Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com 

 

  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola
  1. pl
  2. en

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

23.12.2018

 

Z okazji nadchodzących świąt życzymy wszystkim opiekunom i sympatykom jamników długowłosych Vita-Red pogodnych dni spędzonych w gronie najbliższych. Moje jamniki już czekają na Mikołaja, a ja czekam co mi szepną na ucho o północy w Wigilię :) 

Wesołych Świąt!

  

 

 

 

 

 

18.11.2018

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu, jamniki sędziowane przez Savvas Shiapanis. LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) w klasie championów, w mocnej konkurencji zajął miejsce 2, z oceną doskonałą i finalnie tytułem Res.CACIB. Gratuluję Pani Kasi, właścicielce Larssonka i dziękuję za wystawienia rudzielca :) 

 

 

 

 

20.10.2018

 

Tegoroczne piękne i gorące lato niepostrzeżenie przeszło w malowniczą i ciepłą jesień. Takie dni staramy się wykorzystywać do aktywnego wypoczynku, bo jakby nie patrzeć za rogiem czeka już chłodna i deszczowa aura. Tydzień temu mieliśmy okazję po pierwsze spotkać się ze znajomymi z kraju i zagranicy przy okazji Europejskiej Wystawy Psów Rasowych pod Warszawą, a po drugie dzień później odwiedzić Łódź i cieszyć się wspaniałym spacerkiem. Jakkolwiek na wystawie nie odnieśliśmy sukcesu, to był to miło spędzony czas w gronie innych hodowców i miłośników rasy. MECENAS Vita-Red wystawiany w najliczniej obsadzonej klasie championów zaprezentował się bardzo ładnie.  Kolejnego dnia wraz z matką Jansunią i babcią Porzeczką biegał w parku i pluskał się w stawie :) 

 

Wszyscy uczestnicy niedzielnego spacerku. Od lewej: Sara, Jansa, Mecenas, Porzeczka i Dalaya 

 

 

Mecenas z ukochaną mamuśką, Jansunią

 

 

Siedmioletnia Jansunia

 

 

Jansa i Porzeczka - moje dwie kochane seniorki 

 

 

Hej, a co tam jest? ;)

 

 

MECENAS Vita-Red w postawie 

 

 

Nie będę więcej pozował!

 

 

Radosny Mecu 

 

 

Na koniec raz jeszcze cała nasza jamnicza kompania :) 

 

 

 

 

 

22.09.2018

 

Wielkimi krokami nadchodzi jesień, ale moje jamniki cieszą się ostatnimi momentami lata, które w tym roku wyjątkowo nam dopisało. Ciepłych, słonecznych dni było naprawdę wiele, więc i aktywności mogło być dużo :) Spacerki, bieganie, kopanie dołków, kąpanie się w jeziorach i oczkach wodnych - pełnia jamniczego szczęścia. Mamy nadzieję, że jesień okaże się równie malownicza... a tymczasem kilka ujęć ostatnich letnich chwil. 

 

Mecu we wrzosach

 

Tolcia poluje na rybki 

 

Tymczasem Jawra zażywa kąpieli 

 

A Jansunia bacznie obserwuje matkę i siostrę... 

 

... oraz rybki :) 

 

Chwila odpoczynku w lesie 

 

Nie będę więcej pozował! 

 

Bo znalazłem tu coś naprawdę ciekawego... 

 

I postanowiłem skorzystać z możliwości odświeżenia ciałka :) 

 

Pachnący mogę czekać na jesień :) 

 

 

 

 

02.09.2018

 

XXX Krajowa Wystawa Psów Rasowych we Włocławku okazała się dla nas bardzo szczęśliwa.

W klasie championów wystąpił MECENAS Vita-Red, który uzyskał ocenę doskonałą, CWC, BOB i BOG 1 zostając tym samym najpiękniejszym jamnikiem wystawy!!! Jamniki sędziował p. Rafał First, któremu bardzo dziękuję za piękny opis Mecenasa i wybór podczas finałów :) 

 

 

 

 

 

09.08.2018

 

Światowa Wystawa Psów Rasowych w Amsterdamie! Hodowlę Vita-Red dumnie reprezentował czteroletni LARSSON Vita-Red, który w bardzo licznie obsadzonej klasie championów uzyskał ocenę doskonałą. Na tak dużej wystawie jest to osiągnięcie :) Serdeczne gratulacje dla Larssonka i jego opiekunki Pani Kasi - dziękuję za wspaniałą reprezentację :) Jamniki sędziował p. Marco Lepasaar. 

 

 

 

 

4-5.08.2018

 

Podwójna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Sopocie. Jamniki sędziowane były w sobotę przez p. Małgorzatę Lorenc, a w niedzielę przez p. Milosa Kaspara. MECENAS Vita-Red otrzymał w obydwa dni ocenę doskonałą i dwa CWC.

Będąc nad morzem nie mogliśmy nie skorzystać z uroków nadmorskich i wybraliśmy się na długi spacer brzegiem morza. Było świetnie, choć bardzo upalnie. Mecu nie tracił jednak rezonu i wytrwale "polował" na mewy i dzielnie wspinał się po klifach. Dziękujemy Kasi Nowickiej za wspaniale spędzone popołudnie :) 

Mecenas w ringu 

 

Zamyślony Mecu spoglądający z klifu na morze

 

Mały jamnik w wielkim czarodziejskim lesie ;) 

 

Zabawa w chowanego 

 

Dokąd teraz idziemy? 

 

 

 

 

15.07.2018

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Gorzowie Wielkopolskim. LARSSON Vita-Red wystąpił w klasie championów. Uzyskał u sędziego z Czech, p. Veronice Chropvej, ocenę doskonałą, CWC, CACIB i BOB. W tym pięknym stylu został Grand Championem Polski - wielkie gratulacje dla jego właścicielki Pani Kasi. Trzymam za Was dalej kciuki!!! 

 

 

 

 

 

29.06-1.07.2018

 

Po czterech latach ponownie odwiedziłam Szczecin. Uwielbiam to miasto - piękne, z wyraźnym rysem historycznym, piękną zabudową, a do tego malowniczo położone. Szkoda, że leży tak daleko od Warszawy i jest to zawsze wyprawa. Niemniej jednak cieszę się, że ten weekend udało nam się tak fajnie wykorzystać. Mecenas polubił się ze swoim wujkiem KINGSTONEM Vita-Red. Razem się bawili, kąpali w jeziorze, pozowali do zdjęć i nawet jeździli Mercedesem ;) Zabawa była przednia - dziękujemy Marcelinie i Michałowi :)

 

 

MECENAS i KINGSTON Vita-Red na bulwarach szczecińskich

 

Marcelina z chłopakami na "ściance" gwiazdorskiej 

 

 

Sami chłopcy na "ściance" 

 

Mecenas w Mercedesie, przypadł mu do gustu ten model ;) 

 

 

Ale podzielił się z Kingstonem :) 

 

Ja z Mecenasem nad jeziorem Głębokim, w którym się skąpaliśmy ;) 

 

Mecenas pozuje w wolnej chwili na bulwarach 

 

Kingston też chętnie się ustawiał 

 

Wrócimy tu jeszcze Pańciu? Mecu zakochany w Szczecinie :) 

 

 

 

 

09.06.2018

 

LARSSON Vita-Red wziął udział w Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Uzarzewie. W klasie championów uzyskał ocenę doskonałą, CWC i BOB. Jamniki sędziował pan Maciej Lipiec, któremu dziękuję za ocenę Larssonka. Gratuluję również pani Kasi, właścicielce Larssonka :) 

 

Na zdjęciu powyżej LARSSON Vita-Red w trakcie ćwiczeń w przeddzień wystawy 

 

 

 

 

02-03.06.2018

 

To był bardzo udany weekend dla jamników Vita-Red, które wzięły udział w dwóch wystawach: międzynarodowej w Lesznie i krajowej w Płocku. W sumie na wystawach tych wystąpiły 3 jamniki z mojej hodowli uzyskując 3xCWC, 2xBOB, 1xCACIB, 1xBOG2, 1xBOG4

 

* 02.06.2018 Międzynarodowa Wystawa w Lesznie * 

Jamniki długowłose sędziował Pan Leszek Salamon

 

* LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) w klasie championów uzyskał ocenę doskonałą, CWC, CACIB, BOB i na finałach BOG4. 

* NIGEL Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) w klasie otwartej uzyskał ocenę doskonałą i CWC. 

 

Powyżej LARSSON Vita-Red z wystawiającą go Kasią Jakubowską 

 

 

Serdeczne gratulacje dla obydwu chłopaków i ich właścicielek, którym dziękuję za pracę z rudzielcami :) 

 

 

 

* 03.06.2018 Krajowa Wystawa w Płocku * 

Jamniki oceniała Pani Anna Rajs

 

* MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) w klasie championów uzyskał ocenę doskonałą, CWC, BOB i podczas finałów BOG2. Mecu dał z siebie wszystko i mimo kaprysów pogodowych (raz upał, raz burza z piorunami) świetnie się zaprezentował :) 

 

Za zdjęcia dziękuję Dorocie Kalwasińskiej i Karolinie Dąbrowskiej, której dziękujemy także za świetną atmosferę i przytulenie nas w namiocie w  trakcie oberwania chmury ;) To była niezapomniana wystawa!  

 

 

Bardzo się cieszę z sukcesów jamników Vita-Red i trzymamy kciuki za kolejne udane występy. 

 

 

 

 

 

28.05.2018

 

Ubiegły tydzień spędziliśmy w gorącym i słonecznym Wrocławiu. Było mnóstwo dobrej zabawy, zwiedzania i odpoczynku. Jednym słowem tydzień jak się patrzy :) Skorzystaliśmy z okazji spotkania się we Wrocławiu z rodzinką - KASAI Vita-Red i MIA Vita-Red. Obie dziewczyny mają wspaniałe domki, a spotkanie z nimi i ich właścicielami sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Przede wszystkim jednak dziękuję Monice za fantastyczny czas i wyśmienity relaks. 

Kasai, Mecenas i Jansa Vita-Red 

 

Kasai i Jansa Vita-Red z matką Porzeczką Japońskie Złocienie (Tolcią) 

 

Kasai i Mecenas Vita-Red 

 

Kasai i Mecenas Vita-Red 

 

Jansunia miała parcie na szkło ;) 

 

Mistrz agility ;) 

 

Wejście na skróty ;) 

 

Mecu i jego gonitwy z koleżanką... 

 

... i ukochaną piłeczką :) 

 

MIA VIta-Red 

 

MIA Vita-Red 

 

Fuga czeka na kamorka :) 

 

KASAI Vita-Red 

 

Mecu odpoczywa w dołku wykopanym przez Jansunię ;) 

 

 

 

 

14.05.2018

 

Ostatnia sobota była ciepła i słoneczna, ale przede wszystkim była okazją do jednego ze spotkań, które odbywamy regularnie :) Byliśmy mianowicie w Łodzi i przy tej okazji spotkaliśmy się z Kasią Nowicką. Pogoda dopisała, humory też. Mecenas dokazywał na całego bawiąc się z dziewczynami, szczególnie zaś adorował króliczą Dalaykę :) Po zabawach był też czas na pozowanie do pamiątkowych zdjęć, tym razem w otoczeniu kwitnących maków. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania, a za pomoc ze zdjęciami dziękuję niezawodnej i profesjonalnej Kasi, która jak nikt inny rozumie pasję fotografowania naszych czworonogów :)

 

Wspólne pozowanie - Dalayka, Sara i Mecu 

 

Dalayka 

 

Sara 

 

Mecu 

 

 

Mieliśmy przy okazji sposobność do spotkania się z rodzinką, czyli 11 miesięczną OHANĄ Vita-Red. Ohanka, siostrzenica Meca, bardzo przypadła mu do gustu :) Warto przy okazji nadmienić, że OHANA na krajowej wystawie 6 maja w Nowym Dworze Mazowieckim uzyskała swoje trzecie Zwycięstwo Młodzieży. Tym samym została Młodzieżowym Championem Polski. Wielkie gratulacje dla jej właścicieli i podziękowania dla sędzi - p. Doroty Witkowskiej. Jesteśmy bardzo dumni z małej Ohanki. 

 

MECENAS Vita-Red z siostrzenicą OHANĄ Vita-Red 

 

Ohanka na rękach swojego Pana 

 

Ohanka w ruchu w ringu 

 

 

 

 

 

29.04-1.05.2018

 

Majówka w tym roku rozpieszcza nas pogodą. Jest słonecznie, gorąco i aż chce się spędzać czas na dworze. Moje jamniki wykorzystują tę sposobność w pełni :) Było grillowanie, kąpanie się w stawie, brodzenie w rzece i spacerek z jamniczymi kolegami. Żyć nie umierać... takie dni mogłyby trwać cały rok. Za wspólny spacerek dziękuję Ewie i Piotrowi oraz serdecznie pozdrawiamy :) 

 

 

 

 

 

22.04.2018

 

Dziś nasza młoda wychowanka ORINOKO Vita-Red (Nigel Vita-Red x Melila Vita-Red) wzięła udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Inowrocławiu. Ori po raz pierwszy występowała w klasie młodzieży i poszło jej doskonale :) Uzyskała ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, a także została Najlepszym Juniorem w Rasie i Zwycięzcą Rasy. W trakcie oceny w ringu honorowym zajęła IV miejsce wśród najpiękniejszych jamników wystawy - IV BOG. Jamniki sędziowane były przez p. Martę Pietrzak, której dziękujemy za piękny opis i wybór. Równocześnie serdecznie gratuluję Beacie, właścicielce Orinoko i dziękuję za świetne przygotowanie młodej do wystaw :)  

 

Za zdjęcie z finałów dziękuję Magdzie Orłowskiej :) 

 

 

 

 

14-15.04.2018

 

Ten weekend zdecydowanie należał do pięcioletniego KINGSTONA Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Porzeczka Japońskie Złocienie). Kingston wybrał się na zawody agility do Berlina - Berlin Reinickendorf. Biegi oceniane były przez p. Brittę Krauskopf. Kingston osiągnął świetne wyniki, które tym lepiej smakują, że był on jedynym jamnikiem startującym w zawodach i na cztery starty, czterokrotnie stał na pudle. W niektórych biegach jako jedyny dobiegł do mety bez dyskwalifikacji. To olbrzymi sukces, zważywszy na konkurencję - psy ras słynących z pracy w agility (pudle, sheltie, jack russel terrier, patterdale terrier). Poniżej przedstawiam szczegółowe wyniki Kingstona: 

 

* 14.04.2018 *

A1 (Agility) - miejsce 1 na 6 startujących (medal złoty)

J1 (Jumping) - miejsce 3 na 6 startujących  (medal brązowy)

* 15.04.2018 *

A1 (Agility) - miejsce 1 na 7 startujących (medal złoty)

J1 (Jumping)  - miejsce 3 na 7 startujących (medal brązowy)

 

Wielkie gratulacje i podziękowania dla właścicieli Kingstona - Marceliny i Michała. Waszą ciężką pracą włożoną w szkolenie i przygotowanie Kingstona do startów udowadniacie, że jamnik może być odnoszącym sukcesy psem sportowym. Jestem z Was bardzo dumna. Brawo!!!

 

 

 

 

 

 

08.04.2018

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie. Naszą hodowlę reprezentuje młodziutka OHANA Vita-Red. Ohanka, choć to dopiero jej druga wystawa w życiu, kolejny raz pięknie się zaprezentowała uzyskując ocenę doskonałą i Zwycięstwo Młodzieży. Jamniki sędziował pan Leszek Salamon, któremu bardzo dziękuję za ocenę Ohanki. Jej właścicielom serdecznie gratuluję :)  

 

 

 

 

 

 

24.03.2018

 

II Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Pruszkowie okazała się dla nas bardzo szczęśliwa!  

* W klasie otwartej MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) uzyskał ocenę doskonałą, CWC i tytuł Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie. Tym samym Mecu ukończył Championat Polski!  

* W klasie młodzieży natomiast OHANA Vita-Red (Nigel Vita-Red x Melila Vita-Red) uzyskała ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie oraz BOS. Gratuluję serdecznie właścicielom Ohanki debiutu małej w pięknym stylu :) 

 

Jamniki były sędziowane przez Mirosława Olejnika, któremu bardzo dziękuję za wybór i ocenę Vita-Redków. 

 

MECENAS Vita-Red 

 

OHANA Vita-Red 

 

 

 

 

18.03.2018

 

Zima nie daje o sobie zapomnieć i nie ustępuje. Ja osobiście nie bardzo się z tego powodu cieszę, ale są tacy, których ten fakt raduje ;) Przykładem może być MECENAS Vita-Red, który choć jutro kończy 3 latka zachowuje się jakby miał skończyć 3 miesiące. Jest w nim mnóstwo radości życia, chęci do zabawy i uwielbienia dla patyczków i piłeczek :) A śnieg cieszy go podwójnie, a ja postanowiłam uchwycić radosne dokazywanie Meca w śniegu przed domem. Samo patrzenie na tego rozkosznego łobuziaka wywołuje u mnie szeroki uśmiech. 

 

 

 

 

 

 

 

05.03.2018

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Zielonej Górze okazała się szczęśliwa dla jamników z przydomkiem Vita-Red :) 

* Dwuletnia NAVIA Vita-Red (Morricone Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog x Kashi Vita-Red) uzyskała ocenę doskonałą, CWC i res.CACIB ukończywszy w ten sposób Championat Polski!! Wielkie gratulacje dla młodej damy! Navia na zdjeciu poniżej. 

* LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) w klasie championów uzyskał takie same wyniki: ocena doskonała, CWC i res.CACIB. 

Bardzo się cieszę z sukcesów obojga i serdecznie gratuluję ich opiekunom oraz dziękuję za pracę i zaangażowanie w ringu. Jamniki sędziowane były przez p. Bogusławę Szydłowicz-Polańczyk, której dziękujemy za piękny opis moich wychowanków :) 

 

 

 

 

 

 

23-25.02.2018

 

Jamniczy weekend we Wrocławiu był pełen emocji i intensywnych zajęć :) Tym razem na wycieczkę pojechała sama seniorka rodu Porzeczka Japońskie Złocienie. Porzeczka spędziła weekend ze swoją wieloletnią jamniczą koleżanką Fugą, ale nie tylko. Spotkała się też ze swoją dawno niewidzianą przez siebie córką Kasai Vita-Red (po domowemu Gają), szukała krasnali na rynku wrocławskim, tarzała się w parku odświeżając swoje jamnicze ciało. Dodatkowo Tolcia postanowiła zadbać o swoje zdrowie, a konkretnie kręgosłup i udała się na konsultację do zoofizjoterapeuty. Te dwa dni były pełne wrażeń i choć pogoda była mroźna, to nie zepsuła nam wyjazdu :) 

 

Porzeczka z wrocławskimi krasnalami

 

Fuga z krasnalem, choć ten nie przykuł jej uwagi 

 

Tolcia pozuje z Fusią i krasnalem :) 

 

Pańcia, kończmy te fotki, strasznie wieje! 

 

Fuga korzysta z bieżni wodnej