Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com 

 

  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
  1. pl
  2. en

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

14.12.2015

Z okazji nadchodzących świąt życzymy wszystkim opiekunom i sympatykom jamników Vita-Red, aby te święta były okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie, rozmów ważkich i lekkich oraz aby przyniosły nieco radości i wytchnienia od codziennego pośpiechu. Niech w każdym psim domu znajdzie się też chwila dla czwronożnych przyjaciół... przecież w Wigilię przemówią, posłuchajmy co mają nam do powiedzenia po dwunastu miesiącach ;) Wszystkiego najlepszego z okazji świąt oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku. 

Życzę tego Wam, moi drodzy, i sobie... do Siego Roku!  

 

 

 

 

 

 

26.11.2015

Nowe zdjęcia MECENASA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) w wieku 8 miesięcy. Mecenas rozwija się bardzo fajnie eksterierowo, ale i charakterek pozostał mu słodki i całuśny. Dziękuję jego właścicielom Claudii i Peterowi za wspaniałą opiekę nad nim i cudowny domek, który mu dali :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.11.2015

Podczas niedawnej wizyty w Poznaniu spotkałam się z niespełna 8 miesięcznym MAESTRO Vita-Red. Maestro jest doskonale zapowiadającym się eksterierowo psem, obdarzonym nadzwyczaj wesołym i żywiołowym usposobieniem. Wspólnie z jego półbratem Larssonem udaliśmy się do parku Wilsona w Poznaniu. Pogoda dopisała i chłopcy mogli biegać, bawić się ze sobą i polować na kaczki w stawie, ciesząc się życiem w promieniach jesiennego słońca :)

Bardzo dziękuję właścicielom Maestro za wspaniałą opiekę nad nim i za przemiłe spotkanie ze mną - do szybkiego zobaczenia :)  

 

Więcej zdjęć Maestra w jego zakładce imiennej - MAESTRO Vita-Red. Zapraszam serdecznie :) 

 

 

 

 

 

 

09.11.2015

Wspólne zdjęcia półbraci - MAESTRO i LARSSONA Vita-Red. Maestro ma 7 miesięcy i pochodzi ze skojarzenia Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red. Larsson natomiast ma 16 miesięcy i pochodzi ze skojarzenia Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red. U obydwu chłopaków widzę pewne cechy ich matki, ale także cechy odziedziczone po ojcach, co w sumie składa się na indywidualny obraz tych młodzieńców. Choć każdy z tych psów jest w nieco innym typie, to obydwaj są bardzo urodziwymi jamnikami.

Ta możliwość oglądania ich razem i porównania była dla mnie bardzo cenna i interesująca.

Obydwaj bracia mieszkają w Poznaniu, a ja miałam wielką przyjemność się z nimi spotkać podczas mojej krótkiej wizyty w tym mieście z okazji wczorajszej wystawy. Kilka wspólnych fotek udało mi się zrobić w trakcie naszego powystawowego spacerku w parku Wilsona, nieopodal hal targowych. Pogoda nam dopisała nadzwyczajnie, a głównym utrudnieniem okazały się mieszkające w parku kaczki, które budziły duże zainteresowanie konsumpcyjne chłopaków. Daliśmy jednak radę i kilka fotek zamieszczam poniżej :)  

11

 

 

 

 

 

08.11.2015

Dzisiaj w Poznaniu miała miejsce Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Jamniki długowłose standardowe sędziował Pan Andrzej Kaźmierski. Na wystawie tej debiutował 16 miesięczny LARSSON Vita-Red, pochodzący ze skojarzenia Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red. Larsson bardzo się podobał sędziemu, który dał mu bardzo ładny opis i ocenę doskonałą. Niestety nie udało się uzyskać nic więcej, ale najbliższy czas Larsson poświęci na ćwiczenie ruchu i postawy wystawowej i jestem pewna, że następnym razem będzie dużo lepiej :) Dziękuję Pani Kasi, właścicielce Larssona, za dotychczasową pracę z chłopakiem i trzymam kciuki za dalsze treningi i przyszłe wystawy!

Po wystawie poszliśmy na spacerek do pobliskiego parku, bo na teren wystawy przyjechał też młodszy półbrat Larssona, MAESTRO Vita-Red. Bracia się ze sobą fajnie bawili, a ja próbowałam ich sfotografować :)

Słoneczny dzień działał na naszą korzyść i spacerek był bardzo przyjemny. Dziękuję bardzo właścicielom Maestro i Larssona za wspaniałą opiekę nad chłopakami, kochające domki, a także cudowny dzień, który dzięki nim miałam.

Poniżej kilka zdjęć Larssona, zdjęcia Maestro wkrótce :) 

Larsson wyrósł na bardzo dorodnego młodego samca, o grubej kości, mocnej, ale eleganckiej, budowie, ze wspaniałą szatą o pięknym, mahoniowym kolorze. W połączeniu z jego niezwykle pogodnym i przyjaznym usposobieniem, daje to obraz bardzo urodziwego psa,

z którego jestem naprawdę dumna. 

 

 

Więcej zdjęć Larssona można znaleźć w jego zakładce - LARSSON Vita-Red. Zapraszam :) 

 

 

 

 

 

24.10.2015

Spotkania z psami pochodzącymi z mojej hodowli są dla mnie zawsze wielką radością i świętem. Niesamowitym doznaniem jest patrzenie jak przez kilka miesięcy zmienił się szczeniak, któego ostatnio widziałam jako 8 tygodniowego maluszka. Ta ciekawość jak pies się rozwinął, "w którą stronę poszedł", co mnie zaskoczy, a co potwierdzi moje wcześniejsze przypuszczenia i prognozy... 

Taką właśnie przyjemność miałam dzisiaj spotykając się z 7 miesięczną już METIS Vita-Red i jej Pańcią. Skorzystałyśmy z ostatnich prawdopodobnie dni pięknej kolorowej jesieni i udałyśmy się do parku Krasińskich. Nasze jamniki brykały w barwnych liściach, momentami zwierając szeregi przeciwko zbyt dużym ich zdaniem kompanom, którzy od czasu do czasu się do nas zbliżali :)

Metis bardzo się w przeciągu tych kilku miesięcy zmieniła - choć jest niedużą suczką, to bardzo ładnie zbudowaną, proporcjonalną, o bardzo ładnej głowie, kątowaniu kończyn, prościutkim grzbiecie. Fajnie się rusza i ma naprawdę czarujący charakterek. Słodka, delikatnie przytulająca się i całująca suczka. Urocza! Szkoda, że nie udało nam się zrobić rodzinnych zdjęć z mamą i babcią, ale może następnym razem? :) A tymczasem kilka zdjęć Metisi.  

 

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce METIS Vita-Red- zapraszam :) 

 

 

 

 

 

 

 

23.10.2015

Dzisiaj psia założycielka mojej hodowli, Porzeczka Japońskie Złocienie, obchodzi urodziny! Kończy 7 lat i nie traci nic ze swego typowego dla jamników temperamentu. Jest żywiołowa, energiczna i nadal psotna. Upływ lat wcale nie wpływa na zmniejszenie częstotliwości jej pomysłów podprowadzenia mi podkolanówki lub wytarzania się w jakichś "perfumach" na spacerze. Oby jak najdłużej była w tak doskonałej formie fizycznej i psychicznej, niech odchowa jeszcze wiele wnuków i prawnuków, bo nikt nie opiekuje się szczeniętami tak jak Tolcia. 100 lat, kochana :)  

 

 

 

 

 

 

17.10.2015

Jesień nad Morzem Bałtyckim? Czemu nie... potrafi być jeszcze słonecznie i ciepło, a w bonusie dostajemy puste plaże i wyjątkową atmosferę. Z tych właśnie atrakcji korzystała ostatnio KASHI Vita-Red, która uznała, że jednego tylko brakuje na tej pięknej plaży... malowniczego, jamniczego dołka :)

Za piękne zdjęcia serdecznie dziękuję Małgosi i Jarkowi.  

 

 

 

 

 

 

06.10.2015

Ten ciepły, słoneczny jesienny dzień spędziłam we wspaniałym towarzystwie Kasi Nowickiej w malowniczym Parku w Arkadii, nieopodal pałacu w Nieborowie. Chociaż pałac był tego dnia niestety zamknięty, to nie pozwoliłyśmy sobie zepsuć tego wyjazdu i zorganizowałyśmy sobie spacerek w ogrodach arkadyjskich, a potem w pobliskim lesie, należącym do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Nasze jamniki długowłose standardowe (Porzeczka i Jansa), miniaturowe (Sara) i królicze (Dalaya) miały mnóstwo wrażeń i dobrej zabawy, a my nad wyraz udany dzień. 

Szerszą relację wraz ze zdjęciami z naszego spacerku można obejrzeć w Migawkach, na podstronie Ogród Arkadyjski 2015.

Serdecznie zapraszam! 

 

 

Jamniki wśród kasztanów i jesiennych liści prezentują się doskonale

 

Ja na ławeczce pod kamiennym łukiem, z Sarą, Jansą i Porzeczką 

 

Jansunia na ściętych drzewach

 

Portret dumnej Jansuni

 

Nasze jamniki przed świątynią Diany

 

Kasia i jej dziewczynki Sara i Dalaya

 

Piękna Sara

 

Sara i Dalaya

 

Porzeczka na drzewach

 

Sara

 

Kasia

 

Razem nad wodą w Arkadii

 

 

A na koniec Tolcia i Jansunia przed Akweduktem

 

 

Więcej zdjęć można obejrzeć na podstronie Migawki - Ogród Arkadyjski 2015. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.10.2015

Początek października to także początek złotej polskiej jesieni, zachwycającej ferią barw, uwielbianej przeze mnie pory roku. Piękne sobotnie popołudnie spędziliśmy w jednym z warszawskich parków, w którym doskonale się bawiliśmy. Jako że Porzeczka odkryła w sobie niedawno nową pasję (bieganie za piłeczką), z pełnym zaangażowaniem się tej fascynacji oddawała. Jansunia z kolei skupiła się na próbach wykopania dla mnie spod ziemi jakiegoś skarbu... wielka szkoda, że próba zakończyła się jedynie fruwającymi wokół mojej głowy grudkami ziemi ;) 

 

 

Porzeczka

 

 

 

 

 

Jansunia

 

 

 

 

A na koniec mamuśka Porzeczka z córcią Jansunią... i ich jedyna w swoim rodzaju wzajemna miłość :) 

 

 

 

 

 

 

 

01.10.2015

Dziś ruszyła nowa odsłona naszej strony internetowej. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu, a wszystkie potrzebne informacje są łatwe do zlokalizowania :) Miłego oglądania!

 

 

 

 

19.09.2015

Dziś szczenięta z miotu M kończą 6 miesięcy. Rozwijają się bardzo ładnie i choć zaczynają wyglądać coraz mniej szczenięco i coraz bardziej młodzieżowo, to zachowują się wciąż dziecięco i szaleńczo :) Dziękuję wszystkim ich opiekunom za troskliwe wychowywanie maluchów i wspaniałe, kochające domy, które dali moim szczeniętom.

 

MECENAS Vita-Red

 

 

 

MELILA Vita-Red

 

 

MIA Vita-Red

 

 

 

 

 

 

 

 

27.08.2015

Dzisiaj mieliśmy przyjemność wziąć udział we wspaniałym jamniczym spotkaniu i spacerku! Jamniki długowłose reprezentowane były we wszystkich wielkościach:

 

standardowe: Jansa Vita-Red i Porzeczka Japońskie Złocienie

miniaturowe: Ksenia z Żywieckiej Kotliny i Diuk Koneckie Zacisze

królicze: Dalaya i Szaman Lizus Maksimus

 

Było zatem różnorodnie i wesoło - każdy jamnik z innym temperamentem oraz charakterem i każdy wniósł do spacerku i zabawy w parku mnóstwo dobrego :) Po zabawie w parku psim przy Parku Krasińskich w Warszawie przenieśliśmy się na niedawno otwarte Bulwary Wiślane i tam spacerowaliśmy już o zachodzie słońca. Było pięknie, radośnie i bardzo się cieszę, że tak wspaniale nam się ten spacerek udał.

Dziękuję Wam za cudowne towarzystwo - Ewa, Kasia i Piotr :)

 

Gang jamniczy na Bulwarach :)

 

Dalaya i Sara

 

Dalaya w trawach

 

Uśmiechnięta Porzeczka

 

Dalaya i Szaman

 

I gang na baczność :) 

 

 

 

 

 

 

22-23.08.2015

KINGSTON Vita-Red zadebiutował w Sopocie na swoich pierwszych profesjonalnych zawodach agility biorąc udział w Baltic Open Agility. Wystąpił w klasie A0 i zajął tam trzecią lokatę, stając tym samym na swoim pierwszym agilitowym pudle :)

Wielkie gratulacje i podziękowania dla Marceliny, która włożyła dużo pracy w przygotowanie go do zawodów i życzymy powodzenia na kolejnych występach!

 

 

 

 

16.08.2015

Dziś otrzymałam nowe zdjęcia LADY SALMY Vita-Red. 14 miesięczna Lady robi się coraz bardziej podobna do swojej mamy, JANSY Vita-Red :) Za zdjęcia serdecznie dziękuję Aleksandrze Jarowskiej! 

 

Szczęśliwy, brudny po kopaniu nochal :)

 

 

 

 

 

 

 

15.08.2015

Kolejny weekend i kolejne emocje! Tym razem odwiedziliśmy siostrę Jansuni, Jawrę Vita-Red. Jawra nic nie straciła ze swojej witalności i radości życia - biega jak młodzik i ochoczo zaprasza do zabawy innych :) Jej główną pasją nadal jest woda w oczku wodnym, do którego wchodzi niezliczoną ilość razy dziennie fundując sobie kąpiel bądź prysznic :) Dziewczynki wybawiły się, wykąpały, a w międzyczasie udały się na spacer na łąki położone niedaleko Wisły. Spacerek nie był jednak długi, bo słońce mocno przypiekało i wszystkim było potwornie gorąco... Dzień był wspaniały i bardzo się cieszymy, że tak nam się ta sobota udała :) 

Dziewczynki na nadwiślańskiej łące, od lewej: Jawra, Porzeczka, Jansa

 

Jawra na swojej półeczce w oczku wodnym :)

 

Jawra po kąpieli, minka wyjątkowo jak na nią poważna

 

Siostrzyczki - Jawra i Jansa

 

 

 

 

 

 

13.08.2015

LARSSON Vita-Red pierwszy raz w życiu był nad morzem! Bardzo mu się wielka woda podobała i ochoczo się kąpał :) Bawił się na plaży, pływał i w pełni korzystał ze swojego pierwszego nadmorskiego urlopu :) Bardzo dziękuję jego właścicielce za fotki i czekamy na kolejne!

Baczna obserwacja tej wielkiej falującej wody...

 

... chyba wejdę i sprawdzę o co chodzi z tymi falami...

 

... było fajnie, a teraz muszę trochę poniuchać, może znajdę jakąś przekąskę? ;)

 

 

 

 

7-9.08.2015

Ten upalny sierpniowy weekend spędziłyśmy w towarzystwie krótkowłosej standardowej jamniczki Fugi i jej Pańci, Moniki. Wyjątkowo wysokie temperatury nie ułatwiały aktywnego spędzania czasu, ale jamniki dały radę! Pluskały się w małych basenikach, pływały w oczku wodnym, a chwilami nawet znajdowały energię na bieganie. Jest to wyjątkowo godne podziwu, jeśli weźmie się pod uwagę temperatury rzędu 38 stopni w cieniu... ale w końcu nie ma rzeczy niemożliwych dla jamnika :) Dziękujemy za wizytę, Monika i Fuga - było super!

Trio razem... od lewej: Porzeczka, Jansa i Fuga

 

Trochę mały ten basenik kupiłaś...

 

Chyba jednak wejdę do środka, na bezrybiu i rak ryba - Porzeczka 

 

No jasne, wchodź, jest super - Jansa

 

 

Dwa przeciwieństwa charakterologiczne - Fuga i Jansa - obie wyjątkowo poważne na fotce :)

 

A na koniec sama Fusia

 

 

 

 

31.07.2015

Kashi Vita-Red jako jamnicza druhna :) W maju tego roku wzięła udział w uroczystości zaślubin Pauliny i Łukasza w pięknych okolicznościach przyrody, bo w malowniczych Górach Stołowych. Gratulowała państwu młodym po ślubie, a ja jestem pewna, że te gratulacje i buziaki przyniosą im wiele szczęścia na nowej drodze życia :) Zdjęcia autorstwa Macieja Chorzępy, dziękujemy!

 

 

 

 

 

26.07.2015

Otrzymałam nowe zdjęcie 2,5 rocznego Kingstona Vita-Red. Kingston, oprócz codziennych jamniczych zajęć i obowiązków, ma też ważną misję - popularyzuje wśród jamników sporty agility. Uczestniczy regularnie w szkoleniach, a od czasu do czasu także w pokazach tego wspaniałego sportu. Ostatnio brał udział w pokazie agility przed finałami szczecińskiej międzynarodowej wystawy psów rasowych oraz podczas obchodów Dnia Psa. Mimo wielkich upałów dał z siebie wszystko i doskonale się zaprezentował.

Jesteśmy z Kingstonka bardzo dumni! Brawo!!! 

Aglity podczas Dnia Psa

 

A w wolnym czasie buziaki z Pańcią, Marceliną :)

 

 

 

 

20.07.2015

Szczenięta z miotu M skończyły wczoraj 4 miesiące. Jak ten czas szybko leci! Wydawałoby się, że dopiero co przyszły na świat, a to już duże szczenięta dokazujące w nowych domkach i wkrótce rozpoczynające pokazywanie się na wystawach! Dziękuję wszystkim opiekunom za nowe zdjęcia, ale przede wszystkim za wspaniałe, pełne miłości domki, które zapewniają maluchom :)

 

MECENAS Vita-Red

  

Mecenas kontempluje :)

 

Mecenas i jego nowa zabawka - tunel agility :)

 

Zabawa z kumplem :)

 

 

MELILA Vita-Red

Melila w jeziorku :)

 

 

Pierwsze wakacje na polu namiotowym i pilnowanie dobytku :)

 

 

 

 

MIA Vita-Red

W wodzie najlepiej :)

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim :)

 

 

METIS Vita-Red

3,5 miesięczna Metisia

 

 

MAESTRO Vita-Red

Na spacerku :)

 

 

 

 

12.07.2015

Dziś w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Wzięła w niej udział KASHI Vita-Red, która w klasie otwartej uzyskała bardzo ładny opis, ocenę doskonałą, lokatę pierwszą i CWC. Tym samym ukończyła Championat Polski!!! Bardzo się z tego cieszę i jestem dumna z czarującej Kashi :) Jamniki długowłose standardowe oceniał słowacki sędzia Jozef Jursa, któremu serdecznie dziękujemy :)

Wielkie gratulacje również dla Małgosi i Jarka, współwłaścicieli Kashi.

  

 

A na koniec nasza radość po zejściu z ringu, z ukończenia Championatu :)

w obiektywie Jarka Pągowskiego :)

 

i Roberta Nowickiego:)

Dziękujemy!

 

 

 

 

11.07.2015

Dziś do nowego domku wyprowadziło się ostatnie szczenię z miotu M, nasz ukochany Mecenas. Mecenas zamieszkał w dalekiej Holandii, w domu miłośników i wystawców jamników - Claudii Hoppenbrouwers i jej męża Petera, którym życzę mnóstwa radości z Mecenasa i wielu sukcesów wystawowcyh. Mecu - bądź szczęśliwy, maleńki! 

Na rękach nowej Pańci :)

 

 

A poniżej kilka zdjęć z naszego ostatniego spacerku warszawskiego. Byliśmy z Mecem na wydmach w Kampinoskim Parku Narodowym. Piasek zachwycił Meca, sam nie wiedział co go fascynuje bardziej - ukochane patyczki czy intrygujący piasek ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

28.06.2015

Otrzymałam dziś zdjęcia 3,5 miesięcznego rodzeństwa M: Mii, Melili i Maestra oraz rocznego Lincolna. Bardzo dziękuję opiekunom za te zdjęcia, są dla mnie wielką radością :)

Na początek MIA Vita-Red, mieszkająca we Wrocławiu pełna energii, wesoła łobuzica, która uwielbia szaleć ze swoją młodą Pańcią, sześcioletnią Wiki :)

 

 

 

 

 

Teraz MELILA Vita-Red, młoda Bydgoszczanka. Wesoła, bardzo energiczna i pozytywnie nastawiona, oczko w głowie swoich Pańci :) Ostatnio zaczęła uczęszczać do psiego przedszkola, w którym doskonale sobie radzi. Jesteśmy dumni! 

 

 

 

 

 

 

A na koniec zdjęć z miotu M - MAESTRO Vita-Red, mieszkający w Poznaniu, uwielbiający "mordować" pluszowe zwierzątka, na zdjęciu z przyszłą "ofiarą" ;)

 

 

Na koniec z kolei pora na starszego, dorosłego już, LINCOLNA Vita-Red, który wyrósł na dorodnego, eleganckiego psa o bardzo dobrym włosie (choć ze znacznym płaszczem), prostym grzbiecie i dobrze kątowanych kończynach.

 

 

 

 

 

27.06.2015

Jamniki długowłose opanowały warszawskie Forty Bema! Do Mecenasa przyjechała z Łodzi królicza długowłosa koleżanka, Dalaya Lizus Maksimus i wspólnie udaliśmy się na spacerek do parku Fort Bema. Park ten, swoją drogą niezwykle malowniczy, to zagospodarowane ruiny fortów twierdzy Warszawa. Z jednej strony jest więc ciekawym obiektem historycznym, a z drugiej oryginalnym miejscem spacerowym. 

Nasz ukochany Mecenas bawił się ze starszą, 6 miesięczną koleżanką, interesował się kaczkami i dzielnie wędrował... a z największym zainteresowaniem znowu maltretował silikonową miskę na wodę :) Spacerek bardzo nam się podobał, a dodatkowo cieszy, że pogoda dopisała, niemal na zamówienie :) Kasiu - dziękujemy za odwiedziny w Warszawie i spacerek!

 

 

 

Mecenas w postawie - 3,5 miesiąca

 

 

 

 

A na koniec ja z Mecem, pod koniec spotkania nastąpił czas na buziaczki :) Czarujący Mecu... kochamy się, nawzajem... 

 

 

 

 

 

 

24.06.2015

Dziś są pierwsze urodziny szczeniąt z miotu L: LADY SALMY, LARSSONA i LINCOLNA. Wszystkim naszym rocznym jamnikom życzymy dużo jamniczej radości i długiego życia u boku ukochanych właścicieli :)

 

 

 

 

22.06.2015

Trzymiesięczny Mecenas spaceruje już po dworku do woli, co oznacza, że wielki świat otworzył przed nim w pełni swoje podwoje :) Wszystko młodzieńca ciekawi, a ja staram sie tę jego ciekawość maksymalnie zaspokajać i zabierać go w różne miejsca, do różnych ludzi, psów itd. Wkrótce wybierzemy się także na lotnisko, tak aby Mecenas zapoznał się także z charakterystycznym dźwiękiem odlatujących samolotów :) Tymczasem jednak byliśmy w pięknym warszawskim Parku Skaryszewskim, a za świetny wspólny spacerek dziękujemy Ewie i Piotrowi :)  

 

 

 

 

 

A na koniec Mecenas u mnie na rękach :)

 

 

 

 

14.06.2015

Nasz Miot M skończył niedawno 3 miesiące. Z tej okazji Mecenas, który jako jedyny został jeszcze w hodowli, miał zrobione świeże zdjęcia. Poniżej postawa oraz portret :) 

 

 

 

 

 

 

09.06.2015

Razem z Mecenasem odbywamy ostatnio wizyty u znajomych, u psiarzy i niepsiarzy. Chodzi nam głównie o socjalizację Mecenasa, ale także o nasz fajnie spędzony czas w sympatycznych gronie :) Pojawianie się w nowych domach, u różnych ludzi, z dziećmi i bez, z psami i bez psów daje Mecenasowi bardzo wiele dobrych i ważnych dla jego dalszego rozwoju bodźców. Poniżej kilka zdjęć z naszych ostatnich spotkań - zapraszamy do obejrzenia. 

 

Spotkanie z Hanią Bulandą, jej córką Zosią oraz suczkami Nirrti Nasira Kollapsar i Norka

 

Od lewej: Porzeczka, Nitka, Jansa i Mecenas

 

 

 

 

Mecenas i Nitka w jednej z ich szaleńczych gonitw

 

Mecenas obserwuje jamniczą gromadę :)

 

 

 

Spotkanie z Ewą Kurek, jej mężem Piotrem oraz ich psami Diukiem i Szamanem

 

Zabawki podzielone - Mecenas z piłką, a Szaman z szopem :)

 

A co ciekawego masz w tej torbie, wujku?

 

 

Kochani - bardzo Wam dziękujemy za te urocze i pyszne spotkania... i polecamy się na przyszłość :)

 

Uff... wykończyły mnie te wizyty :) Ale już czekam na następne! - Meceas

 

 

 

 

07.06.2015

2,5 letni KINGSTON Vita-Red jest już po urlopie! Gdzie ta sprawiedliwość, pytają Tolcia i Jansunia? Syn Porzeczki spędził długi czerwcowy weekend nad morzem - kąpał się i biegał nad morzem... a także wypatrywał swoich szwedzkich przodków :)

Razem z Pańcią wypatruje szwedzkich przodków :)

 

 

 

i w ukochanym morzu :)

 

 

A na koniec jako buszujący w trawach :)

 

 

 

* * * * *

 

Otrzymałam także nowe zdjęcia niespełna 3 miesięcznej MELILI Vita-Red. Za fotki bardzo dziękuję jej opiekunce, Monice :)

 

 

 

 

 

 

31.05-01.06.2015

Do nowych domków pojechali MELILA i MAESTRO Vita-Red. Melilka zamieszkała w Bydgoszczy wraz z trzema nowymi Pańciami i białą kotką, a Maestruś ze swoim Pańciostwem w Poznaniu. Życzymy szczeniętom i ich nowym opiekunom mnóstwa wzajemnej radości, wspaniałych psio-ludzkich relacji i długiego, szczęśliwego życia. Mam również nadzieję na regularne spotkania z rodzinką, czyli nami :) 

 

 

 

 

30.05.2015

Szczenięta z miotu M korzystały dziś z pięknej, niemal letniej pogody i szalały w ogródku. Słowo szalały jest całkiem adekwatne, bo maluchy biegały z prędkością światła, pływały w oczku wodnym - były tak niesamowicie szczęśliwe i pełne witalności, że samo patrzenie na nie napełniało mnie wielką dozą czystej, pozytywnej energii :) Niestety, nie bardzo znalazły czas na stanie w postawie... ;)

Melilka w wersji "lekko" szalonej, acz bardzo szczęśliwej :)

 

oraz zmoczonej po pływaniu :)

 

Czy ja też powinienem się wykąpać? Nie... raczej się na to nie zdecyduję :) - Maestro

 

Raczej sobie pobiegam

 

Latający Mecenas 

 

 

 

 

 

29.05.2015

Dziś moje jamniki długowłose standardowe szalały w warszawskim psim parku położonym obok Arsenału. Park ten jest przygotowany specjalnie dla psów, z radością dodaję, że przygotowany jest bardzo sensownie. Nie jest może wielki, ale dla jamników wystarczy ;) Jest gdzie pobiegać, powspinać się, można wykopać dołek, skorzystać z dużych powalonych drzew i slalomu agility. Na koniec napić się wody i odsapnąć... Te kilka wspaniałych popołudniowych godzin spędziliśmy z braćmi mniejszymi, czyli jamnikiem długowłosym króliczym Szamanem oraz jamnikiem długowłosym miniaturowym Diukiem oraz ich Pańciostwem... było super - psy się wybiegały i wyszalały, a ja tylko trochę pobiegałam z Tolcią za piłeczką :) Kolejne psie spotkania w parku na pewno już wkrótce!

Tolcia i Jansunia na pniach

 

 

Tolcia pozuje :)

 

Szamanek i jego sprężynki w łapach :)

 

Tolcia ze swoją zdobyczą

 

Jansunia wykopała całkiem pokaźny dołek...

 

Zadowolona Tolcia

 

Diuk

 

Jansunia - 2 miesiące po porodzie

 

 

 

 

24.05.2015

Na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Płocku wystąpiła dwuletnia KASHI Vita-Red. Jamniki sędziowała Pani Joanna Adamowska, a Kashi uzyskała CWC, Najlepszą Sukę w Rasie, Zwycięstwo Rasy, a podczas finałów zajęła czwartą lokatę. Jestem bardzo dumna z wychowanki i trzymam już kciuki za kolejne sukcesy wystawowe :) Za wspólnie spędzony dzień bardzo dziękuję Małgosi i Jarkowi. 

 

W oczekiwaniu na finały jamnik baaardzo się nudził ;)

 

Jako że czekanie na konkurencje finałowe nieco się zazwyczaj dłuży, a tak było też i tym razem, to umililiśmy sobie czas rozmowami z innymi jamnikarzami. Ja natomiast wykorzystałam ten czas do zrobienia Kashi kilku zdjęć :)

 

 

 

A co tam się dzieje? Czemu mnie tam nie ma???

 

Dobra, wracam do Was...

 

Jedziemy już do domu?

 

 

 

 

 

 

17.05.2015

Choć wydaje mi się, że szczenięta z miotu M raptem wczoraj przyszły na świat, to mają już skończone 8 tygodni i zaczynają wyprowadzać się do nowych domków. To jednocześnie radosny i smutny moment... trudno się rozstać z tymi ukochanymi przez siebie, wypieszczonymi maluchami, które się od pierwszego ich oddechu kocha. Z drugiej strony szczenięta są już gotowe i chętne do stawienia czoła światu i ich przyszłemu życiu w nowych domkach. W tym tygodniu wyprowadziły się MIA i METIS Vita-Red. Jedna z nich zamieszkała we Wrocławiu, a druga pozostała w Warszawie. Bądźcie obie szczęśliwe i przynieście dużo szczęścia swoim nowym opiekunom :) Poniżej kolaż zdjęć z ośmiu tygodni życia maluchów u mnie w domu... 

 

 

 

09.05.2015

Wczoraj maluszki z miotu M prawie cały dzień balowały w ogrodzie :) Szaleństw było co nie miara: maluchy goniły mamę i babcię, co jakiś czas malowniczo się przewracając, próbowały trawkę, gryzły patyczki, a nawet zainteresowały się wodą w oczku wodnym. I choć kąpieli nie było (jakkolwiek Jansa i Tolcia oczywiście tradycyjnie pływały), to dzień i tak należy uznać za wybitnie udany!