1. pl
  2. en

19.12.2014

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia miłośnikom jamników, opiekunom Vita-Redków oraz wszystkim pozostałym zaglądającym na naszą stronę przesyłamy życzenia pięknych i radosnych świąt. Niech będą pełne serdeczności, miłości, radości i spędzone we wspaniałej atmosferze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.11.2014

Przy okazji pobytu w Szczecinie do woli mogłam obfotografować 1,5 rocznego jamnika z naszej hodowli - KINGSTONA Vita-Red. Poniżej kilka zdjęć, więcej w Migawkach i Galerii Kingstona :) 

 

 

 

 

 

21.10.2014

Nowe zdjęcia 4 miesięcznego LINCOLNA Vita-Red. Maluch rośnie jak na drożdżach i ma cudowny charakter - krótkie spotkanie z nim dało mi mnóstwo radości :)

 

 

 

 

 

18.10.2014

Spała - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich.

 

Jamniki sędziował Pan Leszek Siejkowski - 1,5 roczna KASHI Vita-Red wystąpiła w klasie pośredniej.

Otrzymała ocenę doskonałą, CWC i tytuł Zwycięzcy Rasy (BOB).

Niestety Kashi nie mogła zostać na finałach. Bardzo serdecznie gratulujemy Kashi i jej Pańciostwu sukcesu i trzymamy kciuki za następne :)  

 

 

 

 

 

14-21.10.2014

Urlop w drugiej połowie października w Polsce mógłby wydawać się lekko szalonym pomysłem. Ale nie jeśli jedzie się w jamniczym towarzystwie do wspaniałych znajomych... i ich psów ;) 

Wybraliśmy się do Szczecina - trochę na zwiedzanie, trochę towarzysko i bardzo jamniczo :) Ten tydzień był bardzo intensywny - było zarówno zwiedzanie Szczecina, jak i spacery z psami, wyprawy na psie wybiegi i wycieczka nad morze. Akurat podczas wycieczki nad morze, do Pobierowa, pogoda dopisała wyjątkowo - było słonecznie i bardzo ciepło. A ja czułam się szczęśliwa, bo na tej wycieczce nad morze wyjątkowo mi zależało. Ponieważ było tak pięknie mogłyśmy w doborowym towarzystwie przespacerować się brzegiem morza. Cudne wrażenia! Pusta plaża i tylko my z psami :)

Za fantastyczne towarzystwo bardzo dziękuję Marcelinie i Michałowi, Adrianie, Iwonie i Dorocie. Było cudownie... a ja już nie mogę się doczekać powtórki :)

  

 

 

 

 

Więcej zdjęć można obejrzeć w Migawkach. Serdecznie zapraszam również do przeczytania zamieszczonej tam krótkiej relacji z naszego pobytu w Szczecinie :)

 

 

 

 

10.10.2014

Ten piątek był słoneczny i naprawdę piękny - żal byłoby nie wykorzystać tej pogody do spacerku. Jako że był to jeden z ostatnich dni, jakie LARSSON Vita-Red spędził w rodzinnym domu wybrałam się z nim na łąki podwarszawskie, na których napotkaliśmy konie. Larssonik (po domowemu Misio) pierwszy raz widział konie - był jednocześnie bardzo zdziwiony (skad wziął się taki wieeelki pies??) i zafascynowany. Najpierw więc się zjeżył i próbował wystarszyć je swoim groźnym szczekiem ;) Jako że konie zupełnie się tym nie przejęły, a co więcej nawet na tyle zaineresowały że podeszły bliżej, Larssonik już po chwili obwąchiwał się z końmi i patrzył na nie z bliska z wielką fascynacją.

 

Trzy dni później LARSSON wyprowadził się do nowego domku. Bądź szczęśliwy, mój drogi :)

 

 

 

 

27.09.2014

Choć poranek był deszczowy i smętny to już koło południa wyszło słońce i zrobiło się pięknie. Można więc było wcielić w życie spacerkowy plan - razem z Elą Bogusławską i jej Lizuskami poszłam z Larssonem na urokliwą polankę w Kampionoskim Parku Narodowym. Larssonik odkrył swoją nową pasję - patyczki - i z pełnym zaangażowaniem ją realizował :) 

 

 

 

i Szania :)

Elu - dziękujemy za wspólny spacerek i polecamy się na przyszłość :)

 

 

 

 

20.09.2014

Słoneczny i ciepły wrześniowy dzień to wymarzona okazja do spacerku, tym razem łódzkiego :) Odkryliśmy nowy park z dużą ilością kaczuszek i z łabędziem, którego jednak niestety zapomniałam sfotografować... 

Larsson

 

Sara

 

Kasia z Mają

 

 

Tolcia

  Kasia, Ewa, Piotr - dziękujemy za wspólny spacerek :)

 

 

 

 

13-14.09.2014

Ten piękny, słoneczny wrześniowy weekend mieliśmy przyjemność spędzić w Zaździerzu pod Płockiem na Zlocie Ogarów Polskich. Ten wspaniale zorganizowany zlot miłośników i hodowców ogarów zrobił na mnie ogromne wrażenie a czas spędziliśmy cudownie na spacerkach, kąpaniu się w jeziorze, grillu i przy ognisku... ale również na oglądaniu filmów o psach, wzajemnej wymianie doświadczeń i na szkoleniu. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie mnie i moich jamników a Monice i Kamili za zaproszenie na zjazd i odwagę za wspólne mieszkanie :)

Monia, Kama, Fusia i Kalif - do szybkiego ponownego zobaczenia!

 

 

 

Więcej zdjęć już wkrótce w Migawkach :)

 

 

 

 

 

 

31.08.2014

Dziś Lincoln Vita-Red wyprowadził się do nowego domku. Zamieszkał wraz ze starszą i większą "koleżanką" owczarkiem niemieckim w Gorzowie Wielkopolskim. Bądź szczęśliwy mój kochany maluszku!

 

 

 

 

30.08.2014

A dziś chłopcy szaleli i korzystali z pięknej słonecznej pogody. Bieganie i kopanie dołków to była podstawa :)

 

 

 

 

29.08.2014

Dziś do nowego domku wyprowadziła się nasza suczka LADY SALMA. Lady zamieszkała pod Warszawą i już nie mogę się doczekać spotkania z nią :) Bądź szczęśliwa Salmusiu!

 

 

 

24.08.2014

Dzisiejszy dzień obfitował we wrażenia - maluchy z miotu L spotkały się ze swoimi kuzynami, szczeniętami z miotu O w hodowli Dagi Dog. Sumarycznie było osiem szczeniąt, które doskonale się ze sobą bawiły, kopały dołki... i pozowały do zdjęć ;) Bardzo dziękuję za wspaniały dzień moim serdecznym koleżankom - Dagmarze Oraczewskiej i Eli Bogusławskiej-Przybysz.

Nowe zdjęcia 8 tygodniowych szczeniąt z miotu L

 

LARSSON Vita-Red 

 

 

LINCOLN Vita-Red 

 

 

LADY SALMA 

 

 

 

I wspólne zdjęcie maluchów z miotu L:

 

 

 

i razem z kuzynostwem :) 

 

 

 

 

 

23.08.2014

Korzystając z być może jednego z ostatnich tak ciepłych dni tego lata moje jamniki szalały dziś w ogrodzie. Szczenięta poszły w ślady mamy i babci i wykazują wielką fascynację wodą... skąpały się w oczku wodnym, w którym ich mamcia polowała na żaby :) Radości było co nie miara! 

 

 

 

 

 

 

11.08.2014

Szczenięta z miotu L mają już niemal 7 tygodni. Eksplorują otoczenie, wszystko je interesuje, kochają ludzi i inne psy. Całe życie jest dla nich zabawą. Ostatnie gorące dni spędziły w uroczej okolicy - na Podlasiu w czarującym domku nad samym Bugiem i przy okazji udało się zrobić kilka fotek :)

  

 

 

 

 

Poniżej kilka zdjęć w postawie maluszków:

 

LARSSON Vita-Red

 

 

LADY SALMA Vita-Red 

 

 

LINCOLN Vita-Red 

 

 

 

 

 

04.08.2014

Jutro szczenięta z miotu L kończą 6 tygodni i z tej okazji zrobiłam kilka świeżych zdjęć rozbrykanych, uroczych maluchów - pozowanie okazało się dla nich wielkim wyzwaniem... usiedzenie w miejscu dłużej niż ułamek sekundy to trudna sprawa kiedy wokół czeka cały, bardzo ciekawy świat :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.08.2014

Szczenięta z miotu L intensywnie poznają świat :) Oprócz zabaw w domu i ogrodzie udają się także do lasu i miasta - co prawda nie na własnych łapkach ale i tak emocji jest mnóstwo! Podziwianie różnorodności otaczającego je świata z "pokładu" wózka niezwykle je interesuje i szczenięta bacznie wszystko obserwują - od odgłosów lasu poprzez odgłosy ulicy aż po dźwięki wydawane przez tramwaj czy autobus :)

 

 

 

 

 

25.07.2014

Nowe zdjęcia 4,5 tygodniowych szczeniąt z miotu L. Larsson i Lady Salma czarują spojrzeniami podczas gdy Lincoln nie życzył sobie pozowania do zdjęć i ostentacyjnie to okazywał :) Ach te urocze i uparte jednocześnie jamniki...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.07.2014

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie

Jamniki długowłose standardowe oceniał Pan Leszek Siejkowski. KINGSTON Vita-Red uzyskał ocenę doskonałą i tytuł Zwycięzcy Młodzieży. Tym samym, biorąc udział w trzeciej wystawie w klasie młodzieży, KINGSTON ukończył Młodzieżowy Championat Polski. Wielkie gratulacje dla jego opiekunów - Marceliny i Michała!!! 

Poniżej zdjęcie w postawie z ostatniego spaceru w malowniczym parku warszawskim

 

 

 

 

05.07.2014

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich we Wrocławiu.

Jamniki długowłose standardowe oceniał sędzia z Czech, Pan Ludek Muller. W klasie pośredniej wystąpiła KASHI Vita-Red uzyskując ocenę doskonałą i CWC. KASHI rozpoczęła tym samym dorosły Championat :) Wielkie gratulacje i podziękowania dla Małgosi i Jarka, właścicieli KASHI. Małgosi i Jarkowi dziękuję również za zdjęcia z wystawy, które zamieszczam poniżej.  

 

 

Tymczasem maluchy z miotu L skończyły dziś 11 dni i zaczęły otwierać oczka. Z tej okazji miały zrobioną sesję zdjęciową :) 

 

Maluchy z mamą, Jansą

 

Więcej zdjęć w na podstronie miotu :)

 

 

 

 

 

01.07.2014

Dziś nasze najmłodsze pokolenie jamników Vita-Red kończy tydzień :) Przy okazji obchodzimy dziś Światowy Dzień Psa... z tych to okazji kilka aktualnych zdjęć maluszków.

 

 

 

 

 

 

30.06.2014

Szczecin - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Jamniki oceniała Pani Cathy Delmar z Irlandii.

KINGSTON Vita-Red (16 miesięcy) wystąpił w mocno obsadzonej klasie młodzieży zajmując 2 lokatę i uzyskując ocenę doskonałą. Moje serdeczne gratulacje i podziękowania dla Marceliny za przygotowanie i piękne wystawienie naszego wychowanka. 

 

 

 

Na wystawie tej Kingston spotkał także swego kuzyna Ivana (Sky Spirit UPRAVLAY I VLASVUY) należącego do Ani Kozłowskiej. Kuzyni od razu się polubili i przypadli sobie do gustu :)

 

 

 

 

24.06.2014

Dziś urodziły się szczenięta - jamniki długowłose standardowe - 2 pieski i 1 suczka. Wszystkie szczenięta są rude. Osoby zainteresowane pieskami serdecznie zapraszam do kontaktu :) 

 

 

Więcej zdjęć i informacji w zakładce Miot L

 

 

 

 

 

 

 

15.05.2014

Dzisiejsze badanie USG potwierdziło ciążę JANSY Vita-Red :)

Narodzin szczeniąt spodziewamy się około 25 czerwca. Więcej informacji na temat miotu znaleźć można w zakłądce Mioty i zapowiedzi 

 

Osoby zainteresowane szczeniętami serdecznie zapraszam do kontaktu :)

 

 

 

 

10.05.2014

Dziś był dzień jamnika :) Cały dzień spędziłam wraz z Jansą i Porzeczką w Łodzi. Najpierw na międzynarodowej wystawie psów gdzie Kashi Vita-Red wystąpiła w klasie młodzieży. Uzyskała bardzo ładny opis i ocenę doskonałą zajmując lokatę 2/3. Miałam przyjemność wystawienia Kashi - dziękuję Małgosi i Jarkowi za zaufanie a także za przygotowanie Kashi do wystawy :)

 

 

Kashi na kolankach ukochanej Pańci

 

 

 

 

Następnie byłyśmy z wizytą u Małgosi i Jarka (właścicieli Kashi Vita-Red), gdzie dziewczyny bawiły się i odpoczywały :) Bardzo Wam dziękuję za to przemiłe spotkanie. 

 

Pod koniec dnia spotkałam się natomiast z Kasią Nowicką i Robertem oraz Ewą Kurek i Piotrkiem. Byliśmy w pięknej choć zatłoczonej Manufakturze a następnie na spacerku w parku i na pięknej łące. Udało nam się przy okazji zrobić kilka zdjęć, z których część zamieszczam poniżej. Kasiu - bardzo Ci dziękuję za pomoc w zdjęciach!!

 

Jansa Vita-Red w Manufakturze

 

 

 

Ewa i Kasia z jamnikami :)

 

 

Dziewczyny pozują :)

Od lewej: siostry Maja (Karina z Żywieckiej Kotliny) i Sara (Ksena z Żywieckiej Kotliny), Porzeczka Japońskie Złocienie i Jansa Vita-Red. 

 

 

Małgosiu, Kasiu, Ewa, Robert, Jarek, Piotr - bardzo Wam dziękuję za ten piękny wspólny dzień :) Do szybkiego ponownego zobaczenia!    

 

 

 

 

 

01.05.2014

Pierwszy dzień maja okazał się wyjątkowo piękny - słoneczko świeciło i wspaniale grzało. Żal byłoby nie skorzystać z takiej pogody, więc moje jamniki spędziły dzień aktywnie - rano na podwarwszawskich łąkach wśród kwitnących mleczy a popołudniu w warszawskim parku na Moczydle wraz z moją koleżanką Elą Bogusławską i jej jamniczką Szanią Lizus Maksimus. Elu - dziękujemy za przemiłe wspónie spędzone popołudnie.

Poniżej kilka zdjęć z naszych majówkowych spacerków :) 

 

Jansunia wśród kwitnących mleczy

 

Porzeczka oblizuje się na widok smakołyczków :)

 

 

 

A na koniec zdjęcia Jansuni czającej się na kaczuszkę...

 

 

oraz w postawie - za pomoc w zdjęciach dziękuję bardzo Eli :)

 

 

 

 

 

 

 

18-21.04.2013

Krótki acz bardzo udany i piękny wyjazd wakacyjno-świąteczny do Zamościa. Moje jamniki oczywiście również uczestniczyły w wyjeździe i zwiedzały piękną Zamojszczyznę. 

  

 

 

 

 

 

 

 

22.03.2014

Dziś przy okazji pobytu w Łodzi miałam wielką przyjemność spotkać się z naszą wychowanką - KASHI Vita-Red. Kashi bardzo się ucieszyła ze spotkania :) 

Wraz z Małgosią, Jarkiem i Kashi oraz Kasią, Robertem i ich suczką Sarą oraz Ewą i Szamanem udało nam się pójść na spacer do pobliskiego parku gdzie psy wspólnie szalały. Wśród szaleństw była też chwila na ćwiczenie postawy :)

Poniżej kilka zdjęć z naszego spacerku i ćwiczeń - bardzo Wam dziękuję za wspólny czas :)

 

Kashi w postawie

 

A teraz szaleństwa jamnicze

 

 

 

Portret Kashi

 

 

 

 

 

 

15.03.2014

Dziś miałam wielką przyjemność spotkać się z roczną Kalderą Vita-Red

 

 

 

Otrzymałam także nowe zdjęcie Kasai Vita-Red, za które bardzo serdecznie dziękuję Pani Justynie :)

 

 

 

 

 

09.03.2014

Szczenięta z miotu K skończyły dziś roczek :) Życzę mnóstwa radości im oraz ich właścicielom - wszystkiego najlepszego - wielu wspólnie spędzonych szczęśliwych lat :)

 

 

 

 

 

08-09.02.2014

Dwudniowa Wystawa Psów Rasowych w Bydgoszczy.

 

11 miesięczny jamnik długowłosy standardowy KINGSTON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Poczeczka Japońskie Złocienie) wystąpił w klasie młodzieży. 

 

 

 

09.02.2014

Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych

sędzia: Marian Draganescu (ROM)

 

KINGSTON - ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży (Junior Winner), Najlepszy Junior w Rasie (Junior BOB), Zwycięstwo Rasy (BOB).

Dziś Kingston nie mógł zostać na konkurencjach finałowych. 

 

 

 

08.02.2014

Nocna Wystawa Psów Rasowych

sędzia: Zlatko Krajić (HR)

 

KINGSTON - ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży (Junior Winner), Najlepszy Junior w Rasie (Junior BOB), Zwycięstwo Rasy (BOB), III miejsce na finałach IV grupy (BOG III).

 

Kingston doskonale się zaprezentował podczas tych dwóch dni i jestem z niego bardzo dumna. Serdeczne gratulacje dla Marceliny za przygotowanie i wystawienie naszego wychowanka. Brawo!!!

 

 

 

 

 

02.02.2014

10 miesięczna KASHI Vita-Red, po domowemu Pippilotka, to już młodzieżowa suczka. Podczas styczniowego spacerku z psią koleżanką Sarą została uchwycona w obiektywie Kasi Nowickiej, której bardzo serdecznie dziękuję za zdjęcia naszej wychowanki. 

 

 

 

 

 

 

05.01.2014

Nowe zdjęcia PORZECZKI Japońskie Złocienie i JANSY Vita-Red :)

 

Wspólny portret Porzeczki i Jansy

 

 

 

 

 

 

01.01.2014

Na nowy rok otrzymałam zdjęcia naszego wychowanka - niemal 3 letniego już

JOKERA Vita-Red :)

 

Zdjęcia pochodzą z lata ubiegłego roku - od razu robi się cieplej i przyjemniej jak się je ogląda - bardzo dziękuję za te zdjęcia właścicielom Jokerka :)

 

 

 

 

 

Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com 

 

  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola