Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com 

 

  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

  1. pl
  2. en

19.12.2014

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia miłośnikom jamników, opiekunom Vita-Redków oraz wszystkim pozostałym zaglądającym na naszą stronę przesyłamy życzenia pięknych i radosnych świąt. Niech będą pełne serdeczności, miłości, radości i spędzone we wspaniałej atmosferze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.11.2014

Przy okazji pobytu w Szczecinie do woli mogłam obfotografować 1,5 rocznego jamnika z naszej hodowli - KINGSTONA Vita-Red. Poniżej kilka zdjęć, więcej w Migawkach i Galerii Kingstona :) 

 

 

 

 

 

21.10.2014

Nowe zdjęcia 4 miesięcznego LINCOLNA Vita-Red. Maluch rośnie jak na drożdżach i ma cudowny charakter - krótkie spotkanie z nim dało mi mnóstwo radości :)

 

 

 

 

 

18.10.2014

Spała - Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich.

 

Jamniki sędziował Pan Leszek Siejkowski - 1,5 roczna KASHI Vita-Red wystąpiła w klasie pośredniej.

Otrzymała ocenę doskonałą, CWC i tytuł Zwycięzcy Rasy (BOB).

Niestety Kashi nie mogła zostać na finałach. Bardzo serdecznie gratulujemy Kashi i jej Pańciostwu sukcesu i trzymamy kciuki za następne :)  

 

 

 

 

 

14-21.10.2014

Urlop w drugiej połowie października w Polsce mógłby wydawać się lekko szalonym pomysłem. Ale nie jeśli jedzie się w jamniczym towarzystwie do wspaniałych znajomych... i ich psów ;) 

Wybraliśmy się do Szczecina - trochę na zwiedzanie, trochę towarzysko i bardzo jamniczo :) Ten tydzień był bardzo intensywny - było zarówno zwiedzanie Szczecina, jak i spacery z psami, wyprawy na psie wybiegi i wycieczka nad morze. Akurat podczas wycieczki nad morze, do Pobierowa, pogoda dopisała wyjątkowo - było słonecznie i bardzo ciepło. A ja czułam się szczęśliwa, bo na tej wycieczce nad morze wyjątkowo mi zależało. Ponieważ było tak pięknie mogłyśmy w doborowym towarzystwie przespacerować się brzegiem morza. Cudne wrażenia! Pusta plaża i tylko my z psami :)

Za fantastyczne towarzystwo bardzo dziękuję Marcelinie i Michałowi, Adrianie, Iwonie i Dorocie. Było cudownie... a ja już nie mogę się doczekać powtórki :)

  

 

 

 

 

Więcej zdjęć można obejrzeć w Migawkach. Serdecznie zapraszam również do przeczytania zamieszczonej tam krótkiej relacji z naszego pobytu w Szczecinie :)

 

 

 

 

10.10.2014

Ten piątek był słoneczny i naprawdę piękny - żal byłoby nie wykorzystać tej pogody do spacerku. Jako że był to jeden z ostatnich dni, jakie LARSSON Vita-Red spędził w rodzinnym domu wybrałam się z nim na łąki podwarszawskie, na których napotkaliśmy konie. Larssonik (po domowemu Misio) pierwszy raz widział konie - był jednocześnie bardzo zdziwiony (skad wziął się taki wieeelki pies??) i zafascynowany. Najpierw więc się zjeżył i próbował wystarszyć je swoim groźnym szczekiem ;) Jako że konie zupełnie się tym nie przejęły, a co więcej nawet na tyle zaineresowały że podeszły bliżej, Larssonik już po chwili obwąchiwał się z końmi i patrzył na nie z bliska z wielką fascynacją.

 

Trzy dni później LARSSON wyprowadził się do nowego domku. Bądź szczęśliwy, mój drogi :)

 

 

 

 

27.09.2014

Choć poranek był deszczowy i smętny to już koło południa wyszło słońce i zrobiło się pięknie. Można więc było wcielić w życie spacerkowy plan - razem z Elą Bogusławską i jej Lizuskami poszłam z Larssonem na urokliwą polankę w Kampionoskim Parku Narodowym. Larssonik odkrył swoją nową pasję - patyczki - i z pełnym zaangażowaniem ją realizował :) 

 

 

 

i Szania :)

Elu - dziękujemy za wspólny spacerek i polecamy się na przyszłość :)

 

 

 

 

20.09.2014

Słoneczny i ciepły wrześniowy dzień to wymarzona okazja do spacerku, tym razem łódzkiego :) Odkryliśmy nowy park z dużą ilością kaczuszek i z łabędziem, którego jednak niestety zapomniałam sfotografować... 

Larsson

 

Sara

 

Kasia z Mają

 

 

Tolcia

  Kasia, Ewa, Piotr - dziękujemy za wspólny spacerek :)

 

 

 

 

13-14.09.2014

Ten piękny, słoneczny wrześniowy weekend mieliśmy przyjemność spędzić w Zaździerzu pod Płockiem na Zlocie Ogarów Polskich. Ten wspaniale zorganizowany zlot miłośników i hodowców ogarów zrobił na mnie ogromne wrażenie a czas spędziliśmy cudownie na spacerkach, kąpaniu się w jeziorze, grillu i przy ognisku... ale również na oglądaniu filmów o psach, wzajemnej wymianie doświadczeń i na szkoleniu. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie mnie i moich jamników a Monice i Kamili za zaproszenie na zjazd i odwagę za wspólne mieszkanie :)

Monia, Kama, Fusia i Kalif - do szybkiego ponownego zobaczenia!

 

 

 

Więcej zdjęć już wkrótce w Migawkach :)

 

 

 

 

 

 

31.08.2014

Dziś Lincoln Vita-Red wyprowadził się do nowego domku. Zamieszkał wraz ze starszą i większą "koleżanką" owczarkiem niemieckim w Gorzowie Wielkopolskim. Bądź szczęśliwy mój kochany maluszku!

 

 

 

 

30.08.2014

A dziś chłopcy szaleli i korzystali z pięknej słonecznej pogody. Bieganie i kopanie dołków to była podstawa :)

 

 

 

 

29.08.2014

Dziś do nowego domku wyprowadziła się nasza suczka LADY SALMA. Lady zamieszkała pod Warszawą i już nie mogę się doczekać spotkania z nią :) Bądź szczęśliwa Salmusiu!

 

 

 

24.08.2014

Dzisiejszy dzień obfitował we wrażenia - maluchy z miotu L spotkały się ze swoimi kuzynami, szczeniętami z miotu O w hodowli Dagi Dog. Sumarycznie było osiem szczeniąt, które doskonale się ze sobą bawiły, kopały dołki... i pozowały do zdjęć ;) Bardzo dziękuję za wspaniały dzień moim serdecznym koleżankom - Dagmarze Oraczewskiej i Eli Bogusławskiej-Przybysz.

Nowe zdjęcia 8 tygodniowych szczeniąt z miotu L

 

LARSSON Vita-Red 

 

 

LINCOLN Vita-Red 

 

 

LADY SALMA 

 

 

 

I wspólne zdjęcie maluchów z miotu L:

 

 

 

i razem z kuzynostwem :) 

 

 

 

 

 

23.08.2014

Korzystając z być może jednego z ostatnich tak ciepłych dni tego lata moje jamniki szalały dziś w ogrodzie. Szczenięta poszły w ślady mamy i babci i wykazują wielką fascynację wodą... skąpały się w oczku wodnym, w którym ich mamcia polowała na żaby :) Radości było co nie miara! 

 

 

 

 

 

 

11.08.2014

Szczenięta z miotu L mają już niemal 7 tygodni. Eksplorują otoczenie, wszystko je interesuje, kochają ludzi i inne psy. Całe życie jest dla nich zabawą. Ostatnie gorące dni spędziły w uroczej okolicy - na Podlasiu w czarującym domku nad samym Bugiem i przy okazji udało się zrobić kilka fotek :)

  

 

 

 

 

Poniżej kilka zdjęć w postawie maluszków:

 

LARSSON Vita-Red

 

 

LADY SALMA Vita-Red 

 

 

LINCOLN Vita-Red 

 

 

 

 

 

04.08.2014

Jutro szczenięta z miotu L kończą 6 tygodni i z tej okazji zrobiłam kilka świeżych zdjęć rozbrykanych, uroczych maluchów - pozowanie okazało się dla nich wielkim wyzwaniem... usiedzenie w miejscu dłużej niż ułamek sekundy to trudna sprawa kiedy wokół czeka cały, bardzo ciekawy świat :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.08.2014

Szczenięta z miotu L intensywnie poznają świat :) Oprócz zabaw w domu i ogrodzie udają się także do lasu i miasta - co prawda nie na własnych łapkach ale i tak emocji jest mnóstwo! Podziwianie różnorodności otaczającego je świata z "pokładu" wózka niezwykle je interesuje i szczenięta bacznie wszystko obserwują - od odgłosów lasu poprzez odgłosy ulicy aż po dźwięki wydawane przez tramwaj czy autobus :)

 

 

 

 

 

25.07.2014

Nowe zdjęcia 4,5 tygodniowych szczeniąt z miotu L. Larsson i Lady Salma czarują spojrzeniami podczas gdy Lincoln nie życzył sobie pozowania do zdjęć i ostentacyjnie to okazywał :) Ach te urocze i uparte jednocześnie jamniki...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.07.2014

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie

Jamniki długowłose standardowe oceniał Pan Leszek Siejkowski. KINGSTON Vita-Red uzyskał ocenę doskonałą i tytuł Zwycięzcy Młodzieży. Tym samym, biorąc udział w trzeciej wystawie w klasie młodzieży, KINGSTON ukończył Młodzieżowy Championat Polski. Wielkie gratulacje dla jego opiekunów - Marceliny i Michała!!! 

Poniżej zdjęcie w postawie z ostatniego spaceru w malowniczym parku warszawskim

 

 

 

 

05.07.2014

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich we Wrocławiu.

Jamniki długowłose standardowe oceniał sędzia z Czech, Pan Ludek Muller. W klasie pośredniej wystąpiła KASHI Vita-Red uzyskując ocenę doskonałą i CWC. KASHI rozpoczęła tym samym dorosły Championat :) Wielkie gratulacje i podziękowania dla Małgosi i Jarka, właścicieli KASHI. Małgosi i Jarkowi dziękuję również za zdjęcia z wystawy, które zamieszczam poniżej.  

 

 

Tymczasem maluchy z miotu L skończyły dziś 11 dni i zaczęły otwierać oczka. Z tej okazji miały zrobioną sesję zdjęciową :) 

 

Maluchy z mamą, Jansą

 

Więcej zdjęć w na podstronie miotu :)

 

 

 

 

 

01.07.2014

Dziś nasze najmłodsze pokolenie jamników Vita-Red kończy tydzień :) Przy okazji obchodzimy dziś Światowy Dzień Psa... z tych to okazji kilka aktualnych zdjęć maluszków.

 

 

 

 

 

 

30.06.2014

Szczecin - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Jamniki oceniała Pani Cathy Delmar z Irlandii.

KINGSTON Vita-Red (16 miesięcy) wystąpił w mocno obsadzonej klasie młodzieży zajmując 2 lokatę i uzyskując ocenę doskonałą. Moje serdeczne gratulacje i podziękowania dla Marceliny za przygotowanie i piękne wystawienie naszego wychowanka. 

 

 

 

Na wystawie tej Kingston spotkał także swego kuzyna Ivana (Sky Spirit UPRAVLAY I VLASVUY) należącego do Ani Kozłowskiej. Kuzyni od razu się polubili i przypadli sobie do gustu :)

 

 

 

 

24.06.2014

Dziś urodziły się szczenięta - jamniki długowłose standardowe - 2 pieski i 1 suczka. Wszystkie szczenięta są rude. Osoby zainteresowane pieskami serdecznie zapraszam do kontaktu :) 

 

 

Więcej zdjęć i informacji w zakładce Miot L

 

 

 

 

 

 

 

15.05.2014

Dzisiejsze badanie USG potwierdziło ciążę JANSY Vita-Red :)

Narodzin szczeniąt spodziewamy się około 25 czerwca. Więcej informacji na temat miotu znaleźć można w zakłądce Mioty i zapowiedzi 

 

Osoby zainteresowane szczeniętami serdecznie zapraszam do kontaktu :)

 

 

 

 

10.05.2014

Dziś był dzień jamnika :) Cały dzień spędziłam wraz z Jansą i Porzeczką w Łodzi. Najpierw na międzynarodowej wystawie psów gdzie Kashi Vita-Red wystąpiła w klasie młodzieży. Uzyskała bardzo ładny opis i ocenę doskonałą zajmując lokatę 2/3. Miałam przyjemność wystawienia Kashi - dziękuję Małgosi i Jarkowi za zaufanie a także za przygotowanie Kashi do wystawy :)

 

 

Kashi na kolankach ukochanej Pańci

 

 

 

 

Następnie byłyśmy z wizytą u Małgosi i Jarka (właścicieli Kashi Vita-Red), gdzie dziewczyny bawiły się i odpoczywały :) Bardzo Wam dziękuję za to przemiłe spotkanie. 

 

Pod koniec dnia spotkałam się natomiast z Kasią Nowicką i Robertem oraz Ewą Kurek i Piotrkiem. Byliśmy w pięknej choć zatłoczonej Manufakturze a następnie na spacerku w parku i na pięknej łące. Udało nam się przy okazji zrobić kilka zdjęć, z których część zamieszczam poniżej. Kasiu - bardzo Ci dziękuję za pomoc w zdjęciach!!

 

Jansa Vita-Red w Manufakturze

 

 

 

Ewa i Kasia z jamnikami :)

 

 

Dziewczyny pozują :)

Od lewej: siostry Maja (Karina z Żywieckiej Kotliny) i Sara (Ksena z Żywieckiej Kotliny), Porzeczka Japońskie Złocienie i Jansa Vita-Red. 

 

 

Małgosiu, Kasiu, Ewa, Robert, Jarek, Piotr - bardzo Wam dziękuję za ten piękny wspólny dzień :) Do szybkiego ponownego zobaczenia!    

 

 

 

 

 

01.05.2014

Pierwszy dzień maja okazał się wyjątkowo piękny - słoneczko świeciło i wspaniale grzało. Żal byłoby nie skorzystać z takiej pogody, więc moje jamniki spędziły dzień aktywnie - rano na podwarwszawskich łąkach wśród kwitnących mleczy a popołudniu w warszawskim parku na Moczydle wraz z moją koleżanką Elą Bogusławską i jej jamniczką Szanią Lizus Maksimus. Elu - dziękujemy za przemiłe wspónie spędzone popołudnie.

Poniżej kilka zdjęć z naszych majówkowych spacerków :) 

 

Jansunia wśród kwitnących mleczy

 

Porzeczka oblizuje się na widok smakołyczków :)

 

 

 

A na koniec zdjęcia Jansuni czającej się na kaczuszkę...

 

 

oraz w postawie - za pomoc w zdjęciach dziękuję bardzo Eli :)

 

 

 

 

 

 

 

18-21.04.2013

Krótki acz bardzo udany i piękny wyjazd wakacyjno-świąteczny do Zamościa. Moje jamniki oczywiście również uczestniczyły w wyjeździe i zwiedzały piękną Zamojszczyznę. 

  

 

 

 

 

 

 

 

22.03.2014

Dziś przy okazji pobytu w Łodzi miałam wielką przyjemność spotkać się z naszą wychowanką - KASHI Vita-Red. Kashi bardzo się ucieszyła ze spotkania :) 

Wraz z Małgosią, Jarkiem i Kashi oraz Kasią, Robertem i ich suczką Sarą oraz Ewą i Szamanem udało nam się pójść na spacer do pobliskiego parku gdzie psy wspólnie szalały. Wśród szaleństw była też chwila na ćwiczenie postawy :)

Poniżej kilka zdjęć z naszego spacerku i ćwiczeń - bardzo Wam dziękuję za wspólny czas :)

 

Kashi w postawie

 

A teraz szaleństwa jamnicze

 

 

 

Portret Kashi

 

 

 

 

 

 

15.03.2014

Dziś miałam wielką przyjemność spotkać się z roczną Kalderą Vita-Red

 

 

 

Otrzymałam także nowe zdjęcie Kasai Vita-Red, za które bardzo serdecznie dziękuję Pani Justynie :)

 

 

 

 

 

09.03.2014

Szczenięta z miotu K skończyły dziś roczek :) Życzę mnóstwa radości im oraz ich właścicielom - wszystkiego najlepszego - wielu wspólnie spędzonych szczęśliwych lat :)

 

 

 

 

 

08-09.02.2014

Dwudniowa Wystawa Psów Rasowych w Bydgoszczy.

 

11 miesięczny jamnik długowłosy standardowy KINGSTON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Poczeczka Japońskie Złocienie) wystąpił w klasie młodzieży. 

 

 

 

09.02.2014

Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych

sędzia: Marian Draganescu (ROM)

 

KINGSTON - ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży (Junior Winner), Najlepszy Junior w Rasie (Junior BOB), Zwycięstwo Rasy (BOB).

Dziś Kingston nie mógł zostać na konkurencjach finałowych. 

 

 

 

08.02.2014

Nocna Wystawa Psów Rasowych

sędzia: Zlatko Krajić (HR)

 

KINGSTON - ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży (Junior Winner), Najlepszy Junior w Rasie (Junior BOB), Zwycięstwo Rasy (BOB), III miejsce na finałach IV grupy (BOG III).

 

Kingston doskonale się zaprezentował podczas tych dwóch dni i jestem z niego bardzo dumna. Serdeczne gratulacje dla Marceliny za przygotowanie i wystawienie naszego wychowanka. Brawo!!!

 

 

 

 

 

02.02.2014

10 miesięczna KASHI Vita-Red, po domowemu Pippilotka, to już młodzieżowa suczka. Podczas styczniowego spacerku z psią koleżanką Sarą została uchwycona w obiektywie Kasi Nowickiej, której bardzo serdecznie dziękuję za zdjęcia naszej wychowanki. 

 

 

 

 

 

 

05.01.2014

Nowe zdjęcia PORZECZKI Japońskie Złocienie i JANSY Vita-Red :)

 

Wspólny portret Porzeczki i Jansy

 

 

 

 

 

 

01.01.2014

Na nowy rok otrzymałam zdjęcia naszego wychowanka - niemal 3 letniego już

JOKERA Vita-Red :)

 

Zdjęcia pochodzą z lata ubiegłego roku - od razu robi się cieplej i przyjemniej jak się je ogląda - bardzo dziękuję za te zdjęcia właścicielom Jokerka :)

 

 

 

 

ROK 2013

 

 

22.12.2013

 

 

Już za chwilę Święta Bożego Narodzenia. To czas dla nas i naszych rodzin. Życzę więc wszystkim miłośnikom jamników i wszystkim rodzinom Vita-Redków dużo radości, miłości i ciepłej atmosfery w tych chłodnych zimowych dniach. 

 

Jednocześnie wielkimi krokami nadchodzi nowy 2014 rok. W tym Nowym Roku życzę sobie i innym wielu sukcesów i spełnienia marzeń - zarówno tych jamniczych jak i tych niejamniczych ;)

Do Siego Roku!

 

 

 

 

09.12.2013

Dziś maluchy z miotu K kończą 9 miesięcy i stają się pełnoprawną młodzieżą ;)

Z tej okazji zamieszczam portrecik KINGSTONA Vita-Red u ukochanej Pańci na rękach - widać wielką wzajemną miłość :) 

 

 

 

 

 

11.11.2013

Dziś KINGSTON Vita-Red wystąpił w klasie szczeniąt na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Mielnie. Jamniki sędziowała Pani Maria Bruska. Kingston otrzymał ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Best Puppy. 

Serdecznie gratuluję właścicielce oraz samemu Kingstonkowi :)

 

 

 

 

 

13.10.2013

Dziś na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Gorzowie Wielkopolskim debiutował w klasie szczeniąt KINGSTON Vita-Red. Jamniki sędziowała Pani Marlena Jakubowska. Kingston uzyskał ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Best Puppy. Dostał również piękny opis :)

Bardzo serdecznie dziękuję jego właścicielce Marcelinie Grzeszczak za przygotowanie Kingstona do wystawy i doskonałe jego zaprezentowanie w ringu oraz za całokształt pracy z Kingstonkiem.

Za zdjęcia z ringu dziękuję Iwonie Bodnarczuk :)

  

 

 

* * * * *

 

Również dzisiaj spotkałam się z KALDERĄ Vita-Red. Mała fajnie się rozwija i jest oczkiem w głowie swojego Pańciostwa. Bardzo się cieszę ze spotkania i dziękuję Państwu za doskonałą opiekę nad Kaldunią :) 

 

 

 

 

 

 

06.10.2013

Nowe zdjęcie 6 miesięcznego KINGSTONA Vita-Red. Młodzieniec robi się coraz bardziej podobny do swego ojca, Amaretto :)  

 

 

 

22.09.2013

Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowo udany i sympatyczny.

Udałyśmy się do Zgierza na Krajową Wystawę Psów Myśliwskich. Jamniki sędziowała Pani Zsuzanna Vaczi-Balogh z Węgier.

JANSA Vita-Red występując w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą, CWC i została Zwycięzką Suką. Tym samym Jansunia ukończyła Championat Polski, co jest dla mnie wielką radością :)

  

 

 

W klasie szczeniąt występowała 6 miesięczna KASHI Vita-Red. Otrzymała ocenę Wybitnie Obiecującą i tytuł Best Puppy. Jestem bardzo z malutkiej dumna i trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Za przygotowanie i wystawienie Kashi bardzo dziękuję Małgosi i Jarkowi :) 

 

 

 

Jako że pojechałam na wystawę razem z Jansunią i Tolcią to odbyło się rodzinne spotkanie. Tolcia poznała młodszą córkę i bardzo się ze spotkania ucieszyła :)

 

Ale pod koniec wystawy jamniki się zmęczyły :) Poniżej zdjęcie Jansuni i Tolci

 

 

 

 

24.08.2013

Dziś brałyśmy udział w spacerku w parku Fort Bema w Warszawie. Ten malowniczy park to dawny Fort Parysów, wybudowany pod koniec XIX wieku. W tych historycznych a jednocześnie niezwykle malowniczych okolicznościach nasze jamniki pływały (w dawnej fosie) zawzięcie goniąc kaczki, biegały i zawierały nowe psie znajomości. Spacerowaliśmy wraz z Shangri-La i Basimem Lizus Maksimus oraz ich Pańcią Elą, Ewą i Piotrem oraz ich jamnikami Diukiem Koneckie Zacisze i Szamanem Lizus Maksimus.Z Łodzi przyjechali także Kasia i Robert wraz ze swoją sunią Sarą z Żywieciej Kotliny. To liczne jamnicze towarzystwo bardzo dobrze się dogadywało i wspólnie szalało :) Ten dzień był doskonałym relaksem w fajnym gronie i oby do kolejnego spotkania :) 

Przy okazji także udało się zrobić kilka pamiątkowych zdjęć, za które bardzo serdecznie dziękuję ich autorom: Kasi Nowickiej i Piotrowi Kurkowi. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Więcej zdjęć oraz relacja ze spacerku już wkrótce w zakładce Migawki :)

 

 

 

 

     

 

 

 

15.08.2013

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Łodzi - najpierw spotkaliśmy się z Kashi Vita-Red a potem z Sarą i jej Pańciostwem poszliśmy do parku Na Zdrowie na spacerek. Było kąpanie, pływanie, bieganie, polowanie na kaczki. Wspaniały dzień, upamiętniony pięknymi zdjęciami autorstwa Kasi Nowickiej. Więcej informacji i zdjęć w zakładce Migawki :)

 

 

 

 

 

 

 

 

04.08.2013

Dziś miałam wielką przyjemność spotkać się z Kalderą Vita-Red, po domowemu Kamą. Niemal pięciomiesięczna sunia fajnie się rozwija - ma śliczną główkę, wyraźnie pojaśniała i jest już sporą sunią. Jest przy tym bardzo szczęśliwa i radosna, co widać :) To spotkanie było dla mnie wielką radością i nie mogę się doczekać następnego :) Dziękuję właścicielom za doskonałą pielęgnację i opiekę nad małą! 

 

  

 

 

14.07.2013

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie

 

Kashi Vita-Red po raz pierwszy brała udział w wystawie i debiutowała w klasie baby. Otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i Best Baby! Bardzo ładnie się prezentowała i uzyskała piękny opis. Po ocenie rozdawała wszystkim buziaki :) Wielką radością było dla mnie ponowne zobaczenie maluszka po 2 miesiącach, tym bardziej że Kashi poznała mnie i bardzo się ucieszyła ze spotkania ;)

Bardzo serdecznie dziękuję Małgosi za doskonałe przygotowanie Kashi do wystawy i piękne jej wystawienie :) 

Za jak zawsze piękne zdjęcia z wystawy dziękuję także Kasi Nowickiej.

 

 

Poniżej wspólny portrecik sióstr - Jansy i Kashi Vita-Red

 

Jansa w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą

 

Dziękuję serdecznie za wspaniałą atmosferę i do szybkiego zobaczenia :)

 

 

 

 

07.07.2013

Nowe zdjęcia podrastającyh szczeniąt z miotu K. Maluszki lada moment skończą 4 miesiące, więc poniżej wstawiam ich aktualne zdjęcia.

 

 

 

KASHI Vita-Red wraz z Pańcią były niedawno na spacerku z jamniczą koleżanką Sarą i jej Pańcią Kasią Nowicką. Spacerek w ślicznych ogrodowo-parkowych plenerach obfitował w piękne widoki i wspaniałe możliwości do biegania i zabaw :) Kasia wykonała przy tej okazji piękne zdjęcia, za które bardzo serdecznie dziękuję :)

  

 

 

Kashi pilnie ćwiczy postawę, również podczas spacerku w parku :)

 

A na koniec portrecik z ukochaną Pańcią :)

 

 

 

* * * * *

 

KASAI Vita-Red także z maleństwa zamieniło się już w podrostka i bardzo aktywnie spędza czas w ogródku pomagając Pańci przy roślinkach - ich sadzeniu, podlewaniu i doglądaniu. Jej wielką pasją jest również woda i wszelkie kałuże.

Poniżej nowe zdjęcia Gaji, za które bardzo serdecznie dziękuję jej właścicielce, Pani Justynie :)

 

Duża ceramiczna donica to wręcz idealne miejsce odpoczynku po ciężkich pracach ogrodowych :)

 

 

 

 

* * * * *

 

Kingstonek z kolei dzielnie pobiera nauki w psim przedszkolu i z każdych zajęć wraca mądrzejszy o nowe umiejętności i informacje. Jako jamnik część z nich przyswaja i stosuje a część traktuje jako zbędny balast :) Ten uroczy łobuziak także jest już podrostkiem - pewnym siebie, przebojowym i ciekawym świata i ludzi. Jak wszystkie szczenięta z miotu K uwiebia wodę we wszelkich odmianach - kałuża, jezioro czy deszczówka. Jego drugą wielką pasją jest kopanie dołków - czym większy tym lepszy :) Poniżej kilka zdjęć Atosa, za które bardzo serdecznie dziękuję jego właścicielce Marcelinie :)

 

 

Atos i jego dołek :)

 

 

 

 

* * * * *

 

KALDERA Vita-Red to również zapalona miłośniczka kąpieli i wody. Każdy sposób jest dobry aby zażyć ochładzającej kąpieli w niewidocznym dla Pańciostwa zbiorniczku wodnym. Nowe zdjęcia Kalduni już wkrótce :)

 

 

 

 

 

09.06.2013

JANSA Vita-Red wzięła dziś udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie. Wystąpiła w klasie otwartej i otrzymała: ocenę doskonałą, CWC, BOB i BOG-II :) Jamniki sędziowała Pani Karolina Wójcik.

 

Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z sukcesu mojej Jansuni!

 

Za wspólny wyjazd, świetną atmosferę i piękne zdjęcia dziękuję Eli Bogusławskiej :)

  

 

Czekając na finały wybrałyśmy się wraz z Elą Bogusławską i jej króliczą jamniczką długowłosą SHANGRI-LA Lizus Maksimus na spacer do pobliskiego parku. Efektem jest pamiątkowe zdjęcie wraz z pucharkami ;)

 

Poniżej zdjęcie z wyboru BOG. Zdjęcie jest autorstwa Magdy Bukiewicz - bardzo dziękujemy :)

 

 

 

01.06.2013

W dniu dziecka a jednocześnie w swoją 3 miesięcznicę do nowego domku wyprowadziła się Kaldera Vita-Red. To ostatni jamnik z miotu K, który wyprowadził się z rodzinnego domku. W związku z tym załączamy ostatnie zdjęcia z domu rodzinnego. Kalduniu - bądź szczęśliwa! Długiego jamniczego życia :) 

 

 

* * *

 

Równocześnie z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim jamnikom z naszej hodowli dużo szczęścia i spełnienia jamniczych marzeń :)

 

 

 

 

19.05.2013

Dziś otrzymałam nowe zdjęcia pięknej Kasai Vita-Red wraz z jej psią towarzyszką życia, Efi :) 

Za piękne zdjęcia dziękuję Pani Justynie :)

 

 

 

 

18.05.2013

Dziś Kaldera Vita-Red wraz z mamą i przyrodnią siostrą Jansą korzystały z pięknej pogody w ogrodzie. Zabawom nie było końca, ale miały też do załatwienia ważne jamnicze sprawy - kopanie dołków, kąpanie się w oczku wodnym, tarzanie się, polowanie na żaby itd. 

 

 

wspólne tarzanie Kaldery i Jansy :)

 

 

Kaldunia z mamą, Porzeczką

 

Więcej zdjęć w galerii miotu K

 

 

 

 

12.05.2013

Dziś moje jamniki długowłose standardowe: Porzeczka, Jansa oraz Kaldera spotkały się z mniejszymi "kuzynami" czyli jamnikiem długowłosym króliczym i miniaturowym: Szamanem i Diukiem. Były zabawy, gonitwy, ale też wspólne zdjęcie pamiątkowe :) Autorem zdjęć, za które bardzo dziękujemy, jest Piotr Kurek.

 

 

 

 

 

 

04.05.2013

Dzisiejszy dzień obfitował we wrażenia. Przede wszystkim do nowego domku wyprowadziła się KASHI Vita-Red. Zamieszkała w nowym domku w Łodzi u wspaniałych, absolutnie zakochanych w niej ludzi. Kashi - bądź szczęśliwa!

 

* * *

 

Drugim wydarzeniem była Międzynarodowa Wystawa w Łodzi. Zaprezentowała się na niej JANSA Vita-Red uzyskując ocenę doskonałą, CWC, CACIB i Zwycięstwo. Za towarzystwo i pomoc na wystawie dziękuję Dorocie Zabielskiej oraz Kasi Nowickiej, która wykonała nam również piękne zdjęcia będące dla nas wspaniałą pamiątką tego udanego dnia. Gdyby tylko pogoda bardziej dopisała ;)

 

 

 

 

 

03.05.2013

Dziś do nowego domku wyprowadził się KINGSTON Vita-Red. Zamieszkał w Szczecinie, a więc daleko od rodzinnego domu. Zaaklimatyzował się już w nowym domku i dokazuje :) Kingstonkowi życzymy długiego, szczęśliwego jamniczego życia, a jego Pańciostwu dużej pociechy z tego uroczego łobuziaka :) 

 

 

02.05.2013

Nowe zdjęcia maluszków z miotu K, w wieku niespełna 8 tygodni. Za pomoc w ich wykonaniu bardzo serdecznie dziękuję Dagmarze Oraczewskiej :)

 

 

 

 

 

01.05.2013

 

Majówkę maluszki mają bardzo pracowitą - sesje zdjęciowe, zabawy i gonitwy po domu.