Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com 

 

  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
  1. pl
  2. en

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

17.12.2016

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra wszystkim naszym sympatykom i opiekunom jamników Vita-Red życzymy wszystkiego co najlepsze. W święta chwili spokoju i odpoczynku w rodzinnym gronie, a w nadchodzącym roku 2017 wielu sukcesów i radości :)

 

 

 

Z okazji nadchodzących świąt zrobiłam moim dziewczynom nowe zdjęcia w świątecznej scenerii :) Kilka z nich można obejrzeć poniżej, reszta w Galerii i Jamniczym dorastaniu- zapraszam do oglądania.  

 

 

 

 

 

 

11.12.2016

 

I Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie okazała się bardzo fajnie spędzonym czasem :) NELA Vita-Red, pokazująca się drugi raz w klasie młodzieży, otrzymała ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie oraz BOS (zwycięzcy płci przeciwnej). Jamniki sędziowała p. Aleksandra Sękowska-Miros, której dziękujemy za ocenę. 

Jako że była to ostatnia wystawa w tym roku w Polsce, chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim spotkanym znajomym za wspólnie spędzony czas i super atmosferę - wesołych świąt i do zobaczenia w przyszłym roku :) 

 

 

 

 

 

 

 

03.12.2016

 

NELA Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) wzięła dziś udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Jamniki długowłose standardowe sędziowała p. Maria Bruska. Nasza wychowanka pierwszy raz występowała w klasie młodzieży. Uzyskała ocenę doskonałą, zwycięstwo młodzieży i tytuł BOS :) 

 

Na tej wystawie Nelcia spotkała też swoją kuzynkę Aussie Long&Lovely, także jamniczkę długowłosą standardową. Kuzyneczki trochę podokazywały i pozowały do wspólnych zdjęć. Bardzo dziękujemy Kasi Jarząbkowskiej (właścicielce Aussie) i wszystkim pozostałym spotkanym znajomym za wspaniały wspólnie spędzony czas - do szybkiego ponownego zobaczenia :) 

 

Od lewej: Aussie Long&Lovely i Nela Vita-Red 

 

 

 

 

 

 

 

20.11.2016

 

NELA Vita-Red wzięła dziś udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych grup II, III, IV i IX FCI. Jamniki sędziowane były przez Elenę Agafonovą z Włoch. Nela występowała w klasie szczeniąt i uzyskała ocenę wybitnie obiecującą oraz tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie. Podczas finałowej oceny w ringu honorowym klasę szczeniąt oceniał sędzia z Polski, pan Bogusław Chmiel. Nela stanęła "na pudle" zajmując IV miejsce Best in Show Puppy i zostając czwartym najlepszym szczenięciem wystawy. Bardzo się cieszę z tego sukcesu młodej Nesi :) 

 

 

 

 

 

 

 

01.11.2016

 

Otrzymałam dziś zdjęcia 8 miesięcznego jamnika długowłosego standardowego NELSONA Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red). Chłopak pięknie się rozwija i cieszy oczy nasze i właścicieli. Dziękuję bardzo Dorocie Witowskiej za nowe fotki i wspaniały domek, który dała wraz z rodziną chłopakowi :) 

 

 

 

 

 

 

 

29-30.10.2016

 

To był weekend pełen wystawowych emocji zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami :)

 

LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) wziął udział w podwójnej międzynarodowej wystawie psów w Poznaniu:

 

29.10.2016 

Jamniki sędziował p. Andrzej Jakubowski. Larsson uzyskał ocenę doskonałą i bardzo ładny opis.

 

30.10.2016 

Jamniki długowłose standardowe sędziował p. Andrzej Brabletz, u którego Larsson uzysał ocenę doskonałą, CWC i Res.CACIB. Tym samym nasz wychowanek ukończył Championat Polski!!! Bardzo się cieszę z tego sukcesu i serdecznie gratuluję oraz dziękuję za pracę z Larssonem jego właścicielce, p. Katarzynie Pirszel! Trzymamy również kciuki za kolejne wystawy :)   

 

 

 

Tymczasem mieszkający w Holandii półbrat Larssona, MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) wziął udział w międzynarodowej wystawie psów w Belgii, Lovaniumtrofee Leuven. Jamniki sędziowane były przez sędziego z Węgier, p. Nikola Smolic. Mecenas zajął pierwszą lokatę, uzyskał ocenę doskonałą, Res.CAC i Res.CACIB. Wielkie gratulacje dla naszego wychowanka!

 

 

 

 

 

 

 

23.10.2016

 

Porzeczka Japońskie Złocienie (Tolcia) kończy dzisiaj 8 lat. Nestorka i założycielka rodu Vita-Red, która mimo upływu lat i przybywających siwych włosów, wciąż cieszy się w domu niesłabnącym autorytetem młodszych pokoleń w domu. Jednym mruknięciem gasi spory młodzieży, która pełna szacunku do królowej matki zaczyna dzień od przywitania się z nią i wycałowania po siwym pysku. W stosunku do ludzi zachowuje swój jamniczy charakter - jest kochaną, ale i upartą suczką, która większość czasu spędza na kombinacjach jakby coś zrobić, żeby postawić na swoim :) Za to ją uwielbiam!!! Wszystkiego najlepszego, Tolciu - żyj z nami jak najdłużej.    

 

 

 

 

 

 

16-17.10.2016

 

To był naprawdę intensywny i wspaniały weekend. Najpierw pojechałyśmy z Nelą na krajową wystawę psów rasowych we Włocławku. Jamniki sędziował pan Tomasz Borkowski. Debiutująca Nelcia uzyskała ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie. Dziękujemy bardzo sędziemu za ocenę i miłe wprowadzenie Nesi w świat wystaw :) Na finały nie zostałyśmy, bo bardzo się spieszyłyśmy... 

 

... w Bydgoszczy bowiem odwiedziliśmy psią rodzinkę i cudownych ludzi. Babcia Porzeczka Japońskie Złocienie odwiedziła wnuczęta Melilkę Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red), Nigela Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) oraz mieszkającą z nimi bokserkę Pepsi. Psi i ludzcy przyjaciele przyjęli nas wspaniale i to były najlepsze dwa dni w ostatnim czasie :) Psiaki się bawiły, pływały w rzece (tak, pływały w październiku w rzece ;)), goniły kota (to niezbyt chlubne zajęcie jamnicze), a my gadaliśmy i relaksowaliśmy się. Dziękuję bardzo Monice i Rafałowi Wojciechowskim i ich córkom za cudowną gościnę.  

 

Od lewej: Porzeczka Japońskie Złocienie, Nigel Vita-Red, Jansa Vita-Red, Nela Vita-Red i Melila Vita-Red 

 

Nigel Vita-Red 

 

Jamnicze rodzeństwo Nigel i Nela Vita-Red 

 

Melila Vita-Red 

 

Nigel ćwiczy postawę 

 

Nela Vita-Red 

 

Melila i Nigel Vita-Red 

 

Nigel Vita-Red 

 

 

 

 

 

 

09.10.2016

 

Dostałam niedawno nowe zdjęcia 5,5 letniego JOKERA Vita-Red (Ares Dagi Dog x Porzeczka Japońskie Złocienie). Jokerek w pełni wykorzystuje koniec lata i miał łapki pełne roboty - trzeba było wykopać pokaźne dołki, wytarzać się i pozować do zdjęć z miną poważnego, zacnego Pana Jamnika... życie nie jest lekkie ;) Za piękne zdjęcia dziękuję właścicielowi Jokerka, Pawłowi Korowajczukowi. 

 

 

 

 

 

3.10.2016

 

MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) wziął dziś udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Zwolle/Hanzeshow (Holandia). Jamniki długowłose standardowe sędziował holenderski sędzia Hans Boelaars. Mecenas zajął drugą lokatę z oceną doskonałą. Na tej akurat wystawie był to duży sukces, ponieważ w stawce klasy młodzieży było 8 psów, z czego jedynie połowa uzyskała ocenę doskonałą. W tej sytuacji lokata 2/8 jest dużym sukcesem :) Gratulujemy serdecznie właścicielom Mecenasa, Claudii i Peterowi, i ślemy buziaki wychowankowi. Poniżej najnowsze zdjęcia Meca.  

 

 

 

 

24.09.2016

 

Dziś jamniki długowłose standardowe z miotu N skończyły 7 miesięcy. Powoli zbliżają się do wieku młodzieńczego, choć w głębi duszy to jeszcze dzieciaki :) Nelcia, która pozostała w hodowli, intensywnie ćwiczy postawę i coraz lepiej jej to wychodzi... jakkolwiek jestem pewna, że nadal w głębi swojej główki uważa, że to nonsens. Znacznie ciekawsza jest przecież zabawa, pływanie i bieganie. Ale cóż, nie samymi przyjemnościami jamnik żyje ;) Wysyłamy buziaki rodzeństwu: Navii, Nelsonowi i Nigelowi. 

 

 

 

 

 

 

11.09.2016

 

Dziś na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Warszawie debiutował 6,5 miesięczny NELSON Vita-Red. Nelson występował w klasie szczeniąt i bardzo się sędzinie spodobał uzyskując ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie :) Jamniki sędziowała p. Anna Samocka, której dziękujemy za ocenę. Bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za wspaniałą pracę z młodzieńcem właścicielom Nelsona - Dorocie, Rafałowi oraz ich dzieciom. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!  

 

  

Powyżej portret Nelsonka po powrocie z wystawy :) 

 

 

 

 

 

04.09.2016

 

Późne lato to czas, kiedy kwitną jedne z moich ulubionych roślin - wrzosy. Już od kilku lat marzyłam o zdjęciach moich jamników we wrzosach i w tym roku wreszcie się udało. Nie mam co prawda swojego wymarzonego ujęcia, bo słońce pokrzyżowało moje plany zbyt mocno świecąc w oczy dziewczynom, ale może za rok się uda. Tymczasem kilka fotek z tego roku...

 

  

Od lewej: Nela, Porzeczka i Jansa 

 

Nelcia zmyka z planu zdjęciowego... 

 

Aby już po chwili nań wrócić :) 

 

i usiąść sobie wśród mchów i wrzosów z rodziną

 

Ale siedzenie jest przecież nudne, lepiej pobiegać :) 

 

 

 

Jako że Nela skończyła jakiś czas temu 6 miesięcy próbowaliśmy zrobić jej pamiątkowe zdjęcia w postawie. Nie było to zadanie łatwe, bo młoda nie bardzo "miała czas" na postawę, ale to i owo wyszło :) Poniżej portrety i postawa kochanej Nelci. 

 

 

Za pomoc w zdjęciach i ustawianiu młodej obywatelki bardzo serdecznie dziękuję Kasi Nowickiej, bez której te zdjęcia by się nie udały. 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.08.2016

 

Otrzymałam niedawno piękne zdjęcia naszego trzyletniego sportowca Kingstona. Chłopak bardzo zmężniał i spoważniał, jest w doskonałej kondycji i szykuje się do kolejnych zawodów agility. Trzymamy kciuki i pazurki za sukcesy Kingstona :)  

 

 

 

 

10.08.2016

 

Jako że czas płynie jak szalony i czasem trudno jest nadążyć za tym jak nasze jamniki się zmieniają dodałam na stronie Migawki nową podstronę - Jamnicze dorastanie. Są tam zdjęcia ilustrujące dorastanie naszej latorośli, Neli Vita-Red. W większości są to fotografie niepublikowane wcześniej, a strona będzie oczywiście regularnie uzupełniana :)

  

 

 

 

 

 

24.07.2016

 

Z okazji piątej miesięcznicy jamników z miotu N moja kochana łobuzica NELA Vita-Red zapozowała do kilku pamiątkowych zdjęć. Zasunęła bardzo poważne minki i po skończonej sesji musiała odreagować biegając i pływając na terenie parku w Fortach Bema :) 

 

 

A po sesji szaleństwa w parku :) 

 

 

 

 

 

15.07.2016

 

Korzystając z ciepłych letnich dni staramy się spędzać jak najwięcej czasu na aktywnym wypoczynku. Niespełna 5 miesięczna Nela dzieli swój czas między naukę w psim przedszkolu, a zabawy i bieganie w lesie i na łąkach. Również starsze dziewczyny (Jansa i Porzeczka) zaczęły niedawno ponownie uczestniczyć w zajęciach w psiej szkole, tym razem poza nauką posłuszeństwa, poznają uroki psiego sportu agility. Nie zapominają jednak o podstawowych psich zainteresowaniach, to znaczy wodzie, lesie i łąkach oraz spotkaniach towarzyskich. Szczególnie często udajemy się na krótsze bądź dłuższe spacerki z naszą psią przyjaciółką i sąsiadką w jednym  - charcicą angielską Landą. Dziewczyny się uwielbiają i wspaniale spędzają razem czas, a ja mam czas na pogawędki z właścicielką Landy, Moniką oraz innymi psiarzami. A do tego mogę cieszyć oko przedstawicielką chartów - mojej wielkiej kynologicznej miłości - wspaniała sprawa :) 

 

 

Buziaczki :) 

 

Podziel się tym frisbee

 

Nelcia pokazuje bokserce co się robi w takiej wodzie :) 

 

Piękna Landa, charty to moja druga po jamnikach miłość psia :) 

 

Zaatakowana przez frisbee ;) 

 

Nelcia pędzi prosto do mnie 

 

Jamnik uczy charta taplania się w błotku :) 

 

Szalejący bokser...

 

... i tańczący w biegu chart

 

Las wzrokiem charta 

 

Chodźmy już do domu, proszę... 

 

Dobra młoda, idziemy. Do zobaczenia :) 

 

 

 

 

03.07.2016

 

METIS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) debiutowała dziś w klasie młodzieży na warmińsko-mazurskiej krajowej wystawie psów rasowych w Olsztynie. Jamniki długowłose standardowe oceniała pani Krystyna Opara, która dała naszej Metisi bardzo ładny opis, a do tego ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie oraz finalnie Zwycięstwo Rasy.

Jestem bardzo dumna z wychowanki i serdecznie gratuluję oraz dziękuję jej opiekunom :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.06.2016

 

Nasz rodzinny sportowiec, czyli KINGSTON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Porzeczka Japońskie Złocienie) wziął udział w pokazach agility podczas dwudniowej wystawy psów rasowych w Szczecinie. Pokazał się doskonale i zebrał gromkie oklaski od publiczności. Brawo!!! 

 

A na koniec hipnotyzujące jamnicze spojrzenie :) 

 

 

 

 

 

29.06.2016

 

W tych upalnych dniach trzeba znaleźć jakiś sposób na ochłodzenie i relaks. MELILA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) wraz z młodocianym kuzynem NIGELEM Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) spędzają ten czas chyba najlepiej jak można, to znaczy nad wodą. Pływają łódką po spokojnej rzece, która płynie tuż pod ich domem, a jak robi im się za gorąco po prostu skaczą do wody chłodząc jamnicze ciała. Bajeczne życie! :) 

 

 

 

 

 

24.06.2016

 

Dziś szczenięta z miotu N skończyły 4 miesiące. Zmieniają się z dnia na dzień i rozwijają bardzo obiecująco :) Poniżej kilka świeżych zdjęć naszych słodkich podrostków :) 

NELA Vita-Red 

 

NELSON Vita-Red

 

NAVIA Vita-Red 

 

NIGEL Vita-Red nie zawraca sobie chwilowo głowy postawą, ma ważniejsze sprawy na głowie :) 

 

 

 

 

 

18-19.06.2016

 

Mieszkający w Holandii MECENAS Vita-Red wziął dziś i wczoraj udział w międzynarodowej wystawie Meierij 's Hertogenbosch. Pierwszego dnia uzyskał ocenę doskonałą, ale bez lokaty, natomiast już w niedzielę zyskał dużą aprobatę sędziego, p. Rachel Dijkhorst-Noij uzyskując ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży (lokatę 1/4) i tytuł Best Junior, a finalnie także rec.CAC, który zostanie przekształcony w CAC. Wielkie gratulacje i podziękowania dla Claudii i Petera, właścicieli Mecenasa. Brawo! :) 

 

 

 

 

 

 

12.06.2016

 

Ostatnie dni obfitowały w fantastyczne spotkania towarzyskie :) Dziś udaliśmy się na jamniczy spacerek na Pola Mokotowskie, czyli do jednego z największych parków warszawskich. Pogoda i humory nam dopisywały, więc te kilka godzin upłynęło nam jak z bicza strzelił. Nie byłoby w tym spacerku może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spotkaliśmy tam wyjątkowego spacerowicza. Przeszedłszy prawie cały park, znaleźliśmy sobie ustronną, pustą łączkę, na której psy mogły się swobodnie wybiegać. Niedługo po tym jak usadowiliśmy się w trawie i delektowaliśmy zabawą psów oraz rozmową, na łączce pojawiła się... małpka. Tak, małpka (a dokładnie samiczka makaka) przyszła na spacer wraz ze swoim opiekunem. Ciekawskie zwierzątko zaczepiało psy i nas przeszukując pracowicie plecaki i kieszenie :) Było mnóstwo świetnej zabawy, a psy zyskały jedyną w swoim rodzaju okazję do zsocjalizowania się z małpą! 

Nesia poznaje małpkę 

 

Sara, Nelcia i Dalayka 

 

Portrecik makaka

 

Makak z Kasią 

 

Inspekcja kieszeni

 

 

Ale nie samą zabawą jamnik żyje i był też czas na ćwiczenie postawy. Na zdjęciach poniżej Nela Vita-Red, mająca obecnie 3,5 miesiąca. 

 

 

 

* * * * * 

 

Kilka dni temu natomiast Nelcia spotkała się w parku Skaryszewskim ze swoim bratem Nelsonem. Rodzeństwo dokazywało przez kilka godzin kąpiąc się, bawiąc i ganiając. Dziękuję Dorocie i Marysi za wspaniałe spotkanie - do szybkiego zobaczenia :) 

   

Marysia z małymi uciekinierami 

 

3,5 miesięczny Nelsonik :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.06.2016

 

Dzisiaj na 39. Międzynarodowej Wystawie Psów w Lommel (Belgia) występował mieszkający w Holandii MECENAS Vita-Red. Jamniki długowłose standardowe sędziował pochodzący z Rosji Dmitry Mamontov. MECENAS (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) uzyskał ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i został Najlepszym Juniorem w Rasie. Tym pięknym sposobem ukończył Młodzieżowy Championat Belgii. Brawo! Wielkie gratulacje i podziękowania za pracę dla Claudii i Peterowi, właścicielom Meca :) 

 

 

 

 

 

 

 

28.05.2016

 

Dzisiaj trzymiesięczna NELA Vita-Red spotkała się ze swoją jamniczą rodziną - ojcem Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog i kuzynami z hodowli Long & Lovely (szczeniętami siostry Morricone, Minelli). Ogród Ewy i Tomka, którzy nas gościli, był pełen jamniczego szczęścia - w sumie 9 szczeniąt, a do tego oczywiście psy dorosłe. Było więc naprawdę radośnie i kolorowo :)

Dziękujemy za wspaniałe popołudnie Ewie, Tomkowi, Kasi, Rafałowi i Małgosi! 

 

Cała kompania razem - 8 szczeniąt z hodowli Long & Lovely i po prawej Nela Vita-Red :) 

 

I w nieco mniejszym gronie... reszta uciekła z placu boju ;) 

 

 

Był też jednak czas na ćwiczenia, poniżej Nelcia 

 

 

 

 

 

 

 

23.05.2016

 

W ostatnią sobotę (21.05) w Antoninku pod Poznaniem odbyła się Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Jamniki sędziował pan Maciej Kobzer. LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) uzyskał ocenę doskonałą, lokatę pierwszą, CWC, Zwycięstwo Rasy (BOB), a na finałach zajął trzecią lokatę w grupie 4 (BOG 3). Bardzo się cieszę z sukcesu Larssona i dziękuję sędziemu za jego wybór, a także serdecznie gratuluję p. Kasi Pirszel, właścicielce Larssona i dziękuję za pracę z młodzieńcem :) 

 

 

 

 

 

21.05.2016

 

Jako że po nowego członka rodziny przyjechała też MELIA Vita-Red (mieszka z nią teraz NIGEL Vita-Red), nie mogłam przepuścić takiej okazji do zrobienia choćby kilku zdjęć naszej rocznej wychowance Melili... a nawet pokusiliśmy się o wspólną rodzinną fotkę ;) 

 

Uśmiechnięta jak zawsze Melilka 

 

Od lewej: Porzeczka (babcia), Jansa (mama) i Melila

 

 

 

* * * * *

 

 

Przy okazji wczorajszego spotkania u Małgosi spotkałam się również z Kasią Nowicką i jej suczkami - Sarą i Dalayą. Dziewczyny szalały wspólnie ze szczeniakami, bawiły się i pozowały do pamiątkowych zdjęć :)

 

  

Nela z Dalayką 

 

Sara relaksuje się na stoliku :) 

 

 

 

 

 

20.05.2016

 

Szczenięta z miotu N skończyły przedwczoraj 3 miesiące i pięknie się rozwijają, dzień za dniem ciesząc nasze oczy. Dzisiaj do nowego domku wyprowadził się NIGEL Vita-Red, który zamieszkał wraz z o rok starszą ciotką MELILĄ Vita-Red. Melilka była zachwycona nowym kumplem do zabawy, podobnie zresztą jak pozostali towarzysze w domu Nigela - bokserka Pepsi i biała kotka :) Dziękuję Monice i Rafałowi za wspaniały domek, którym obdarzyli tego całuśnego, kochanego jamnika, jakim jest Nigel. Bądź szczęśliwy, maluszku!

 

  

Nigel na rączkach u Małgosi 

 

I na rączkach nowego pana :) 

 

 

* * * * * 

 

Zanim jednak Nigel opuścił rodzinny domek, zrobiliśmy zdjęcia szczeniętom, zjedliśmy pyszne ciasto, wypiliśmy kawkę, a psy się wybiegały i bawiły w najlepsze. Dziękuję Małgosiu i Jarku za wspaniałą gościnę i wyśmienitą opiekę nad maluszkami. 

 

NELA

 

 

NIGEL 

 

 

NAVIA

 

A na koniec ostatnia wspólna fotka :) 

 

 

 

 

 

 

 

20.05.2016

 

Bardzo miło mi poinformować, że NELA Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red), mająca obecnie 3 miesiące, pozostaje w hodowli. Nelcia bardzo obiecująco się zapowiada wystawowo, ale ma również wspaniały charakter - tak całuśnego i pogodnego szczeniaka dawno nie widziałam... o ile kiedykolwiek ;) Więcej o Nelci można przeczytać na jej podstronie - NELA Vita-Red w dziale Moje jamniki. Zapraszam serdecznie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.05.2016

 

9 tygodniowe szczenięta z miotu N dokazują w pełni i korzystają z uroków majowej pogody :) W osłabionym nieco składzie (bo Nelsonik szaleje już w swoim domku), ale dają radę i bardzo pracowicie przekopują ogródek nadwyrężając stan roślinek... 

  

 

 

 

 

 

 

01.05.2016

 

Majówkę spędziliśmy w większości w Warszawie, ale była ona bardzo aktywna :) W niedzielę spotkaliśmy się w naszym ukochanym parku Krasińskich z innymi miłośnikami jamników, a towarzystwo nam wyjątkowo dopisało. Moje jamniki długowłose standardowe miały więc możliwość wyszalenia się, kopały dołki... i żebrały u wszystkich o smakołyki ;) Na koniec udało nam się również zrobić kilka pamiątkowych zdjęć w urokliwym parku Krasińskich. Dziękuję za wspaniałe towarzystwo i spotkanie - czekamy już na następne. 

     

 

 

 

 

 

29.04.2016

 

Dziś do nowego domku wyprowadził się NELSON Vita-Red. Zamieszkał niedaleko Warszawy, we wspaniałym jamniczym domku, z miłośnikami tej rasy oraz ze starszą koleżanką Olimpią Dagi Dog. Ma więc wspaniałe towarzystwo i doskonałych opiekunów. Życzę mu długiego i szczęśliwego życia... i do szybkiego zobaczenia :) 

 

 

 

 

 

 

 

23.04.2016

 

Ach jak ten czas szybko płynie! Dopiero co maluszki z miotu N, długo wyczekiwanego przez nas, przyszły na świat, dopiero co otwierały oczka i pierwszy raz chwiejnie stawały na łapkach. Pierwszy stały posiłek, pierwszy spacerek w ogródku. Wydaje się jakby to było wczoraj... a tymczasem szczenięta skończyły w tym tygodniu 2 miesiące i są gotowe do wyfrunięcia do nowych domków. Z okazji tej drugiej miesięcznicy, korzystając z pięknej pogody i odwiedzin kochanej cioci Kasi, której zawdzięczamy piękne zdjęcia, przedstawiam ostatnie wspólne fotki czwórki rodzeństwa. Już wkrótce bowiem pierwszy maluch wyprowadzi się do nowego domku :) 

 

 

Więcej zdjęć tradycyjnie w zakładce miotu N oraz podstronach imiennych szczeniąt - zapraszam :) 

 

 

 

 

 

 

21.04.2016

 

Otrzymałam cudowną przesyłkę z odległej Holandii - nowe zdjęcia naszego rocznego wychowanka, MECENASA Vita-Red. Mecenas wyszedł na nich wyjątkowo poważnie i dostojnie, wyrósł na urodziwego chłopaka, z którego jestem naprawdę dumna :) Wielkie podziękowania dla jego opiekunów - Claudii Hoppenbrouwers i jej męża Petera - za wspaniałe zdjęcia i doskonałą opiekę nad młodzieńcem. 

 

 

 

 

 

 

 

19.04.2016

 

Nowe zdjęcia ośmiotygodniowych chłopców z miotu N - Nigela i Nelsona :) 1 piesek i 1 suczka z tego skojarzenia szukają kochających domków, zapraszam serdecznie do kontaktu. Szczenięta bardzo ładnie się rozwijają i rokują wystawowo. 

 

NIGEL Vita-Red  

 

 

NELSON Vita-Red 

 

 

 

 

 

 

 

10.04.2016

 

Nasze szczenięta z miotu N mają już 6,5 tygodnia - pięknie się rozwijają, a dzień za dniem spędzają na dokazywaniu i zabawie :) Wszystko wokół jest ciekawe, cały świat trzeba przecież poznać, a najlepiej poznać za pomocą ząbków ;) Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, więc energię należy spożytkować w domu... z pewną szkodą dla domowych roślinek i innych elementów będących w zasięgu jamniczym :) 

 

 

 

 

 

 

NELSON Vita-Red 

 

 

NELA Vita-Red 

 

 

NIGEL Vita-Red

 

 

 

NAVIA Vita-Red 

 

 

Porzeczka i Jansa z Navią :)

 

 

 

 

 

 

 

 05.04.2016

 

Nie samą zabawą jamnik żyje! Podobno czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, więc maluszki ćwiczą już postawę wystawową. Przekupstwo zawsze działa na jamniki, a serek smakuje przecież niezależnie od wieku :) 

 

 

NELSON Vita-Red 

 

 

NAVIA Vita-Red

 

 

 

NELA Vita-Red 

 

 

NIGEL Vita-Red

 

 

 

 

 

 

04.04.2016

 

Tymczasem 1,5 roczny Larsson Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) korzystał z uroków wiosennego szaleństwa w lesie. Bieganie i zabawa w błocie i leśnych ostępach to jest to, co jamnik lubi najbardziej :) Dziękuję właścicielce Larssona, pani Kasi, za zdjęcie młodzieńca. 

 

 

 

 

 

 

03.04.2016

 

Wreszcie zawitała do nas wiosna :) Jeszcze trochę nieśmiało, bo przyroda dopiero zaczyna się budzić do życia, ale wraz z jamnikami w pełni korzystaliśmy z uroków wiosennego słoneczka. Szczenięta z miotu N szalały w ogrodzie, przy akompaniamencie mamy Kashi oraz ciotki Jansy i babki Porzeczki, które były nadzwyczaj zajęte kopaniem dołków ;) Maluchy z werwą eksplorują otoczenie wciskając się w każdy kąt i wszystko biorąc do pyszczków - listek, patyczek i... jedynego tulipana, który już zakwitł. Kiepsko niestety skończył ten tulipan, ale cóż - świat trzeba przecież poznać, a nie od dziś wiadomo, że najlepiej to zrobić za pomocą ząbków :) Więcej zdjęć w zakładce miotu N - zapraszam :)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

02.04.2016

 

MECENAS Vita-Red, który niedawno skończył rok, wziął dziś udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych - 18 Ambriorixtrofee, Genk w Belgii. Jamniki długowłose standardowe oceniał sędzia z Malezji, pan Chan Weng Woh, któremu bardzo spodobał się nasz wychowanek. Mecenas w klasie młodzieży otrzymał ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i zajął pierwszą lokatę :) 

Jestem bardzo dumna z sukcesu Mecenasa i dziękuję jego właścicielce Claudii za piękne zaprezentowanie młodzieńca, a sędziemu za jego wybór.

 

 

 

 

 

 

 

26.03.2016

 

Z okazji zbliżających się wielkim krokami Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim sympatykom i opiekunom jamników Vita-Red, aby te święta były słoneczne, radosne i spędzone we wspaniałej, rodzinnej atmosferze :) Na tegorocznej karteczce świątecznej maluchy z miotu N :) 

 

 

 

 

 

 

25.03.2016

 

Dzisiaj miot J obchodzi 5 urodziny! Ależ ten czas szybko leci... wydaje się jakby dzieciaki Aresa Dagi Dog i Porzeczki Japońskie Złocienie dopiero co się rodziły ;) Wszystkiego najlepszego - długiego, szczęśliwego życia :) Wiele radości, okazji do drobnego łobuzowania i pyszności w miseczkach. Sto lat dla Jokera, Jameny, Jawry, Justy i oczywiście dla mojej kochanej Jansuni :) 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

20.03.2016

 

Szczenięta z miotu N mają już 3,5 tygodnia. Ależ ten czas leci! Szczenięta są z dnia na dzień coraz bardziej rezolutne, ciekawskie i ochoczo penetrują już otoczenie. Są bardzo całuśne, wprost uwielbiają rozdawać całuski i przytulać się :)

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć, tradycyjnie, w zakładce miotu N - zapraszam serdecznie :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.03.2016

 

Dziś jamniki długowłose standardowe z miotu M kończą roczek :) Wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego, maluszki - bądźcie szczęśliwe! 

 

 

 

 

 

 

 

11.03.2016

 

Maluszki z miotu N mają już 16 dni :) Nadchodzi czas wielkich zmian - mamy już otwarte oczka, słyszymy, wstajemy na łapki (choć jeszcze baaardzo nieporadnie) i nawet co nieco się przemieszczamy. Jeszcze chwilka i damy naszej mamie i Pańci popalić ;) Ale niech się na razie cieszą naszymi maślanymi spojrzeniami i nieporadnymi ruchami. Popatrzcie jakie jesteśmy czarujące: 

 

 

 

 

 

Więcej w zakładce Miot N - zapraszam :) 

 

 

 

 

09.03.2016

 

Dzisiaj miot K (Ornbergets Amaretto x Porzeczka Japońskie Złocienie) kończy 3 lata. Wszystkiego najpiękniejszego dla Kingstona, Kashi, Kasai i Kalderki. Szczególne buziaki dla Kashi, która dokładnie 2 tygodnie temu sama została mamą (miot N). Bądźcie szczęśliwe :) 

 

 

 

 

 

 

 

05.03.2016

 

Otrzymałam dziś nowe zdjęcia MECENASA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red). Lada moment jamniki z tego skojarzenia skończą rok... jak ten czas szybko leci! Mecu jest nad wiek rozwinięty, z bardzo bujną szatą. Jest niezwykle wesoły, wszystko go cieszy (zabawa w domu tak samo jak chodzenie po ringu) i całuśny. Dziękuję jego opiekunom, Claudii i Peterowi, za wspaniały dom, który mu dali :) 

 

Uwielbiam tę jego głowę! ;) 

 

 

 

 

 

 

04.03.2016

 

Szczenięta z miotu N (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) mają już 10 dni. Rozwijają się bardzo dobrze. Rosną intensywnie (osiągając już wagę powyżej 700g) i powoli otwierają oczka. Już niedługo będzie się działo! W tym zacnym wieku miały wizytę swojego pierwszego gościa - cioci Kasi :) Kasia wycałowała i sfotografowała maluszki - dziękuję Kasiu za foteczki! 

 

Cała paczka jamnicza :) 

 

NELSON Vita-Red - słodki leniuszek :) 

 

Akrobatka NELA Vita-Red 

 

 

 

 

 

24.02.2016

 

Mamy szczenięta!!! :)

Z wielką przyjemnością informuję, że dziś przyszły na świat długo wyczekiwane szczenięta KASHI Vita-Red. Ojcem maluszków jest piękny i utytułowany, czarny podpalany, MORRICONE Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog. Urodziły się cztery szczenięta, wszystkie rude: 2 suczki i 2 pieski. Maluszki mają się dobrze, przybierają na masie i niezwykle cieszą oczy :)

Więcej o tym skojarzeniu i nowo urodzonych jamnikach Vita-Red można przeczytać w zakładce Miot N - zapraszam.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30-31.01.2016

Ten weekend to dla KINSGTONA Vita-Red czas wielkich sukcesów sportowych podczas zawodów agility - Elita Agility 2016. Kingston dwukrotnie zajął drugą lokatę w jumpingu klasy A0, a finalnie w klasyfikacji generalnej tych zawodów zdobył drugie miejsce!!! To wielki sukces, tym bardziej, że jamniki w agility to wielka rzadkość, a jamniki wygrywające w agility to już prawdziwy biały kruk :) Konkurencja była naprawdę spora, bo zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w jego klasie było po 9 psów!

Brawa dla Kingstona i jego opiekunki Marceliny, która ciężką pracą i zaangażowaniem osiągnęła tak wiele z naszym uroczym wychowankiem. Jestem bardzo dumna z niemal trzyletniego już Kingstonka i trzymam kciuki za kolejne sukcesy :) 

 

 

Uhonorowanie zwycięzców z soboty :) 

 

 

Więcej o Kingstonie można przeczytać w jego zakładce - KINGSTON Vita-Red. Zapraszam do lektury :) 

 

 

 

 

 

 

24.01.2016

 

Wczorajszy dzień to oprócz siarczystego mrozu przede wszystkim wspaniałe spotkanie. Do Warszawy przyjechała bowiem z wizytą MELILA Vita-Red, która niedawno skończyła 10 miesięcy. Ta śliczna suczka, pochodząca ze skojarzenia Dvinskie Zori Shestoy Element i Jansa Vita-Red, mocno wdała się w swoją mamusię. Zarówno w sferze eksterieru, jak i charakteru, sposobu bycia i gestów. Oglądanie ich razem było niezwykłą przyjemnością - takie same ruchy, miny, sposób spania i przytulania się do ludzi. Bardzo się cieszę, że udało nam się spotkać oraz że tak dopisała nam pogoda, umożliwiając Melilce (po domowemu Daisy) wyszaleć się w śniegu :)

Dziękuję opiekunkom Melilki - Monice, Julii i Oliwii za wspaniały dom, jaki dały tej czarującej suczce. 

 

 

 

A na koniec wspólne fotki, robione już w domu: 

 

Melila z matką, Jansą... 

 

... oraz z matką Jansą i babką Porzeczką. 

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w Migawkach - Zimowe szaleństwa. Zapraszam także do galerii Melilki :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.01.2016

 

Z ogromną przyjemnością informuję, że dzisiejsze badanie USG potwierdziło ciążę KASHI Vita-Red. Jest to długo oczekiwane skojarzenie. Ojcem szczeniąt jamników długowłosych standardowych zostanie bowiem wybitny pies o niezwykle interesującym, w pełni amerykańskim, rodowodzie - Interchampion MORRICONE Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog. Narodzin szczeniąt spodziewamy się w drugiej połowie lutego.

Więcej na temat spodziewanego miotu można przeczytać w zakładce Zapowiedzi miotów - zapraszam :) 

 

 

 

 

 

 

12.01.2016

 

Zima bywa nudna - jest zimno, ponuro, mokro. Wydawałoby się, że nie ma nic lepszego od siedzenia w domu pod kocykiem... otóż według moich jamników jest. Najpierw bieganie, zabawa w śniegu i szaleństwa ogrodowe, a potem grzanie dupki w domku, a najlepiej pod kominkiem :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.01.2016

 

Zapraszam serdecznie do lektury dwóch nowych artykułów dostępnych w dziale Notatki: 

 

Kynologiczny galimatias, czyli co to znaczy szczenięta rodowodowe?  

 

 

Jamnik czy aporter, czyli zmierzenie się z naturą jamnika

 

 

 

 

 

 

 

01.01.2016

 

Pierwszy dzień nowego roku... nowe nadzieje, nowe ambicje i nowe plany :) Wszystkim sympatykom i opiekunom jamników długowłosych standardowych Vita-Red życzymy przede wszystkim dużo zdrowia. Gdy ono dopisze, będziemy mieli siłę realizować plany, spełniać ambicje i cieszyć się z sukcesów - tych małych i dużych :) Wierzę, że 2016 rok będzie ekscytujący i bardziej udany od poprzedniego - najlepszego :)