Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com 

 

  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
  1. pl
  2. en

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

14.12.2015

Z okazji nadchodzących świąt życzymy wszystkim opiekunom i sympatykom jamników Vita-Red, aby te święta były okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie, rozmów ważkich i lekkich oraz aby przyniosły nieco radości i wytchnienia od codziennego pośpiechu. Niech w każdym psim domu znajdzie się też chwila dla czwronożnych przyjaciół... przecież w Wigilię przemówią, posłuchajmy co mają nam do powiedzenia po dwunastu miesiącach ;) Wszystkiego najlepszego z okazji świąt oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku. 

Życzę tego Wam, moi drodzy, i sobie... do Siego Roku!  

 

 

 

 

 

 

26.11.2015

Nowe zdjęcia MECENASA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) w wieku 8 miesięcy. Mecenas rozwija się bardzo fajnie eksterierowo, ale i charakterek pozostał mu słodki i całuśny. Dziękuję jego właścicielom Claudii i Peterowi za wspaniałą opiekę nad nim i cudowny domek, który mu dali :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.11.2015

Podczas niedawnej wizyty w Poznaniu spotkałam się z niespełna 8 miesięcznym MAESTRO Vita-Red. Maestro jest doskonale zapowiadającym się eksterierowo psem, obdarzonym nadzwyczaj wesołym i żywiołowym usposobieniem. Wspólnie z jego półbratem Larssonem udaliśmy się do parku Wilsona w Poznaniu. Pogoda dopisała i chłopcy mogli biegać, bawić się ze sobą i polować na kaczki w stawie, ciesząc się życiem w promieniach jesiennego słońca :)

Bardzo dziękuję właścicielom Maestro za wspaniałą opiekę nad nim i za przemiłe spotkanie ze mną - do szybkiego zobaczenia :)  

 

Więcej zdjęć Maestra w jego zakładce imiennej - MAESTRO Vita-Red. Zapraszam serdecznie :) 

 

 

 

 

 

 

09.11.2015

Wspólne zdjęcia półbraci - MAESTRO i LARSSONA Vita-Red. Maestro ma 7 miesięcy i pochodzi ze skojarzenia Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red. Larsson natomiast ma 16 miesięcy i pochodzi ze skojarzenia Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red. U obydwu chłopaków widzę pewne cechy ich matki, ale także cechy odziedziczone po ojcach, co w sumie składa się na indywidualny obraz tych młodzieńców. Choć każdy z tych psów jest w nieco innym typie, to obydwaj są bardzo urodziwymi jamnikami.

Ta możliwość oglądania ich razem i porównania była dla mnie bardzo cenna i interesująca.

Obydwaj bracia mieszkają w Poznaniu, a ja miałam wielką przyjemność się z nimi spotkać podczas mojej krótkiej wizyty w tym mieście z okazji wczorajszej wystawy. Kilka wspólnych fotek udało mi się zrobić w trakcie naszego powystawowego spacerku w parku Wilsona, nieopodal hal targowych. Pogoda nam dopisała nadzwyczajnie, a głównym utrudnieniem okazały się mieszkające w parku kaczki, które budziły duże zainteresowanie konsumpcyjne chłopaków. Daliśmy jednak radę i kilka fotek zamieszczam poniżej :)  

11

 

 

 

 

 

08.11.2015

Dzisiaj w Poznaniu miała miejsce Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Jamniki długowłose standardowe sędziował Pan Andrzej Kaźmierski. Na wystawie tej debiutował 16 miesięczny LARSSON Vita-Red, pochodzący ze skojarzenia Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red. Larsson bardzo się podobał sędziemu, który dał mu bardzo ładny opis i ocenę doskonałą. Niestety nie udało się uzyskać nic więcej, ale najbliższy czas Larsson poświęci na ćwiczenie ruchu i postawy wystawowej i jestem pewna, że następnym razem będzie dużo lepiej :) Dziękuję Pani Kasi, właścicielce Larssona, za dotychczasową pracę z chłopakiem i trzymam kciuki za dalsze treningi i przyszłe wystawy!

Po wystawie poszliśmy na spacerek do pobliskiego parku, bo na teren wystawy przyjechał też młodszy półbrat Larssona, MAESTRO Vita-Red. Bracia się ze sobą fajnie bawili, a ja próbowałam ich sfotografować :)

Słoneczny dzień działał na naszą korzyść i spacerek był bardzo przyjemny. Dziękuję bardzo właścicielom Maestro i Larssona za wspaniałą opiekę nad chłopakami, kochające domki, a także cudowny dzień, który dzięki nim miałam.

Poniżej kilka zdjęć Larssona, zdjęcia Maestro wkrótce :) 

Larsson wyrósł na bardzo dorodnego młodego samca, o grubej kości, mocnej, ale eleganckiej, budowie, ze wspaniałą szatą o pięknym, mahoniowym kolorze. W połączeniu z jego niezwykle pogodnym i przyjaznym usposobieniem, daje to obraz bardzo urodziwego psa,

z którego jestem naprawdę dumna. 

 

 

Więcej zdjęć Larssona można znaleźć w jego zakładce - LARSSON Vita-Red. Zapraszam :) 

 

 

 

 

 

24.10.2015

Spotkania z psami pochodzącymi z mojej hodowli są dla mnie zawsze wielką radością i świętem. Niesamowitym doznaniem jest patrzenie jak przez kilka miesięcy zmienił się szczeniak, któego ostatnio widziałam jako 8 tygodniowego maluszka. Ta ciekawość jak pies się rozwinął, "w którą stronę poszedł", co mnie zaskoczy, a co potwierdzi moje wcześniejsze przypuszczenia i prognozy... 

Taką właśnie przyjemność miałam dzisiaj spotykając się z 7 miesięczną już METIS Vita-Red i jej Pańcią. Skorzystałyśmy z ostatnich prawdopodobnie dni pięknej kolorowej jesieni i udałyśmy się do parku Krasińskich. Nasze jamniki brykały w barwnych liściach, momentami zwierając szeregi przeciwko zbyt dużym ich zdaniem kompanom, którzy od czasu do czasu się do nas zbliżali :)

Metis bardzo się w przeciągu tych kilku miesięcy zmieniła - choć jest niedużą suczką, to bardzo ładnie zbudowaną, proporcjonalną, o bardzo ładnej głowie, kątowaniu kończyn, prościutkim grzbiecie. Fajnie się rusza i ma naprawdę czarujący charakterek. Słodka, delikatnie przytulająca się i całująca suczka. Urocza! Szkoda, że nie udało nam się zrobić rodzinnych zdjęć z mamą i babcią, ale może następnym razem? :) A tymczasem kilka zdjęć Metisi.  

 

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce METIS Vita-Red- zapraszam :) 

 

 

 

 

 

 

 

23.10.2015

Dzisiaj psia założycielka mojej hodowli, Porzeczka Japońskie Złocienie, obchodzi urodziny! Kończy 7 lat i nie traci nic ze swego typowego dla jamników temperamentu. Jest żywiołowa, energiczna i nadal psotna. Upływ lat wcale nie wpływa na zmniejszenie częstotliwości jej pomysłów podprowadzenia mi podkolanówki lub wytarzania się w jakichś "perfumach" na spacerze. Oby jak najdłużej była w tak doskonałej formie fizycznej i psychicznej, niech odchowa jeszcze wiele wnuków i prawnuków, bo nikt nie opiekuje się szczeniętami tak jak Tolcia. 100 lat, kochana :)  

 

 

 

 

 

 

17.10.2015

Jesień nad Morzem Bałtyckim? Czemu nie... potrafi być jeszcze słonecznie i ciepło, a w bonusie dostajemy puste plaże i wyjątkową atmosferę. Z tych właśnie atrakcji korzystała ostatnio KASHI Vita-Red, która uznała, że jednego tylko brakuje na tej pięknej plaży... malowniczego, jamniczego dołka :)

Za piękne zdjęcia serdecznie dziękuję Małgosi i Jarkowi.  

 

 

 

 

 

 

06.10.2015

Ten ciepły, słoneczny jesienny dzień spędziłam we wspaniałym towarzystwie Kasi Nowickiej w malowniczym Parku w Arkadii, nieopodal pałacu w Nieborowie. Chociaż pałac był tego dnia niestety zamknięty, to nie pozwoliłyśmy sobie zepsuć tego wyjazdu i zorganizowałyśmy sobie spacerek w ogrodach arkadyjskich, a potem w pobliskim lesie, należącym do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Nasze jamniki długowłose standardowe (Porzeczka i Jansa), miniaturowe (Sara) i królicze (Dalaya) miały mnóstwo wrażeń i dobrej zabawy, a my nad wyraz udany dzień. 

Szerszą relację wraz ze zdjęciami z naszego spacerku można obejrzeć w Migawkach, na podstronie Ogród Arkadyjski 2015.

Serdecznie zapraszam! 

 

 

Jamniki wśród kasztanów i jesiennych liści prezentują się doskonale

 

Ja na ławeczce pod kamiennym łukiem, z Sarą, Jansą i Porzeczką 

 

Jansunia na ściętych drzewach

 

Portret dumnej Jansuni

 

Nasze jamniki przed świątynią Diany

 

Kasia i jej dziewczynki Sara i Dalaya

 

Piękna Sara

 

Sara i Dalaya

 

Porzeczka na drzewach

 

Sara

 

Kasia

 

Razem nad wodą w Arkadii

 

 

A na koniec Tolcia i Jansunia przed Akweduktem

 

 

Więcej zdjęć można obejrzeć na podstronie Migawki - Ogród Arkadyjski 2015. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.10.2015

Początek października to także początek złotej polskiej jesieni, zachwycającej ferią barw, uwielbianej przeze mnie pory roku. Piękne sobotnie popołudnie spędziliśmy w jednym z warszawskich parków, w którym doskonale się bawiliśmy. Jako że Porzeczka odkryła w sobie niedawno nową pasję (bieganie za piłeczką), z pełnym zaangażowaniem się tej fascynacji oddawała. Jansunia z kolei skupiła się na próbach wykopania dla mnie spod ziemi jakiegoś skarbu... wielka szkoda, że próba zakończyła się jedynie fruwającymi wokół mojej głowy grudkami ziemi ;) 

 

 

Porzeczka

 

 

 

 

 

Jansunia

 

 

 

 

A na koniec mamuśka Porzeczka z córcią Jansunią... i ich jedyna w swoim rodzaju wzajemna miłość :) 

 

 

 

 

 

 

 

01.10.2015

Dziś ruszyła nowa odsłona naszej strony internetowej. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu, a wszystkie potrzebne informacje są łatwe do zlokalizowania :) Miłego oglądania!

 

 

 

 

19.09.2015

Dziś szczenięta z miotu M kończą 6 miesięcy. Rozwijają się bardzo ładnie i choć zaczynają wyglądać coraz mniej szczenięco i coraz bardziej młodzieżowo, to zachowują się wciąż dziecięco i szaleńczo :) Dziękuję wszystkim ich opiekunom za troskliwe wychowywanie maluchów i wspaniałe, kochające domy, które dali moim szczeniętom.

 

MECENAS Vita-Red

 

 

 

MELILA Vita-Red

 

 

MIA Vita-Red

 

 

 

 

 

 

 

 

27.08.2015

Dzisiaj mieliśmy przyjemność wziąć udział we wspaniałym jamniczym spotkaniu i spacerku! Jamniki długowłose reprezentowane były we wszystkich wielkościach:

 

standardowe: Jansa Vita-Red i Porzeczka Japońskie Złocienie

miniaturowe: Ksenia z Żywieckiej Kotliny i Diuk Koneckie Zacisze

królicze: Dalaya i Szaman Lizus Maksimus

 

Było zatem różnorodnie i wesoło - każdy jamnik z innym temperamentem oraz charakterem i każdy wniósł do spacerku i zabawy w parku mnóstwo dobrego :) Po zabawie w parku psim przy Parku Krasińskich w Warszawie przenieśliśmy się na niedawno otwarte Bulwary Wiślane i tam spacerowaliśmy już o zachodzie słońca. Było pięknie, radośnie i bardzo się cieszę, że tak wspaniale nam się ten spacerek udał.

Dziękuję Wam za cudowne towarzystwo - Ewa, Kasia i Piotr :)

 

Gang jamniczy na Bulwarach :)

 

Dalaya i Sara

 

Dalaya w trawach

 

Uśmiechnięta Porzeczka

 

Dalaya i Szaman

 

I gang na baczność :) 

 

 

 

 

 

 

22-23.08.2015

KINGSTON Vita-Red zadebiutował w Sopocie na swoich pierwszych profesjonalnych zawodach agility biorąc udział w Baltic Open Agility. Wystąpił w klasie A0 i zajął tam trzecią lokatę, stając tym samym na swoim pierwszym agilitowym pudle :)

Wielkie gratulacje i podziękowania dla Marceliny, która włożyła dużo pracy w przygotowanie go do zawodów i życzymy powodzenia na kolejnych występach!

 

 

 

 

16.08.2015

Dziś otrzymałam nowe zdjęcia LADY SALMY Vita-Red. 14 miesięczna Lady robi się coraz bardziej podobna do swojej mamy, JANSY Vita-Red :) Za zdjęcia serdecznie dziękuję Aleksandrze Jarowskiej! 

 

Szczęśliwy, brudny po kopaniu nochal :)

 

 

 

 

 

 

 

15.08.2015

Kolejny weekend i kolejne emocje! Tym razem odwiedziliśmy siostrę Jansuni, Jawrę Vita-Red. Jawra nic nie straciła ze swojej witalności i radości życia - biega jak młodzik i ochoczo zaprasza do zabawy innych :) Jej główną pasją nadal jest woda w oczku wodnym, do którego wchodzi niezliczoną ilość razy dziennie fundując sobie kąpiel bądź prysznic :) Dziewczynki wybawiły się, wykąpały, a w międzyczasie udały się na spacer na łąki położone niedaleko Wisły. Spacerek nie był jednak długi, bo słońce mocno przypiekało i wszystkim było potwornie gorąco... Dzień był wspaniały i bardzo się cieszymy, że tak nam się ta sobota udała :) 

Dziewczynki na nadwiślańskiej łące, od lewej: Jawra, Porzeczka, Jansa

 

Jawra na swojej półeczce w oczku wodnym :)

 

Jawra po kąpieli, minka wyjątkowo jak na nią poważna

 

Siostrzyczki - Jawra i Jansa

 

 

 

 

 

 

13.08.2015

LARSSON Vita-Red pierwszy raz w życiu był nad morzem! Bardzo mu się wielka woda podobała i ochoczo się kąpał :) Bawił się na plaży, pływał i w pełni korzystał ze swojego pierwszego nadmorskiego urlopu :) Bardzo dziękuję jego właścicielce za fotki i czekamy na kolejne!

Baczna obserwacja tej wielkiej falującej wody...

 

... chyba wejdę i sprawdzę o co chodzi z tymi falami...

 

... było fajnie, a teraz muszę trochę poniuchać, może znajdę jakąś przekąskę? ;)

 

 

 

 

7-9.08.2015

Ten upalny sierpniowy weekend spędziłyśmy w towarzystwie krótkowłosej standardowej jamniczki Fugi i jej Pańci, Moniki. Wyjątkowo wysokie temperatury nie ułatwiały aktywnego spędzania czasu, ale jamniki dały radę! Pluskały się w małych basenikach, pływały w oczku wodnym, a chwilami nawet znajdowały energię na bieganie. Jest to wyjątkowo godne podziwu, jeśli weźmie się pod uwagę temperatury rzędu 38 stopni w cieniu... ale w końcu nie ma rzeczy niemożliwych dla jamnika :) Dziękujemy za wizytę, Monika i Fuga - było super!

Trio razem... od lewej: Porzeczka, Jansa i Fuga

 

Trochę mały ten basenik kupiłaś...

 

Chyba jednak wejdę do środka, na bezrybiu i rak ryba - Porzeczka 

 

No jasne, wchodź, jest super - Jansa

 

 

Dwa przeciwieństwa charakterologiczne - Fuga i Jansa - obie wyjątkowo poważne na fotce :)

 

A na koniec sama Fusia

 

 

 

 

31.07.2015

Kashi Vita-Red jako jamnicza druhna :) W maju tego roku wzięła udział w uroczystości zaślubin Pauliny i Łukasza w pięknych okolicznościach przyrody, bo w malowniczych Górach Stołowych. Gratulowała państwu młodym po ślubie, a ja jestem pewna, że te gratulacje i buziaki przyniosą im wiele szczęścia na nowej drodze życia :) Zdjęcia autorstwa Macieja Chorzępy, dziękujemy!

 

 

 

 

 

26.07.2015

Otrzymałam nowe zdjęcie 2,5 rocznego Kingstona Vita-Red. Kingston, oprócz codziennych jamniczych zajęć i obowiązków, ma też ważną misję - popularyzuje wśród jamników sporty agility. Uczestniczy regularnie w szkoleniach, a od czasu do czasu także w pokazach tego wspaniałego sportu. Ostatnio brał udział w pokazie agility przed finałami szczecińskiej międzynarodowej wystawy psów rasowych oraz podczas obchodów Dnia Psa. Mimo wielkich upałów dał z siebie wszystko i doskonale się zaprezentował.

Jesteśmy z Kingstonka bardzo dumni! Brawo!!! 

Aglity podczas Dnia Psa

 

A w wolnym czasie buziaki z Pańcią, Marceliną :)

 

 

 

 

20.07.2015

Szczenięta z miotu M skończyły wczoraj 4 miesiące. Jak ten czas szybko leci! Wydawałoby się, że dopiero co przyszły na świat, a to już duże szczenięta dokazujące w nowych domkach i wkrótce rozpoczynające pokazywanie się na wystawach! Dziękuję wszystkim opiekunom za nowe zdjęcia, ale przede wszystkim za wspaniałe, pełne miłości domki, które zapewniają maluchom :)

 

MECENAS Vita-Red

  

Mecenas kontempluje :)

 

Mecenas i jego nowa zabawka - tunel agility :)

 

Zabawa z kumplem :)

 

 

MELILA Vita-Red

Melila w jeziorku :)

 

 

Pierwsze wakacje na polu namiotowym i pilnowanie dobytku :)

 

 

 

 

MIA Vita-Red

W wodzie najlepiej :)

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim :)

 

 

METIS Vita-Red

3,5 miesięczna Metisia

 

 

MAESTRO Vita-Red

Na spacerku :)

 

 

 

 

12.07.2015

Dziś w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Wzięła w niej udział KASHI Vita-Red, która w klasie otwartej uzyskała bardzo ładny opis, ocenę doskonałą, lokatę pierwszą i CWC. Tym samym ukończyła Championat Polski!!! Bardzo się z tego cieszę i jestem dumna z czarującej Kashi :) Jamniki długowłose standardowe oceniał słowacki sędzia Jozef Jursa, któremu serdecznie dziękujemy :)

Wielkie gratulacje również dla Małgosi i Jarka, współwłaścicieli Kashi.

  

 

A na koniec nasza radość po zejściu z ringu, z ukończenia Championatu :)

w obiektywie Jarka Pągowskiego :)

 

i Roberta Nowickiego:)

Dziękujemy!

 

 

 

 

11.07.2015

Dziś do nowego domku wyprowadziło się ostatnie szczenię z miotu M, nasz ukochany Mecenas. Mecenas zamieszkał w dalekiej Holandii, w domu miłośników i wystawców jamników - Claudii Hoppenbrouwers i jej męża Petera, którym życzę mnóstwa radości z Mecenasa i wielu sukcesów wystawowcyh. Mecu - bądź szczęśliwy, maleńki! 

Na rękach nowej Pańci :)

 

 

A poniżej kilka zdjęć z naszego ostatniego spacerku warszawskiego. Byliśmy z Mecem na wydmach w Kampinoskim Parku Narodowym. Piasek zachwycił Meca, sam nie wiedział co go fascynuje bardziej - ukochane patyczki czy intrygujący piasek ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

28.06.2015

Otrzymałam dziś zdjęcia 3,5 miesięcznego rodzeństwa M: Mii, Melili i Maestra oraz rocznego Lincolna. Bardzo dziękuję opiekunom za te zdjęcia, są dla mnie wielką radością :)

Na początek MIA Vita-Red, mieszkająca we Wrocławiu pełna energii, wesoła łobuzica, która uwielbia szaleć ze swoją młodą Pańcią, sześcioletnią Wiki :)

 

 

 

 

 

Teraz MELILA Vita-Red, młoda Bydgoszczanka. Wesoła, bardzo energiczna i pozytywnie nastawiona, oczko w głowie swoich Pańci :) Ostatnio zaczęła uczęszczać do psiego przedszkola, w którym doskonale sobie radzi. Jesteśmy dumni! 

 

 

 

 

 

 

A na koniec zdjęć z miotu M - MAESTRO Vita-Red, mieszkający w Poznaniu, uwielbiający "mordować" pluszowe zwierzątka, na zdjęciu z przyszłą "ofiarą" ;)

 

 

Na koniec z kolei pora na starszego, dorosłego już, LINCOLNA Vita-Red, który wyrósł na dorodnego, eleganckiego psa o bardzo dobrym włosie (choć ze znacznym płaszczem), prostym grzbiecie i dobrze kątowanych kończynach.

 

 

 

 

 

27.06.2015

Jamniki długowłose opanowały warszawskie Forty Bema! Do Mecenasa przyjechała z Łodzi królicza długowłosa koleżanka, Dalaya Lizus Maksimus i wspólnie udaliśmy się na spacerek do parku Fort Bema. Park ten, swoją drogą niezwykle malowniczy, to zagospodarowane ruiny fortów twierdzy Warszawa. Z jednej strony jest więc ciekawym obiektem historycznym, a z drugiej oryginalnym miejscem spacerowym. 

Nasz ukochany Mecenas bawił się ze starszą, 6 miesięczną koleżanką, interesował się kaczkami i dzielnie wędrował... a z największym zainteresowaniem znowu maltretował silikonową miskę na wodę :) Spacerek bardzo nam się podobał, a dodatkowo cieszy, że pogoda dopisała, niemal na zamówienie :) Kasiu - dziękujemy za odwiedziny w Warszawie i spacerek!

 

 

 

Mecenas w postawie - 3,5 miesiąca

 

 

 

 

A na koniec ja z Mecem, pod koniec spotkania nastąpił czas na buziaczki :) Czarujący Mecu... kochamy się, nawzajem... 

 

 

 

 

 

 

24.06.2015

Dziś są pierwsze urodziny szczeniąt z miotu L: LADY SALMY, LARSSONA i LINCOLNA. Wszystkim naszym rocznym jamnikom życzymy dużo jamniczej radości i długiego życia u boku ukochanych właścicieli :)

 

 

 

 

22.06.2015

Trzymiesięczny Mecenas spaceruje już po dworku do woli, co oznacza, że wielki świat otworzył przed nim w pełni swoje podwoje :) Wszystko młodzieńca ciekawi, a ja staram sie tę jego ciekawość maksymalnie zaspokajać i zabierać go w różne miejsca, do różnych ludzi, psów itd. Wkrótce wybierzemy się także na lotnisko, tak aby Mecenas zapoznał się także z charakterystycznym dźwiękiem odlatujących samolotów :) Tymczasem jednak byliśmy w pięknym warszawskim Parku Skaryszewskim, a za świetny wspólny spacerek dziękujemy Ewie i Piotrowi :)  

 

 

 

 

 

A na koniec Mecenas u mnie na rękach :)

 

 

 

 

14.06.2015

Nasz Miot M skończył niedawno 3 miesiące. Z tej okazji Mecenas, który jako jedyny został jeszcze w hodowli, miał zrobione świeże zdjęcia. Poniżej postawa oraz portret :) 

 

 

 

 

 

 

09.06.2015

Razem z Mecenasem odbywamy ostatnio wizyty u znajomych, u psiarzy i niepsiarzy. Chodzi nam głównie o socjalizację Mecenasa, ale także o nasz fajnie spędzony czas w sympatycznych gronie :) Pojawianie się w nowych domach, u różnych ludzi, z dziećmi i bez, z psami i bez psów daje Mecenasowi bardzo wiele dobrych i ważnych dla jego dalszego rozwoju bodźców. Poniżej kilka zdjęć z naszych ostatnich spotkań - zapraszamy do obejrzenia. 

 

Spotkanie z Hanią Bulandą, jej córką Zosią oraz suczkami Nirrti Nasira Kollapsar i Norka

 

Od lewej: Porzeczka, Nitka, Jansa i Mecenas

 

 

 

 

Mecenas i Nitka w jednej z ich szaleńczych gonitw

 

Mecenas obserwuje jamniczą gromadę :)

 

 

 

Spotkanie z Ewą Kurek, jej mężem Piotrem oraz ich psami Diukiem i Szamanem

 

Zabawki podzielone - Mecenas z piłką, a Szaman z szopem :)

 

A co ciekawego masz w tej torbie, wujku?

 

 

Kochani - bardzo Wam dziękujemy za te urocze i pyszne spotkania... i polecamy się na przyszłość :)

 

Uff... wykończyły mnie te wizyty :) Ale już czekam na następne! - Meceas

 

 

 

 

07.06.2015

2,5 letni KINGSTON Vita-Red jest już po urlopie! Gdzie ta sprawiedliwość, pytają Tolcia i Jansunia? Syn Porzeczki spędził długi czerwcowy weekend nad morzem - kąpał się i biegał nad morzem... a także wypatrywał swoich szwedzkich przodków :)

Razem z Pańcią wypatruje szwedzkich przodków :)

 

 

 

i w ukochanym morzu :)

 

 

A na koniec jako buszujący w trawach :)

 

 

 

* * * * *

 

Otrzymałam także nowe zdjęcia niespełna 3 miesięcznej MELILI Vita-Red. Za fotki bardzo dziękuję jej opiekunce, Monice :)

 

 

 

 

 

 

31.05-01.06.2015

Do nowych domków pojechali MELILA i MAESTRO Vita-Red. Melilka zamieszkała w Bydgoszczy wraz z trzema nowymi Pańciami i białą kotką, a Maestruś ze swoim Pańciostwem w Poznaniu. Życzymy szczeniętom i ich nowym opiekunom mnóstwa wzajemnej radości, wspaniałych psio-ludzkich relacji i długiego, szczęśliwego życia. Mam również nadzieję na regularne spotkania z rodzinką, czyli nami :) 

 

 

 

 

30.05.2015

Szczenięta z miotu M korzystały dziś z pięknej, niemal letniej pogody i szalały w ogródku. Słowo szalały jest całkiem adekwatne, bo maluchy biegały z prędkością światła, pływały w oczku wodnym - były tak niesamowicie szczęśliwe i pełne witalności, że samo patrzenie na nie napełniało mnie wielką dozą czystej, pozytywnej energii :) Niestety, nie bardzo znalazły czas na stanie w postawie... ;)

Melilka w wersji "lekko" szalonej, acz bardzo szczęśliwej :)

 

oraz zmoczonej po pływaniu :)

 

Czy ja też powinienem się wykąpać? Nie... raczej się na to nie zdecyduję :) - Maestro

 

Raczej sobie pobiegam

 

Latający Mecenas 

 

 

 

 

 

29.05.2015

Dziś moje jamniki długowłose standardowe szalały w warszawskim psim parku położonym obok Arsenału. Park ten jest przygotowany specjalnie dla psów, z radością dodaję, że przygotowany jest bardzo sensownie. Nie jest może wielki, ale dla jamników wystarczy ;) Jest gdzie pobiegać, powspinać się, można wykopać dołek, skorzystać z dużych powalonych drzew i slalomu agility. Na koniec napić się wody i odsapnąć... Te kilka wspaniałych popołudniowych godzin spędziliśmy z braćmi mniejszymi, czyli jamnikiem długowłosym króliczym Szamanem oraz jamnikiem długowłosym miniaturowym Diukiem oraz ich Pańciostwem... było super - psy się wybiegały i wyszalały, a ja tylko trochę pobiegałam z Tolcią za piłeczką :) Kolejne psie spotkania w parku na pewno już wkrótce!

Tolcia i Jansunia na pniach

 

 

Tolcia pozuje :)

 

Szamanek i jego sprężynki w łapach :)

 

Tolcia ze swoją zdobyczą

 

Jansunia wykopała całkiem pokaźny dołek...

 

Zadowolona Tolcia

 

Diuk

 

Jansunia - 2 miesiące po porodzie

 

 

 

 

24.05.2015

Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Płocku wystąpiła dwuletnia KASHI Vita-Red. Jamniki sędziowała Pani Joanna Adamowska, a Kashi uzyskała CWC, Najlepszą Sukę w Rasie, Zwycięstwo Rasy, a podczas finałów zajęła czwartą lokatę. Jestem bardzo dumna z wychowanki i trzymam już kciuki za kolejne sukcesy wystawowe :) Za wspólnie spędzony dzień bardzo dziękuję Małgosi i Jarkowi. 

 

W oczekiwaniu na finały jamnik baaardzo się nudził ;)

 

Jako że czekanie na konkurencje finałowe nieco się zazwyczaj dłuży, a tak było też i tym razem, to umililiśmy sobie czas rozmowami z innymi jamnikarzami. Ja natomiast wykorzystałam ten czas do zrobienia Kashi kilku zdjęć :)

 

 

 

A co tam się dzieje? Czemu mnie tam nie ma???

 

Dobra, wracam do Was...

 

Jedziemy już do domu?

 

 

 

 

 

 

17.05.2015

Choć wydaje mi się, że szczenięta z miotu M raptem wczoraj przyszły na świat, to mają już skończone 8 tygodni i zaczynają wyprowadzać się do nowych domków. To jednocześnie radosny i smutny moment... trudno się rozstać z tymi ukochanymi przez siebie, wypieszczonymi maluchami, które się od pierwszego ich oddechu kocha. Z drugiej strony szczenięta są już gotowe i chętne do stawienia czoła światu i ich przyszłemu życiu w nowych domkach. W tym tygodniu wyprowadziły się MIA i METIS Vita-Red. Jedna z nich zamieszkała we Wrocławiu, a druga pozostała w Warszawie. Bądźcie obie szczęśliwe i przynieście dużo szczęścia swoim nowym opiekunom :) Poniżej kolaż zdjęć z ośmiu tygodni życia maluchów u mnie w domu... 

 

 

 

09.05.2015

Wczoraj maluszki z miotu M prawie cały dzień balowały w ogrodzie :) Szaleństw było co nie miara: maluchy goniły mamę i babcię, co jakiś czas malowniczo się przewracając, próbowały trawkę, gryzły patyczki, a nawet zainteresowały się wodą w oczku wodnym. I choć kąpieli nie było (jakkolwiek Jansa i Tolcia oczywiście tradycyjnie pływały), to dzień i tak należy uznać za wybitnie udany!

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce miotu M, a także w Migawkach :)

 

 

 

 

 

03.05.2015

Majówkę rodzeństwo z miotu K - KINSGTON I KASHI - (Ornbergets AMARETTO x PORZECZKA Japońskie Złocienie) spędzało aktywnie, a ja otrzymałam ich świeże zdjęcia :) Kingstonek korzystał z uroków wiosny na działce i szalał z małym psim przyjacielem - papillonem Gizmo. Za zdjęcia dziękuję serdecznie ich autorce i jednocześnie właścicielce Kingstona Marcelinie Grzeszczak.

 

 

Poniżej natomiast zdjęcia uroczej Kashi. Za zdjęcia te dziękuję jej autorce, Kasi Nowickiej, i właścicielom Kashi - Małgosi i Jarkowi.

 

 

 

 

01.05.2015

W ten chłodny majowy dzień szczenięta z miotu M, teraz już 6 tygodniowe, miały gościa z Łodzi - Kasię. Wycałowały nowo poznaną ciocię, a Melilka słodko spała na rękach Kasi :) Dziękujemy za wizytę! 

 

Szesciotygodniowi chłopcy :)

 

Sześciotygodniowe Mia i Melila :)

 

Ciociu, kończmy już z tymi zdjęciami...

 

Była oczywiście także postawa

 

Więcej zdjęć, jak zawsze, w zakładce miotu :) 

 

 

 

 

23.04.2015

Kolejny czwartek i oto maluszki skończyły już 5 tygodni! To już całkiem spore rozrabiaki, pełne szalonych pomysłów, ale także olbrzymich pokładów miłości do ludzi. Uwielbiają pieszczochy i z wielkim entuzjazmem reagują na wszelkie wizyty gości - wszak każdy gość to okazja do dodatkowych buziaczków i pieszczoszków :)

Maestro i Mecenas dyskutują :)

 

Pięć łobuziaków :)

 

Pięciotygodniowa MIA Vita-Red

 

Były również ćwiczenia postawy - MELILA Vita-Red

 

 

Więcej zdjęć zobaczyć można na podstronach miotu M: galerii miotu i w zakładkach imiennych - zapraszam do oglądania :)

 

 

 

 

16.04.2015

Czas płynie jak szalony i oto dzisiaj nasze maluszki obchodzą pierwszą miesięcznicę - mają dokładnie 4 tygodnie :) Są już bardzo psotne i żywotne, chętnie eksplorują otoczenie i wędrują po całym już domu. Zaczepiają do zabawy mamę, babcię i siebie nawzajem. Są urocze w tych zabawach... i czarujące w późniejszych przytulankach :)

Z okazji pierwszej miesięcznicy tradycyjnie, jak co tydzień, zrobiliśmy maluszkom zdjęcia. Zarówno portreciki, jak i postawa, która udała nam się już znacznie lepiej niż tydzień temu. Zapraszamy do oglądania! Więcej zdjęć w zakłądce miotu M.

 

Na początek portreciki :)

 

MECENAS Vita-Red

 

MAESTRO Vita-Red

 

MELILA Vita-Red

 

MIA Vita-Red

 

METIS Vita-Red

 

A teraz pora na postawę. Jedynie Metis zbuntowała się dzisiaj przeciwko staniu w postawie, nie ma więc niestety zdjęć. Jedzonko z miski z radością zjadła, ale na siedząco, zamiast w postawie ;) Za tydzień na pewno te zaległości nadrobimy!

 

 

 

 

 

 

14.04.2015

Dziś mieliśmy przyjemność goszczenia u siebie miłośnika jamników i fotografa jednocześnie. Spotkanie zaowocowało oczywiście pięknymi zdjęciami, za które serdecznie dziękujemy Markowi Relichowi :)

 

Więcej zdjęć z tej sesji znaleźć można w zakładkach PORZECZKI, JANSY oraz galerii miotu M. Zapraszamy do oglądania :)

 

 

 

 

09.04.2015

Dzisiaj nasze szczenięta skończyły 3 tygodnie! Z tej okazji tradycyjnie odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której maluszki miały okazję spróbować stałego pokarmu - było pycha! :)

Suczki od lewej: MELILA, MIA i METIS

 

Pieski od lewej: MECENAS i MAESTRO

 

Pierwsza próba postawy - MIA

 

Więcej zdjęć jak zawsze w galerii miotu i w zakładkach imiennych - zapraszam :)

 

 

 

 

 

03.04.2015

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym sympatykom pięknych i radosnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie :)

 

 

 

02.04.2015

Dopiero co maluszki kończyły tydzień, a tu kolejny minął jak z bicza strzelił :) Maluszki dzisiaj skończyły 2 tygodnie. W międzyczasie otworzyły oczka i zaczęły mniej lub bardziej poradnie wędrować po kojcu. Są urocze i bardzo energiczne. Poniżej kilka zdjęć dwutygodniowych maluszków - więcej tradycyjnie można zobaczyć w galerii miotu - zapraszam :)

 

 

 

 

26.03.2015

Nasze szczenięta kończą dziś 1 tydzień. Z tej okazji zrobiliśmy zdjęcia i choć nie było łatwo to jednak się udało :) Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce Miotu M :) 

 

 

 

 

 

 

25.03.2015

Trudno uwierzyć, że dziś mijają już 4 lata od dnia, w którym urodziły się jamniki z miotu J, ale ni mniej ni więcej tak właśnie jest :) Z miotu tego została w hodowli Jansunia, która sama kilka dni temu została matką. Teraz składamy więc rodzinnie (mama Porzeczka i siostra Jansa) życzenia wszystkim doroslym już teraz jamnikom z miotu J - wszystkiego najpiękniejszego, długiego i szczęśliwego jamniczego życia. 100 lat!

 

 

 

24.03.2015

Otrzymałam dziś nowe zdjęcia czteroletniej JUSTY Vita-Red (Ares Dagi Dog x Porzeczka Japońskie Złocienie). Justa, po domowemu Tosia, wyrosła na bardzo ładną, elegancką suczkę z bardzo dobrym włosem i piękną głową. Bardzo dziękuję za zdjęcia jej opiekunom: p. Beacie, Kamili i Tomkowi :)

 

 

 

 

19.03.2015

Dziś przyszły na świat szczenięta Jansy. Mamy 3 rude suczki, 1 pieska rudego i 1 pieska czarnego podpalanego. Szczenięta są zdrowe i silne. Więcej zdjęć i informacji w dziale Mioty :)

 

Zapraszam serdecznie do czytania o codziennym życiu maluszków w zakładce Szczenięcy blog :)

 

 

 

 

12.03.2015

Dziś otrzymałam nowe zdjęcie dwuletniej KASAI Vita-Red. Na portreciku widać jak podobna jest do swojej mamy, PORZECZKI Japońskie Złocienie. Pani Justyno, bardzo dziękuję za to zdjęcie :)

 

 

 

 

 

09.03.2015

Dziś obchodzimy drugie urodziny miotu K - Kingstona, Kashi, Kaldery i Kasai.

 

Tym dorosłym już teraz i statecznym jamnikom ze skojarzenia Ornbergets AMARETTO x PORZECZKA Japońskie Złocienie życzymy, aby spełniały się im wszystkie jamnicze marzenia :) Ziema do przekopania, miseczka do opróżnienia i kumpel do zabawy... a przede wszystkim wspaniałych relacji ze swoimi rodzinami. Bądźcie tak kochane jak same kochacie!

Mama Porzeczka vel. Tolcia przesyła specjalnego, dodatkowego buziaka i życzy...100 lat :)

 

 

 

 

22.02.2015

Przedwiośnie zazwyczaj kojarzy się nam z pochmurną, mokrą i mało zachęcającą pogodą. W mijającym tygodniu było kilka dni słonecznych i postanowiłam skorzystać z nich, aby wybrać się na spacerek i przy okazji zrobić kilka świeżych zdjęć Jansuni i Tolci. Co prawda tego akurat dnia, kiedy robiłam zdjęcia Jansuni, słońce nie świeciło i dość mocno wiało, ale nie zrezygnowałam z pomysłu. W efekcie wiatr rozwiewał jej włos, co podczas zdjęć okazało się walorem... ona natomiast bez względu na wszystko była mocno skupiona na próbach wejścia do zamarzniętego kanałku w parku ;)

 

 

Trzy dni później Tolcia także stanęła przed obiektywem, w tym samym parku. Nie sprawiało jej to co prawda takiej radości jak Jansuni, ale poświęciła się dla mnie :) To co rzeczywiście zainteresowało Tolcię to taplanie się we wszechobecnym błotku i bieganie po zamarzniętym kanałku... bardzo była zdziwiona, że tam gdzie zazwyczaj jamnik pływa tym razem się tylko ślizga po powierzchni ;) Nieco póżniej na polance spotkała dwa sympatyczne labradory i buldoga angielskiego. Była właśnie zajęta zabawą z nimi, gdy z wielkim jazgotem pojawiły się na horyzoncie trzy nagie psy meksykańskie, ubrane w różnokolorowe furkoczące na wietrze płaszczyki z kapturkami. Dwa labradory, buldog i Tolcia skonsternowane obserwowały jak te trzy dziwnie według nich przystrojone psy przypuściły szarżę na nich. Wszyscy jak jeden mąż mieli miny naprawdę zszokowane, wielka szkoda że nie udało mi się tego utrwalić na zdjęciu... ale ja też z wielkim zainteresowaniem obserwowałam ten "atak" :)

Mimo wszystko spacerek był świetny... a ja bardzo się cieszę, że nadchodzi wiosna i lato!

  

 

 

 

 

 

20.02.2015

Dziś w Warszawie był piękny słoneczny dzień i tak wspaniale się złożyło, że udało mi się spotkać z 8 miesięczną już LADY SALMĄ (Ornbergets AMARETTO x JANSA Vita-Red). Lady bardzo ładnie się rozwija i aktualnie intensywnie obrasta włosem. Tak jak się zapowiadała, główkę ma niemal identyczną jak jej matka :) Bardzo się cieszę z tego krótkiego spotkania i nie mogę się doczekać kolejnego. Poniżej kilka zdjęć Lady, pozostałe w jej zakładce w dziale Mioty :)

 

 

 

 

 

10.02.2015

Dzisiejsze badanie USG potwierdziło ciążę JANSY Vita-Red. Ojcem szczeniąt jest piękny, pochodzący z Rosji, pies Dvinskie Zori SHESTOY ELEMENT. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce  Zapowiedzi miotów :)

 

 

 

 

09.02.2015

Swoje nowe zdjęcia nadesłał również niemal dwuletni już KINGSTON Vita-Red :)

Kingston to aktywny chłopak i nie przepada za bezczynnością i lenistwem. Z wielkim zamiłowaniem uczestniczy więc w agility i szkoleniu z posłuszeństwa, od jakiegoś czasu w grupie zaawansowanej (swoistym psim liceum ;)). Ostatnio, korzystając z pięknej zimowej pogody skosztował dogtrekkingu (11km w ośnieżonym lesie) i bardzo mu on przypadł do gustu. Dziękujemy za zdjęcia i do szybkiego zobaczenia :) 

 

 

 

 

 

 

 

26.01.2015

Dziś otrzymałam nowe zdjęcia naszego niespełna czteroletniego już wychowanka - JOKERA Vita-Red. Poniżej Jokerek w świątecznym anturażu :) Za piękne zdjęcia bardzo serdecznie dziękuję jego opiekunowi Pawłowi. 

 

Jokerek zagląda pod choinkę

 

I gryzie zdobytą kostkę :)

 

 

 

 

 

 

 

01.01.2015

Z okazji nowego roku ja i moje jamniki długowłose standardowe - Porzeczka vel. Tolcia i Jansa życzymy wszystkim naszym sympatykom i właścicielom jamników Vita-Red wszystkiego najlepszego! Realizacji planów, pogody ducha i radości... z czasu spędzanego z jamnikami ;)