17.12.2017

 

Z okazji nadchodzących wielkimi krokami świąt składamy wszystkim naszym sympatykom oraz opiekunom jamników Vita-Red najserdeczniejsze życzenia radosnych, rodzinnych świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. W nowym roku życzmy sobie sukcesów i sukcesików, niech po prostu będzie lepszy niż obecny. Wesołych Świąt i jamniczego nowego roku!

 

  

 

 

 

 

30.11.2017

 

Dzisiaj spotkała mnie wielka radość. Otrzymałam bowiem wieści o KASAI Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Porzeczka Japońskie Złocienie) oraz jej zdjęcia od właścicielki młodej damy :) Możliwość obejrzenia fotografii dawno niewidzianego, wyhodowanego przez siebie psa oraz usłyszenie, że mała jest szczęśliwa, zdrowa i daje dużo radości swojemu Pańciostwu, to naprawdę olbrzymia przyjemność. Kasai bardzo przypomina mi jej matkę, moją ukochaną weterankę i założycielkę hodowli PORZECZKĘ Japońskie Złocienie.

Pani Justyno, bardzo dziękuję za kontakt i przesyłam Kasai, po domowemu Gaji, wielkie buziaki :)  

 

 

A na koniec kolaż, autorstwa Pani Justyny, właścicielki Kasai :) 

 

 

 

 

 

 

24.11.2017

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kielcach jest jedną z ważniejszych w wystawowym kalendarzu w Polsce. W tym roku jamniki z hodowli Vita-Red były reprezentowane przez młodego NELSON Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perlowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red). Nelsonik, pięknie i profesjonalnie prezentowany przez swoją Pańcię uzyskał ocenę doskonałą, CWC i CACIB! 

Wielkie gratulacje dla właścicieli oraz podziękowania dla sędziny, p. Kristiny Tar z Ukrainy, która tego dnia oceniała jamniki długowłose.  

 

 

 

 

 

19.11.2017

 

I Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Pruszkowie; jamniki sędziowała Ina Małecka (PL). LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą i CWC. Gratuluję właścicielce oraz dziękuję sędzinie za bardzo ładny opis :) 

 

 

 

 

 

* * * * * 

 

Tymczasem maluchy z miotu O rosną i zmieniają się z tygodnia na tydzień :) Najwspanialsze jednak jest to, że wszystkie mają cudowne, kochające domki, o jakich każdy hodowca marzy. Dziękuję w tym miejscu ich opiekunom i życzę wielkiej pociechy z młodych jamników. 

 

ORDER Vita-Red 

 

ORINOKO Vita-Red 

 

 

 

 

 

1.11.2017

 

Ponure listopadowe dni to najlepszy czas na radosne, kolorowe sesje zdjęciowe z jamnikami :) Tym razem zrealizowałam zamysł, który już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie - to miała być typowo dziewczęca, nieco cukierkowa sesja. Wzięły w niej udział oczywiście same dziewczyny, stare wyjadaczki w kwestii pozowania Jansunia i Tolcia. Choć Tolcia podchodzi do sesji z umiarkowanym optymizmem (oględnie mówiąc), to Jansunia je uwielbia i jest wprost urodzoną modelką. Przyjmuje swoje latami wypracowane pozy, przekręca główkę i wpatruje się w obiektyw siedząc lub leżąc jak posąg. Taka modelka to skarb! 

Najpierw dziewczyny pozowały wspólnie 

 

Tolcia miała wyjątkowo dobry nastrój i chętnie pozowała

 

Jansunia dla zdjęcia zrobi wiele ;) 

 

 

 

 

 

28.10.2017

 

Jako że jesień nie okazała się ładniejsza niż tegoroczne lato i wiosna, postanowiłam nacieszyć oczy ciepłem kolorów jesiennych podczas halloweenowej sesji zdjęciowej :) Złoto, brązy i czerwienie wyśmienicie komponują się z jamnikami - tak rudymi, jak i czarnymi ;) 

 

 

 

 

 

 

21.10.2017

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu 

 

LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) startujący w klasie championów uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1, CWC, CACIB oraz tytuł Najlepszego Psa w Rasie. Jamniki długowłose sędziowała p. Dorota Witkowska, której dziękujemy za ocenę i piękny opis naszego wychowanka. Gratulacje dla właścicielki Larssonka, p. Kasi Pirszel - trzymamy kciuki za kolejne występy :) 

 

 

 

 

 

 

07.10.2017

 

W te smutne, deszczowe dni wspomnienie ciepła i ostatnich promieni letniego słońca działa naprawdę kojąco. Jakiś czas temu miałam przyjemność spotkać się w naszym stałym gronie zaprzyjaźnionych jamnikarzy na wspólnym spacerku. Jamniki pływały i biegały, a my mieliśmy chwilę czasu na pogaduchy. Znalazło się też parę chwil na obowiązkową sesję zdjęciową. Dzięki Kasiu i Ewciu - do szybkiego zobaczenia! 

 

Od lewej: Jansa Vita-Red, Mecenas Vita-Red i Porzeczka Japońskie Złocienie, czyli trzy pokolenia jamników długowłosych w mojej hodowli 

 

Mecenas pędzi ile sił w łapkach

 

I oczywiście z ukochanym patyczkiem

 

A tu z mniejszą koleżanką, Dalayką

 

Ale był też czas na przytulanki z Pańcią :)  

 

Oraz na ćwiczenie postawy i pozowane portreciki 

 

Aż nadszedł czas na kąpiel :) 

 

 

 

 

 

22.09.2017

 

Wrześniowe dni potrafią być naprawdę cudowne... jeden z nich moje jamniki długowłose spędziły w bajkowym lesie szukając grzybów. Najbardziej co prawda przypadły im do gustu muchomory, ale i prawdziwki się znalazły :) W przerwie znalazła się chwila na pamiątkowe zdjęcia. Jansunia i Porzeczka chętnie pozowały, co szczególnie w przypadku Porzeczki świadczy o wyjątkowo dobrym nastroju jamniczym. 

 

 

 

 

 

 

03.09.2017

 

Dziś we Włocławku odbyła się XXIX Krajowa Kujawska Wystawa Psów Rasowych, która okazała się bardzo szczęśliwa dla psów z mojej hodowli. Wzięli w niej udział NIGEL i MELILA Vita-Red, oboje ukończyli wystawę z sukcesami. Jamniki sędziowała pani Marta Pietrzak, której serdecznie dziękuję za wspaniałą ocenę i miłą atmosferę w ringu :) 

* * **

NIGEL Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red):

klasa pośrednia: ocena doskonała, CWC i BOS (zwycięzca płci przeciwnej)

 

 

* * *

 

MELILA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red): 

klasa otwarta: ocena doskonała, CWC, BOB (zwycięzca rasy) i na finałach BOG-3

 

 

 

 

 

02.09.2017

 

Maluszki z miotu O za chwilkę skończą 3 miesiące. Szykują się do wyfrunięcia ze swojego gniazda, ale jak na razie dokazują jeszcze w rodzinnym domku :) Szaleją, ganiają się, troszkę rozrabiają, a w upalne dni chlapią się z dziką rozkoszą w małej wanience z wodą. Jedno jest pewne - są w nich nieskończone pokłady pozytywnej energii, chęci do zabawy i miłości do wody :) Przede wszystkim jednak cieszą się z beztroskiego szczenięcego życia i radują nasze serca.

OHANA Vita-Red

 

 

ORLANDO Vita-Red 

 

 

ORINOKO Vita-Red

 

 

ORDER Vita-Red

 

 

OWACJA Vita-Red 

 

 

Ale zawsze po grzecznym pozowaniu nadchodzi czas na wyładowanie energii i szaleństwa, w których niekiedy uczestniczą też dumni rodzice :) 

 

 

 

 

 

 

12-13.08.2017

 

KINGSTON Vita-Red miał w ten weekend wspaniałą passę podczas zawodów agility w Niemczech dwukrotnie stając "na pudle"! Wielkie gratulacje dla Marceliny i Michała, którzy zbierają owoce swojej wieloletniej pracy z jedynym jamnikiem długowłosym standardowym w Polsce startującym w zawodach agility. Wielkie gratki i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy :)

SV OG Berlin-Reinickendorf Offenes Agility Turnier okazał się dla naszego jamniczego wychowanka wyjątkowo szczęśliwy:

 

12.08.2017

A1 - 1/3, bieg czysty

J1 - 2/3

 

13.08.2017

A1 - 3/5

J1 - 1/5, bieg czysty 

 

 

A po powrocie z zawodów nasz agilitowy mistrzunio relaskował się na Tall Ships w Szczecinie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

01.08.2017

 

Szczenięta z miotu O kończą dzisiaj 8 tygodni. Są radosne, pełne energii i szalonych pomysłów, z nieskończoną ciekawością poznają otaczający je świat, a w wolnych chwilach chwilach lubią posiedzieć na kolankach i poprzytulać się do ludzi :) 

 

ORLANDO Vita-Red 

 

 

 

ORDER Vita-Red 

 

 

 

ORINOKO Vita-Red 

 

 

 

OHANA Vita-Red 

 

 

 

OWACJA Vita-Red

 

 

 

 

A teraz zdjęcia z ogrodowych szaleństw maluchów :) 

 

 

 

 

 

 

 

24.07.2017

 

Jamniki długowłose standardowe z miotu N (IntCh. Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog & Ch. Kashi Vita-Red) skończyły właśnie 17 miesięcy. Pięknie się rozwijają, wyrosły na naprawdę urodziwe psy, a co najważniejsze wszystkie mają cudowne domki, w których są oczkiem w głowie Pańciostwa. Możliwość spotkania z dorosłym psem, obserwacja jak wyrósł to największa radość dla hodowcy :)

 

NELSON Vita-Red

 

 

 

NIGEL Vita-Red 

 

 

 

NAVIA Vita-Red

 

 

 

NELA Vita-Red 

 

 

 

 

 

13.07.2017

 

Nasz rodzinny sportowiec, KINGSTON Vita-Red, brał ostatnio udział w Seminarium Agility. Ćwiczył, słuchał i układał mądrości w jamniczej główce. Trzymamy kciuki za kolejne treningi i zawody :) A tymczasem kilka zdjęć z lipcowego seminarium.

 

 

 

 

 

11.07.2017

 

Przy okazji zdjęć maluszków z miotu O swoje chwile przed obiektywem miały także dorosłe Vita-Redki :) Na początek zdjęcia matki i córki, czyli JANSY Vita-Red (Ares Dagi Dog & Porzeczka Japońskie Złocienie) i MELILI Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element & Jansa Vita-Red). Ich podobieństwo jest na tyle uderzające, że niejednokrotnie je ze sobą mylimy :) 

 

JANSA i MELILA Vita-Red 

 

JANSA Vita-Red 

 

MELILA Vita-Red 

 

 

A teraz kolejne zdjęcia:

 

NIGEL Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog & Kashi Vita-Red)

 

 

MELILA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element & Jansa Vita-Red)

 

 

A na koniec wspólne, luźne zdjęcia rodzinne :) 

 

Mleczarnia pracuje pełną parą :) 

 

OWACJA Vita-Red z prababcią, Porzeczką

 

Wspólne wychowanie potomstwa - Nigel i Melila 

 

Nigel pokazuje jak się bawić patyczkiem :) 

 

 

 

 

 

 

 

08.07.2017

 

Szczenięta z miotu O skończyły kilka dni temu 4 tygodnie. W związku z tym czas najwyższy na sesję zdjęciową :) Było pozowanie, stanie w postawie i szalone zabawy. Maluszki rozwijają się bardzo ładnie, miot jest wyrównany, a szczenięta kontaktowe i o fajnych psychikach. Wolny jest 1 rudy piesek, jeśli jesteście Państwo zainteresowani zapraszam do kontaktu :) 

 

Na dobry początek szczenięce zabawy :) 

 

Rodzice cały czas pilnują, aby zabawy były bezpieczne, a dzieciom nie strzeliła woda sodowa do główek ;) 

 

 

Po tych szaleństwach przyszła pora na ciężką jamniczą pracę, czyli zdjęcia pozowane. 

 

ORDER Vita-Red 

 

ORINOKO Vita-Red 

 

ORLANDO Vita-Red 

 

OHANA Vita-Red 

 

OWACJA Vita-Red 

 

 

 

 

 

 

02.07.2017

 

NELSON Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog & Kashi Vita-Red) wziął udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Szczytnie. Jamniki sędziowała sędzina z Bułgarii, p. Natalia Lychkovskaja. Nelsonik uzyskał ocenę doskonałą, lok. 1 i CWC. Serdecznie gratuluję właścicielom Nelsona - Dorocie i Rafałowi :) Na zdjęciu poniżej Nelson (po domowemu Leon) podczas spotkania z matką Kashi i siostrą Navią. 

 

 

 

 

 

 

25.06.2017

 

W dziale Notatki pojawił się nowy artykuł - Jamnicze love story. Serdecznie zapraszam do lektury, artykuł będzie oczywiście rozwijany :)  

 

Jamnicze love story 

 

 

 

 

24.06.2017

 

LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) na I Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kołobrzegu w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą, CWC i tytuł Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie. Jamniki sędziował p. Pero Bozhinovski (MK). Serdeczne gratulacje :) 

 

 

 

 

 

 

17.06.2017

 

Nasze maluszki z miotu O skończyły 10 dni. Szykują się powoli do wielkiej rewolucji, jaką jest otwarcie oczu i uszu. Tymczasem jednak korzystają jeszcze z błogości snu i jedzenia jako jedynych zajęć jamniczych :)

Ten miot jest szczególny, mamy bowiem okazję obserwować relacje rodzinne w pełnym wydaniu. Ojciec szczeniąt mieszka razem z matką i maluchami, co nieczęsto się zdarza. Muszę przyznać, że podpatrywanie relacji rodzinnych i tego jak mocno te psy są ze sobą w tej sytuacji związane jest niezwykłą przyjemnością i przygodą kynologiczną. Melila, matka szczeniąt, z pełną ufnością pozwala Nigelowi podchodzić do szczeniąt, wąchać je i coraz intensywniej się z nimi zapoznawać. Z kolei ojciec jest zafascynowany maluszkami i przy każdej sposobności stara się być jak najbliżej, respektując przy tym jednak pewne ograniczenia narzucone przez małżonkę Melilkę :) Przyniósł nawet maluszkom do kojca swoją nową piłeczkę, mając chyba nadzieję na zabawę. Zdziwiony brakiem ich reakcji położył się obok i patrzył. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej rodzinnej, jamniczej sielanki :) 

MELILA Vita-Red ze swoimi szczeniętami 

 

Wspólne pilnowanie szczeniąt - NIGEL i MELILA Vita-Red 

 

Tatuś zagląda do kojca, Melilka panuje nad sytuacją i obserwuje

 

ORDER Vita-Red - rudy piesek, 10 dni 

 

OHANA Vita-Red - ruda suczka, 10 dni 

 

ORINOKO Vita-Red - czarna podpalana suczka, 10 dni 

 

OWACJA Vita-Red - ruda suczka, 10 dni 

 

ORLANDO Vita-Red - rudy piesek, 10 dni 

 

 

Suczki z miotu O. Od lewej: OHANA, ORINOKO i OWACJA 

 

Pieski z miotu O. Od lewej: ORDER i ORLANDO 

 

Błogi sen :) 

 

Tatuś NIGEL wącha córeczki: OWACJĘ i OHANĘ... 

 

... a ciocia Pepsa postanowiła przyłączyć się do tego zapoznawczego wąchania... 

 

... a wszystko to dzieje się pod bacznym okiem mamusi MELILI :)

 

 

 

* * * * * 

 

Tymczasem w Krakowie NELSON Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog & Kashi Vita-Red) wziął udział w XXI Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych. Jamniki sędziował sędzie ze Szwecji, p. Paul Stanton. Nelsonik w klasie pośredniej otrzymał ocenę doskonałą i CWC. Serdeczne gratulacje dla właścicieli Nelsonika - Doroty i Rafała. Za wystawienie Nelsonika dziękuję Dagmarze Oraczewskiej.   

 

 

 

 

 

 

06.06.2017

 

Mamy szczenięta!!! 

 

Z wielką radością informuję, że w naszej małej hodowli pojawiły się dziś szczenięta jamnika długowłosego standardowego! Urodziło się 5 szczeniąt: 2 rude pieski, 2 rude suczki i 1 suczka czarna-podpalana. Wszystkie są zdrowe i silne i bardzo ładnie przybierają na masie, a matka wspaniale się nimi opiekuje :)

 

Szczęśliwymi i dumnymi rodzicami zostali: 

O: NIGEL Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) 

M: MELILA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) 

 

Chciałabym także w tym miejscu podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pojawienie się tych szczeniąt na świecie :) 

 

 

Osoby zainteresowane nabyciem wyjątkowego psiego przyjaciela serdecznie zapraszam do kontaktu - tel. 796 055 618

 

 

 

 

 

 

05.06.2017

 

Międzynarodowa wystawa psów rasowych w Arnhem (Holandia). MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) w klasie otwartej otrzymał ocenę doskonałą i res.CAC. Jamniki sędziował Rade Vesic (RS).

Dziękujemy sędziemu za wybór i serdecznie gratulujemy Claudii i Mecu :) 

 

 

 

 

02.06.2017

 

Niezwykle miło mi poinformować, że w pierwszej połowie czerwca 2017 spodziewamy się narodzin szczeniąt jamników długowłosych standardowych :) Jest to skojarzenie łączące linie europejskie z amerykańskimi i jestem przekonana, że maluszki odziedziczą po swoich pięknych, utytułowanych przodkach wiele doskonałych cech.

Jeśli są Państwo zainteresowani wyjątkowym jamniczym przyjacielem zapraszam do kontaktu :) 

 

Ojciec: NIGEL Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red)

Matka: MELILA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red)  

 

 

Więcej informacji dostępnych jest w zakładce Zapowiedzi miotów - zapraszam :) 

 

 

 

 

 

28.05.2017

 

Ten weekend to był czas męskich przedstawicieli jamników Vita-Red, zarówno w Polsce, jak i w Holadnii :)

 

 

26.05.2017 

Międzynarodowa Wystawa w Oss (Holandia) 

 

MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) w klasie otwartej otrzymał ocenę doskonałą, CAC, CACIB i BOB. Sędzia: J.Roberts (NL). Bardzo się cieszę i jestem naprawdę dumna z osiągnięć naszego bruneta. Wielkie gratki dla Claudii :)

 

 

 

 

 

* * *

 

 

28.05.2017

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Iłży (Radom)

 

NELSON Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) w klasie młodzieży zdobył ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i tytuł Najlepszego Juniora w Rasie. Jamniki sędziował p. Paweł Osak (PL). Wielkie gratulacje dla Doroty i Rafała, dziękuję za wspaniałą pracę z naszym wychowankiem i trzymam kciuki za kolejne sukcesy :)

  

 

 

 

 

 

 

23.05.2017

 

Maj to niezwykle malowniczy miesiąc. Nie ma chyba lepszego sposobu na spędzenie majowego ciepłego dnia niż wycieczka poza miasto. Tym razem moje jamniki odwiedziły czarujący pałac w Nieborowie i pobliską Arkadię. Ten piękny zespół pałacowo-ogrodowy, położony w połowie drogi między Warszawą a Łodzią jest bardzo przyjaźnie nastawiony do psów, co sprawia, że odwiedzamy go już po raz kolejny. Jansunia i Porzeczka wraz z koleżankami Sarą i Dalayą biegały, kopały dołki i kąpały się w stawach. Czyż w jamniczym pojęciu istnieje piękniejszy dzień? 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.05.2017

 

Nowe zdjęcia Melili i Nigela Vita-Red, korzystających z uroków ciepłego majowego popołudnia :) Nigel i Melilka są ze sobą wyjątkowo zżyci i choć są zupełnymi przeciwieństwami charakterologicznymi, doskonale się dogadują... a może właśnie dzięki tym przeciwieństwom? :)  

 

NIGEL Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) 

 

 

MELILA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red)

 

A na koniec wspólne ujęcie nad rzeką :)

 

 

* * * * * 

 

Tymczasem LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Antoninku uzyskał ocenę doskonałą, CWC i tytuł Zwycięzcy Rasy (BOB). Jamniki sędziował p. Adam Ostrowski, któremu dziękujemy za ocenę i wybór :)

 

 

* * * * * 

 

 

Z Holandii natomiast otrzymałam nowe zdjęcia dwuletniego MECENASA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red). Dziękuję Claudii za fotki naszego hodowlanego ulubieńca :) 

 

 

 

 

 

01.05.2017

 

Po wielu dniach chłodu i deszczu nareszcie wyszło słoneczko i zrobiło się trochę cieplej, więc można było wybrać się na dłuższy spacerek. Porzeczka Japońskie Złocienie i Jansa Vita-Red z ogromną radością biegały, bawiły się i taplały w każdej napotkanej kałuży... a było ich dużo ;) W efekcie na nic zdało się ich wyczesanie przed spacerkiem - na wszystkich zdjęciach moje jamniki są brudne, mokre, z posklejanym włosem... ale za to jakie szczęśliwe! Brudny jamnik to szczęśliwy jamnik - to motto przyświecające Jansuni i Tolci :)  

 

 

 

* * * * * 

 

Tymczasem w Manowie LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) wziął udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych. Jamniki długowłose standardowe oceniał p. Piotr Król. Larsson uzyskał ocenę doskonałą, CWC, BOB (Zwycięstwo Rasy), a podczas finałów został 4. najpiękniejszym jamnikiem wystawy - BOG4. Zwycięzców grupy wybierała p. Ina Małecka. Bardzo dziękuję obu sędziom za docenienie Larssonka i gratuluję sukcesów jego właścicielce :) 

 

 

 

 

 

08.04.2017

 

Kwietniowy, ciepły weekend spędziłam w iście jamniczym gronie. W Nadarzynie pod Warszawą odbywała się Krajowa Wystawa Psów Rasowych oraz zawody w agility, w których brał udział KINGSTON Vita-Red, jako jedyny jamnik. Bardzo jestem dumna z pracy Kingstona i cieszę się z każdego osiąganego przez niego sukcesu. Kingston jest jedynym w Polsce jamnikiem długowłosym startującym w zawodach agility! Brawo Marcelina za wspaniałą pracę z naszym wychowankiem :)   

 

 

KINGSTON Vita-Red na zawodach agility w Nadarzynie: 

 

 

Po zawodach i targach zoologicznych udaliśmy się do Parku Krasińskich na wiosenną sesję zdjęciową w stokrotkach :) Jako że pogoda nad wyraz dopisała, spacerek się udał i został zwieńczony pamiątkowymi zdjęciami w malowniczej scenerii parku. 

 

 

Razem: Porzeczka Japońskie Złocienie z córką Jansą Vita-Red i synem Kingstonem Vita-Red

 

 

 

 

KINGSTON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Porzeczka Japońskie Złocienie):

 

 

 

 

JANSA Vita-Red (Ares Dagi Dog x Porzeczka Japońskie Złocienie): 

 

 

 

NELSON Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red):  

 

 

 

I matka założycielka rodu, PORZECZKA Japońskie Złocienie (Huragan Japońskie Złocienie x Cleo Japońskie Złocienie): 

 

 

 

Dziękujemy za wspaniale spędzony czas Marcelinie i Michałowi, Dorocie i Rafałowi oraz wszystkim znajomym za przemiłe spotkanie :)  

 

 

 

 

 

 

  

 

26.03.2017

 

W zaprzyjaźnionej hodowli jamników długowłosych standardowych Z Jamniczej Opowieści na nowe domki czekają rude, 6,5 miesięczne

szczenięta z bardzo ciekawego skojarzenia:

O: C.I.E., NJCh, B JCh, J WUT Ch, LUX JCh, JBL W, Continental W, Brabo W, NL CH, LUX Ch Dom Pérignon vh Huys Ringh de Vries

M: JCh PL, JW PL, Ch PL, FABIENNE Złamany Szeląg 

 

 

  Jeśli jesteście Państwo zainteresowani maluszkami, proszę o kontakt z ich hodowcą, p. Agnieszką Stec - tel. 796 292 265 :)

 

 

 

 

05.03.2017

 

W mieście śnieg stopniał, a przyroda szykuje się do wiosny, gdy tymczasem w górach króluje jeszcze zima w pełnej krasie. Z uroków tej pięknej pory roku korzystał ostatnio w Karkonoszach czteroletni KINGSTON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Porzeczka Japońskie Złocienie).

Dzielnie zdobywał kolejne szczyty, jeździł kolejką górską i łapał oddech w górskich schroniskach udowadniając, że nie ma rzeczy, których jamnik zrobić nie może! Bardzo serdecznie dziękuję jego właścicielce Marcelinie za fantastyczną pracę z Kingstonem i wspaniałe życie, które mu ofiarowała, nie mógł trafić lepiej :)

 

     

 

 

 

 

* * * * * 

 

Tymczasem w Holandii MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) wziął udział w Międzynarodowej Wystawie w Groningen. Jamniki długowłose standardowe sędziowała p. Anca Diana Giura (ROM). Mecenas w klasie pośredniej zająwszy 1 lokatę otrzymał ocenę doskonałą, RCAC i RCACIB. Zajął też 2/5 miejsce wśród psów w rasie. Brawo Claudia i Mecenas!!! :) 

 

 

 

 

 

 

 

26.02.2017

 

Roczny NELSON Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) debiutował dzisiaj w klasie młodzieży na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie. Jamniki długowłose standardowe oceniane były przez p. Marka Lewandowskiego (PL), któremu nasz młodzieniec bardzo się spodobał. Nelsonik otrzymał ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży oraz został Najlepszym Juniorem w Rasie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla Doroty i Rafała Witowskich, trzymamy kciuki za kolejne wystawy :) 

 

 

 

 

 

 

 

25.02.2017

 

Otrzymałam niedawno nowe zdjęcie naszej niespełna dwuletniej wychowanki. MIA Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) to wesoła łobuziara, pełna werwy i szalonych pomysłów. A przy tym kochana i czarująca.

Dziękuję jej właścicielce Kasi Romaniuk za zdjęcie i przede wszystkim za wspaniałe życie i cudowny dom, który dała Mii :) 

 

 

 

 

 

 

24.02.2017

 

Dzisiaj swoje pierwsze urodzinki świętuje miot N - Nigel, Nelson, Navia & Nela Vita-Red. Wszystkie mają wspaniałe domki, w których są kochane. Życzę im długiego szczęśliwego życia :) 

 

 

 

 

 

 

 

11-12.02.2017

 

Pełen emocji weekend zimowy uwieńczony wystawowymi sukcesami jamników Vita-Red :) 

 

Podwójna, walentynkowa wystawa w Bydgoszczy zawsze była szczęśliwa dla moich psów i nie inaczej było w tym roku. Do Polski na tę wystawę i na spotkanie rodzinne przyjechał niespełna dwuletni MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red). Z Poznania natomiast na wystawę niedzielną przyjechał LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red). 

 

Na nocnej krajowej wystawie psów rasowych jamniki sędziował pan Marian Draganescu z Rumunii. MECENAS Vita-Red uzyskał ocenę doskonałą, CWC, BOB i BOG3.  Najlepsze psy grupy IV podczas finałów oceniała pani Katalin Radvanszky z Węgier. Dziękuję obydwu sędziom za wybór i docenienie naszego wychowanka :) 

 

Na niedzielnej krajowej wystawie natomiast jamniki sędziowała pani Katalin Radvankszky z Węgier. LARSSON Vita-Red uzyskał ocenę doskonałą i CWC, tym samym kończąc Championat Polski. Moje serdeczne gratulacje dla jego właścicielki Katarzyny Pirszel.

 

 

Chciałabym w tym miejscu podziękować Claudii Hoppenbrouwers za przyjazd do Polski i wspaniałe spotkanie - to był magiczny weekend. Cudownie było się spotkać, spędzić wspólnie czas i porozmawiać oraz zobaczyć swojego wychowanka Meca po 1,5 roku - urodziwego, radosnego psa. Dziękuję i do szybkiego zobaczenia :) 

 

Po skończonej ocenie udaliśmy się na krótką sesję zdjęciową. Co prawda pogoda nie dopisała, bo było lodowato, ale udało się zrobić kilka zdjęć chłopaków :) 

MECENAS Vita-Red:

 

 

LARSSON Vita-Red: 

 

 

* * * * * 

 

Przy okazji wyjazdu do Bydgoszczy spotkałam się również z NIGELEM i MELILĄ Vita-Red oraz ich opiekunami Moniką i Rafałem Wojciechowskimi. Bardzo dziękuję za przemiłe spotkanie i cudowną gościnę. Wspaniale spędziałam czas :) Przy okazji tego spotkania zrobiłam oczywiście kilka zdjęć rudzielców.

 

Od lewej NIGEL Vita-Red i MELILA Vita-Red 

 

NIGEL Vita-Red 

 

MELILA Vita-Red 

 

 

Do szybkiego kolejnego spotkania, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku! :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

  1. pl
  2. en
  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com