingstona do wystawy i doskonałe jego zaprezentowanie w ringu oraz za całokształt pracy z Kingstonkiem.

Za zdjęcia z ringu dziękuję Iwonie Bodnarczuk :)

  

 

 

* * * * *

 

Również dzisiaj spotkałam się z KALDERĄ Vita-Red. Mała fajnie się rozwija i jest oczkiem w głowie swojego Pańciostwa. Bardzo się cieszę ze spotkania i dziękuję Państwu za doskonałą opiekę nad Kaldunią :) 

 

 

 

 

 

 

06.10.2013

Nowe zdjęcie 6 miesięcznego KINGSTONA Vita-Red. Młodzieniec robi się coraz bardziej podobny do swego ojca, Amaretto :)  

 

 

 

22.09.2013

Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowo udany i sympatyczny.

Udałyśmy się do Zgierza na Krajową Wystawę Psów Myśliwskich. Jamniki sędziowała Pani Zsuzanna Vaczi-Balogh z Węgier.

JANSA Vita-Red występując w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą, CWC i została Zwycięzką Suką. Tym samym Jansunia ukończyła Championat Polski, co jest dla mnie wielką radością :)

  

 

 

W klasie szczeniąt występowała 6 miesięczna KASHI Vita-Red. Otrzymała ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Best Puppy. Jestem bardzo z malutkiej dumna i trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Za przygotowanie i wystawienie Kashi bardzo dziękuję Małgosi i Jarkowi :) 

 

 

 

Jako że pojechałam na wystawę razem z Jansunią i Tolcią to odbyło się rodzinne spotkanie. Tolcia poznała młodszą córkę i bardzo się ze spotkania ucieszyła :)

 

Ale pod koniec wystawy jamniki się zmęczyły :) Poniżej zdjęcie Jansuni i Tolci

 

 

 

 

24.08.2013

Dziś brałyśmy udział w spacerku w parku Fort Bema w Warszawie. Ten malowniczy park to dawny Fort Parysów, wybudowany pod koniec XIX wieku. W tych historycznych a jednocześnie niezwykle malowniczych okolicznościach nasze jamniki pływały (w dawnej fosie) zawzięcie goniąc kaczki, biegały i zawierały nowe psie znajomości. Spacerowaliśmy wraz z Shangri-La i Basimem Lizus Maksimus oraz ich Pańcią Elą, Ewą i Piotrem oraz ich jamnikami Diukiem Koneckie Zacisze i Szamanem Lizus Maksimus.Z Łodzi przyjechali także Kasia i Robert wraz ze swoją sunią Sarą z Żywieciej Kotliny. To liczne jamnicze towarzystwo bardzo dobrze się dogadywało i wspólnie szalało :) Ten dzień był doskonałym relaksem w fajnym gronie i oby do kolejnego spotkania :) 

Przy okazji także udało się zrobić kilka pamiątkowych zdjęć, za które bardzo serdecznie dziękuję ich autorom: Kasi Nowickiej i Piotrowi Kurkowi. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Więcej zdjęć oraz relacja ze spacerku już wkrótce w zakładce Migawki :)

 

 

 

 

     

 

 

 

15.08.2013

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Łodzi - najpierw spotkaliśmy się z Kashi Vita-Red a potem z Sarą i jej Pańciostwem poszliśmy do parku Na Zdrowie na spacerek. Było kąpanie, pływanie, bieganie, polowanie na kaczki. Wspaniały dzień, upamiętniony pięknymi zdjęciami autorstwa Kasi Nowickiej. Więcej informacji i zdjęć w zakładce Migawki :)

 

 

 

 

 

 

 

 

04.08.2013

Dziś miałam wielką przyjemność spotkać się z Kalderą Vita-Red, po domowemu Kamą. Niemal pięciomiesięczna sunia fajnie się rozwija - ma śliczną główkę, wyraźnie pojaśniała i jest już sporą sunią. Jest przy tym bardzo szczęśliwa i radosna, co widać :) To spotkanie było dla mnie wielką radością i nie mogę się doczekać następnego :) Dziękuję właścicielom za doskonałą pielęgnację i opiekę nad małą! 

 

  

 

 

14.07.2013

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie

 

Kashi Vita-Red po raz pierwszy brała udział w wystawie i debiutowała w klasie baby. Otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i Best Baby! Bardzo ładnie się prezentowała i uzyskała piękny opis. Po ocenie rozdawała wszystkim buziaki :) Wielką radością było dla mnie ponowne zobaczenie maluszka po 2 miesiącach, tym bardziej że Kashi poznała mnie i bardzo się ucieszyła ze spotkania ;)

Bardzo serdecznie dziękuję Małgosi za doskonałe przygotowanie Kashi do wystawy i piękne jej wystawienie :) 

Za jak zawsze piękne zdjęcia z wystawy dziękuję także Kasi Nowickiej.

 

 

Poniżej wspólny portrecik sióstr - Jansy i Kashi Vita-Red

 

Jansa w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą

 

Dziękuję serdecznie za wspaniałą atmosferę i do szybkiego zobaczenia :)

 

 

 

 

07.07.2013

Nowe zdjęcia podrastającyh szczeniąt z miotu K. Maluszki lada moment skończą 4 miesiące, więc poniżej wstawiam ich aktualne zdjęcia.

 

 

 

KASHI Vita-Red wraz z Pańcią były niedawno na spacerku z jamniczą koleżanką Sarą i jej Pańcią Kasią Nowicką. Spacerek w ślicznych ogrodowo-parkowych plenerach obfitował w piękne widoki i wspaniałe możliwości do biegania i zabaw :) Kasia wykonała przy tej okazji piękne zdjęcia, za które bardzo serdecznie dziękuję :)

  

 

 

Kashi pilnie ćwiczy postawę, również podczas spacerku w parku :)

 

A na koniec portrecik z ukochaną Pańcią :)

 

 

 

* * * * *

 

KASAI Vita-Red także z maleństwa zamieniło się już w podrostka i bardzo aktywnie spędza czas w ogródku pomagając Pańci przy roślinkach - ich sadzeniu, podlewaniu i doglądaniu. Jej wielką pasją jest również woda i wszelkie kałuże.

Poniżej nowe zdjęcia Gaji, za które bardzo serdecznie dziękuję jej właścicielce, Pani Justynie :)

 

Duża ceramiczna donica to wręcz idealne miejsce odpoczynku po ciężkich pracach ogrodowych :)

 

 

 

 

* * * * *

 

Kingstonek z kolei dzielnie pobiera nauki w psim przedszkolu i z każdych zajęć wraca mądrzejszy o nowe umiejętności i informacje. Jako jamnik część z nich przyswaja i stosuje a część traktuje jako zbędny balast :) Ten uroczy łobuziak także jest już podrostkiem - pewnym siebie, przebojowym i ciekawym świata i ludzi. Jak wszystkie szczenięta z miotu K uwiebia wodę we wszelkich odmianach - kałuża, jezioro czy deszczówka. Jego drugą wielką pasją jest kopanie dołków - czym większy tym lepszy :) Poniżej kilka zdjęć Atosa, za które bardzo serdecznie dziękuję jego właścicielce Marcelinie :)

 

 

Atos i jego dołek :)

 

 

 

 

* * * * *

 

KALDERA Vita-Red to również zapalona miłośniczka kąpieli i wody. Każdy sposób jest dobry aby zażyć ochładzającej kąpieli w niewidocznym dla Pańciostwa zbiorniczku wodnym. Nowe zdjęcia Kalduni już wkrótce :)

 

 

 

 

 

09.06.2013

JANSA Vita-Red wzięła dziś udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie. Wystąpiła w klasie otwartej i otrzymała: ocenę doskonałą, CWC, BOB i BOG-II :) Jamniki sędziowała Pani Karolina Wójcik.

 

Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z sukcesu mojej Jansuni!

 

Za wspólny wyjazd, świetną atmosferę i piękne zdjęcia dziękuję Eli Bogusławskiej :)

  

 

Czekając na finały wybrałyśmy się wraz z Elą Bogusławską i jej króliczą jamniczką długowłosą SHANGRI-LA Lizus Maksimus na spacer do pobliskiego parku. Efektem jest pamiątkowe zdjęcie wraz z pucharkami ;)

 

Poniżej zdjęcie z wyboru BOG. Zdjęcie jest autorstwa Magdy Bukiewicz - bardzo dziękujemy :)

 

 

 

01.06.2013

W dniu dziecka a jednocześnie w swoją 3 miesięcznicę do nowego domku wyprowadziła się Kaldera Vita-Red. To ostatni jamnik z miotu K, który wyprowadził się z rodzinnego domku. W związku z tym załączamy ostatnie zdjęcia z domu rodzinnego. Kalduniu - bądź szczęśliwa! Długiego jamniczego życia :) 

 

 

* * *

 

Równocześnie z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim jamnikom z naszej hodowli dużo szczęścia i spełnienia jamniczych marzeń :)

 

 

 

 

19.05.2013

Dziś otrzymałam nowe zdjęcia pięknej Kasai Vita-Red wraz z jej psią towarzyszką życia, Efi :) 

Za piękne zdjęcia dziękuję Pani Justynie :)

 

 

 

 

18.05.2013

Dziś Kaldera Vita-Red wraz z mamą i przyrodnią siostrą Jansą korzystały z pięknej pogody w ogrodzie. Zabawom nie było końca, ale miały też do załatwienia ważne jamnicze sprawy - kopanie dołków, kąpanie się w oczku wodnym, tarzanie się, polowanie na żaby itd. 

 

 

wspólne tarzanie Kaldery i Jansy :)

 

 

Kaldunia z mamą, Porzeczką

 

Więcej zdjęć w galerii miotu K

 

 

 

 

12.05.2013

Dziś moje jamniki długowłose standardowe: Porzeczka, Jansa oraz Kaldera spotkały się z mniejszymi "kuzynami" czyli jamnikiem długowłosym króliczym i miniaturowym: Szamanem i Diukiem. Były zabawy, gonitwy, ale też wspólne zdjęcie pamiątkowe :) Autorem zdjęć, za które bardzo dziękujemy, jest Piotr Kurek.

 

 

 

 

 

 

04.05.2013

Dzisiejszy dzień obfitował we wrażenia. Przede wszystkim do nowego domku wyprowadziła się KASHI Vita-Red. Zamieszkała w nowym domku w Łodzi u wspaniałych, absolutnie zakochanych w niej ludzi. Kashi - bądź szczęśliwa!

 

* * *

 

Drugim wydarzeniem była Międzynarodowa Wystawa w Łodzi. Zaprezentowała się na niej JANSA Vita-Red uzyskując ocenę doskonałą, CWC, CACIB i Zwycięstwo. Za towarzystwo i pomoc na wystawie dziękuję Dorocie Zabielskiej oraz Kasi Nowickiej, która wykonała nam również piękne zdjęcia będące dla nas wspaniałą pamiątką tego udanego dnia. Gdyby tylko pogoda bardziej dopisała ;)

 

 

 

 

 

03.05.2013

Dziś do nowego domku wyprowadził się KINGSTON Vita-Red. Zamieszkał w Szczecinie, a więc daleko od rodzinnego domu. Zaaklimatyzował się już w nowym domku i dokazuje :) Kingstonkowi życzymy długiego, szczęśliwego jamniczego życia, a jego Pańciostwu dużej pociechy z tego uroczego łobuziaka :) 

 

 

02.05.2013

Nowe zdjęcia maluszków z miotu K, w wieku niespełna 8 tygodni. Za pomoc w ich wykonaniu bardzo serdecznie dziękuję Dagmarze Oraczewskiej :)

 

 

 

 

 

01.05.2013

 

Majówkę maluszki mają bardzo pracowitą - sesje zdjęciowe, zabawy i gonitwy po domu.  

 

Przyjechała też do nas ciocia Kasia z Łodzi, którą osaczyly maluszki i domagały się buziaków :)

 

 

 

 

 

27.04.2013

Maluchy z miotu K skończyły dziś 7 tygodni. Są urocze, rezolutne i obdarzone mnóstwem pomysłów :) 

 

 

 

 

 

21.04.2013

Szczenięta, teraz już 6 tygodniowe, są rezolutne, pewne siebie i przekonane, że cały świat należy do nich :) Jest ich wszędzie pełno a ich roześmiane i rozbawione pyszczki niezmiennie wywołują uśmiech na twarzy. Każdą chwilę wypełnia im zabawa, "walki" ze sobą, próby złodziejstwa (np. buty lubią sobie samoistnie wywędrować do jakiegoś pomieszczenia) lub pozowanie i robienie słodkich minek pt. "co złe to nie my" :D

 

 

 

 

 

13.04.2013

Maluchy z miotu K skończyły 5 tygodni. Są rezolutne, wesołe i całą swą energię poświęcają na zabawę i poznawanie świata ;) Wykonanie sesji zdjęciowych jest coraz trudniejsze, ale nie poddajemy się :D

 

 

 

 

07.04.2013

Dzisiaj maluszki obchodziły swoją pierwszą miesięcznicę :) Z tej okazji zostały oczywiście wycałowane, a później zrobiliśmy kilka zdjęć.

 

 

Jednak nie samą przyjemnością i zabawą jamnik żyje - trzeba też się uczyć i nabierać wprawy w postawie :) Ćwiczyliśmy więc stanie w postawie - efekty poniżej oraz w galerii miotu K.

 

KASAI Vita-Red

Jednak to nie koniec atrakcji, gdyż odwiedzili nas Ela Bogusławska-Przybysz (właścicielka hodowli jamników długowłosych Lizus Maksimus) wraz z mężem Mariuszem. Maluszki wybawiły się z "ciocią" i "wujkiem" i zostały do woli wycałowane. Bardzo się cieszę z naszego spotkania i wraz z maluszkami czekamy na następne :) 

 

 

 

 

 

01.04.2013

Szczenięta z miotu K ukończyły w sobotę 3 tygodnie. W związku z tym wstawiamy kilka nowych zdjęć :)

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Miot K

 

 

 

24.03.2013

Dziś JANSA Vita-Red wzięła udział w Krajowej Wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim. Otrzymała ocenę doskonałą i CWC oraz piękny opis. 

 

 

 

 

 

 

16.03.2013

Szczenięta - jamniki długowłose standardowe - skończyły dziś tydzień. Pięknie się rozwijają i rosną w oczach :)

 

 

 

 

 

 

09.03.2013

Na świat przyszły długo wyczekiwane maluszki z interesującego połączenia: Ornbergets Amaretto i Porzeczka Japońskie Złocienie. Są 3 dziewczynki i 1 chłopiec. Więcej informacji i zdjęć w zakładce Miot K.

 

 

 

 

 

31.01.2013

Dzisiejsze badanie USG potwierdziło ciążę Porzeczki Japońskie Złocienie. Narodzin szczeniąt spodziewamy się na początku marca 2013 :)

 

Ojcem szczeniąt zostanie piękny, sprowadzony ze Szwecji jamnik długowłosy standardowy Ornbergets Amaretto. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szczeniętami serdecznie zapraszam do kontaktu. 

 

 

 

 

 

 

26.01.2013

Dziś otrzymałam nowe zdjęcia Jokerka Vita-Red! Rodzyneczek miotu J wyrósł na pięknego jamnika. Imponujący włos, piękna głowa i budowa ciała oraz wielka radość życia sprawia że obserwowanie Jokera to wielka przyjemność. 

Za piękne zdjęcia serdecznie dziękuję właścicielom Jokerka :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

  1. pl
  2. en
  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com