24.11.2019

 

Dziś w Kielcach odbyła się XVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, na której naszą hodowlę reprezentował LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red). Larssonek pokazywany był w klasie użytkowej. Uzyskał ocenę doskonałą, CWC i Res.CACIB. Dziękuję bardzo serdecznie sędziemu Pawłowi Osakowi za ten wybór. 

W trakcie finałów Larsson zajął III miejsce wśród najlepszych psów użytkowych wystawy (III BIS użytków). Wielkie gratulacje dla jego właścicielki i handlerki :) 

 

 

 

 

21.09.2019

 

Od jakiegoś czasu chodziła za mną myśl o zdjęciu, które połączy dwie moje pasje: jamniki długowłose i rośliny z rodziny obrazkowatych. Korzystając z chłodnego i pochmurnego dnia postanowiłam spróbować uchwycić moją kochaną jamniczą mafię wśród domowej zieleni. Niestety matrona rodu, Tolcia, nie zaszczyciła nas swoim udziałem w sesji... nie życzyła sobie ;) Ale młodsza część jamniczej mafii chętnie pozowała i w efekcie JANSA i MECENAS Vita-Red mają takie oto zielone fotki :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.08.2019

 

Czteroletni LARSSON Vita-Red wziął dziś udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Golubiu-Dobrzynie. Jamniki długowłose standardowe sędziował p. Łukasz Pawłowski. Larssonek uzyskał ocenę doskonałą, CWC i BOB. Poniżej zdjęcia pięknego rudzielca :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.08.2019

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Płocku (Gostyninie) 

 

Po sześcioletniej przerwie na wystawę ponownie zapisałam Jansunię. JANSA Vita-Red wystąpiła w klasie weteranów z radością odnajdując się w ringu. Zawsze uwielbiała się prezentować i nic się w tej dziedzinie nie zmieniło - gwiazdorzyła w ringu i z radością się pokazywała. Uzyskała ocenę doskonałą, tytuł Zwycięzcy Weteranów i Najlepszego Weterana w Rasie. Niestety na finałach nie zwróciła uwagi sędziego, ale i tak jestem z niej dumna :) 

 

 

 

Za wspólny dzień bardzo serdecznie dziękuję Kasi Jarząbkowskiej, właścicielce hodowli jamników długowłosych standardowych Long&Lovely :)

 

 

 

 

 

28.07.2019

 

Jakiś czas temu otrzymałam świeże zdjęcia naszych jamniczych "dzieciaków" Vita-Red. Wstyd się przyznać, ale musiały trochę poczekać na wrzucenie na stronę. Leniwa, upalna niedziela okazała się być właśnie tym dniem ;)

Cieszę się bardzo, że urodzone pod moim przydomkiem jamniki znalazły tak wspaniałe domki, w których żyją szczęśliwie dając również wiele radości swoim ludzkim opiekunom. To wielka satysfakcja! A tymczasem zdjęcia... :) 

 

Na pierwszy ogień dwuletni już ORLANDO Vita-Red, który mieszka ze swoimi rodzicami MELILĄ i NIGELEM Vita-Red. No i został już takim wielkim dzieciakiem, któremu rodzice w wielu aspektach folgują i dają fory. Chłopak jest bardzo pomysłowy i uwielbia nietuzinkowe zajęcia... 

 

... Jak choćby jazda zabytkowym motocyklem - samodzielnie i z ojcem Nigelem, w objęciach Pańci ;) 

 

 

Po przejażdżce Orlando, zwany w domu Juniorem, oddaje się z zamiłowaniem ogrodnictwu :) 

 

 

 

A po szaleństwach na powietrzu jamnik musi, co oczywiste, odpocząć. Ale kto powiedział, że ten odpoczynek musi mieć miejsce na legowisku lub kanapie? Orlando preferuje nietuzinkowe rozwiązania ;) Na parapecie Orlando, na kanapie jego matka Melila, tradycjonalistka ;) 

 

 

 

Za piękne zdjęcia dziękuję Pańci tych jamniczych łobuzów, Monice :) 

 

 

 

Uroki natury docenia również brat ORDER Vita-Red :) 

 

 

 

* * * * * 

 

 

Otrzymałam również niedawno zdjęcia czteroletniego MAESTRO Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red). Bardzo mi się chłopak podoba i choć uderzającego podobieństwa do brata MECENASA nie ma, to matka JANSA i siostra MELILA się go nie wyprą ;) Bardzo się cieszę z tych zdjęć i serdecznie za nie dziękuję opiekunom Maestro.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.05.2019

 

Dziś w Lesznie pod Poznaniem odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, a jamniki sędziował sędzia z Chorwacji, p. Bojan Matakovic. MECENAS Vita-Red wystąpił w klasie championów uzyskując CAC (CWC), CACIB i BOS. Tym samym został INTERCHAMPIONEM C.I.E. oraz Grand Championem Polski!!! Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z chłopaka :) Plan wykonany, teraz trzeba odpocząć przed kolejnymi eskapadami ;) Nie mamy niestety zdjęć z ringu, ale po powrocie do domu zrobiłam kilka świeżych fotek Championa :)

 

Gdzie jakaś nagroda, hę? 

 

Więcej pozować nie będę, mam swoją godność jamniczą! 

 

 

 

 

* * * * *

 

Tymczasem nieco starszy od Meca KINGSTON Vita-Red, mający już 6 lat, udowadnia, że nigdy nie jest za późno na naukę. Dotąd skupiony był na agility, ale jego uwagę zwróciło obedience i rozpoczął jego trenowanie. Idzie mu świetnie i oboje z Marceliną mają z tego świetną zabawę. Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!! Poniżej kilka fotek z treningów Kingstona. 

 

 

 

   

 

 

13.04.2019

 

Tak to w życiu jest, że plany to jedno, a życie drugie. Przekonałam się o tym w trakcie wyprawy do Grudziądza, która przebiegła nie do końca zgodnie z planami... Na całej linii nawaliła pogoda i było koszmarnie zimno. Wystawa na trawce w takich warunkach to w zasadzie zabawa dla desperatów ;) Zamiast cieszyć się wiosenną wystawą odliczaliśmy minuty do końca marznięcia. Po wystawie mieliśmy krótkie spotkanie z siostrzenicą Mecenasa, ORINOKO Vita-Red. Dziewczyna wpadła nam w oko, szczególnie Mecowi :) Dziękujemy za wspólnie spędzoną sobotę Beacie i Tomkowi, właścicielom Ori.  

W Grudziądzu tego dnia odbyły się dwie wystawy krajowe: dzienna i popołudniowa. 

 

*XLIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych* - jamniki sędziuje p. Paweł Osak

*MECENAS Vita-Red w klasie championów otrzymał ocenę doskonałą, CWC, został Najlepszym Dorosłym Psem w Rasie i w końcu Zwycięzcą Rasy (BOB). Bardzo podobał się sędziemu i usłyszałam na jego temat wiele pochwał, za co dziękuję :) 

*ORINOKO Vita-Red w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą

 

*V Krajowa Popołudniowa Wystawa Psów Rasowych* - jamniki sędziuje p. Leszek Siejkowski 

*MECENAS Vita-Red w klasie championów otrzymał ocenę doskonałą, CWC, tytuł Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i BOS

*ORINOKO Vita-Red w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą

 

Choć pogoda nie dopisała, weekend uznajemy za udany, połączony z ekspresowym zwiedzaniem Grudziądza :) Dziękujemy za spotkania towarzyskie i polecamy się na przyszłość! A tymczasem kilka zdjęć z tej wyprawy. 

 

MECENAS i ORINOKO Vita-Red 

 

MECENAS Vita-Red 

 

ORINOKO Vita-Red 

 

Nie wyprą się siebie ;) 

 

Mecenas w trakcie oceny w ringu, sędzia: Paweł Osak

 

Mecenas w trakcie oceny w ringu, sędzia: Leszek Siejkowski 

 

Orinoko w trakcie oceny w ringu, sędzia Leszek Siejkowski

 

Orinoko w trakcie oceny w ringu, sędzia Paweł Osak

 

Na koniec portrecik Mecusia 

 

 

 

 

 

 

30.03.2019

 

Nareszcie zrobiło się nieco cieplej i bardziej wiosennie. W związku z tym udaliśmy się na krótki wypad do Łodzi, na spotkanie rodzinno-towarzyskie. Bardzo się cieszę, że udało nam się je zrealizować, choć czasu było zdecydowanie za mało. 

Najpierw odwiedziliśmy Małgosię i jej dwie dziewczynki: KASHI i jej córkę NAVIĘ Vita-Red. Potem natomiast spotkaliśmy się na chwilę z Kasią i jej Sarą i Dalayką w parku, wśród cudnych cebulic. Wyjątkowo malowniczo wyglądają całe połacie wypełnione tymi malutkimi kwiatuszkami. Cieszę się, że miałam okazję to zobaczyć i uwiecznić wśród nich moje jamniki. 

 

Porzeczka Japońskie Złocienie, Mecenas i Jansa Vita-Red 

 

 

Mecenas i Jansa Vita-Red

 

 

 

Mecenas Vita-Red

 

 

 

Navia Vita-Red

 

 

Cała nasza spacerowa ekipa :) Sara, Jansa, Mecu, Tola i Dalaya 

 

 

Jansa Vita-Red w kwiatach

 

 

Mecenas Vita-Red szczęśliwy wśród cebulic

 

 

Porzeczka Japońskie Złocienie i Jansa Vita-Red 

 

 

Sara i Dalayka 

 

 

Dalayka, Jansa i Sara 

 

 

 

Navia Vita-Red 

 

 

 

Nasza siwa matrona - Porzeczka Japońskie Złocienie

 

 

 

 

 

 

22.03.2019

 

Porządki na twardym dysku komputera zaowocowały odnalezieniem całkiem sporej ilości fotek, które nie były wcześniej publikowane. Postanowiłam się więc dziś nimi podzielić :) W roli głównej obecnie czteroletni, czarny-podpalany Mecenas Vita-Red i jego matka, ruda Jansa Vita-Red. Jansunia w przyszłym tygodniu kończy 8 lat i choć coraz częściej przybiera nostalgiczne minki, to wciąż jest tą samą radosną Jansi :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.03.2019

 

Dzisiaj w Jeleniej Górze odbyła się Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Wziął w niej udział LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red). W klasie championów otrzymał piękny opis sędziego, ocenę doskonałą, CWC, a finalnie został również Zwycięzcą Rasy (BOB). Jamniki sędziowane były przez sędziego z Rumunii, p. Mariana Draganescu. 

Wielkie gratulacje dla Larssonka i jego opiekunki Pani Kasi - jesteśmy z Was jak zawsze dumni.  

 

 

 

 

 

 

 

16-17.02.2019

 

Tradycyjnie dla połowy lutego, w Bydgoszczy odbyły się wystawy psów rasowych. Tym razem naszą hodowlę reprezentował duet damsko-męski w postaci 1,5 rocznej ORINOKO Vita-Red i 4,5 rocznego LARSSON Vita-Red. Wystawiane były na dwóch wystawach - specjalistycznej jamników oraz krajowej (Larsson tylko na specjalistycznej). 

 

** 16.02.2019 Krajowa Specjalistyczna Wystawa Jamników, sędzia: Ina Małecka **

* LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red) w klasie championów: ocena doskonała, lokata 1/2, CWC

* ORINOKO Vita-Red (Nigel Vita-Red x Melila Vita-Red) w klasie otwartej: ocena doskonała 

 

** 17.02.2019 Krajowa Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych, sędzia: Vladimir Piskay (SK) **

* ORINOKO Vita-Red (Nigel Vita-Red x Melila Vita-Red) w klasie otwartej: ocena doskonała, CWC, BOB i BOG4 

 

Wielkie gratulacje dla właścicieli Vita-Redków - bardzo się cieszę z Waszych sukcesów i jestem z Was dumna :) Trzymamy kciuki za kolejne wystawy! 

 

Na zdjęciu poniżej LARSSON Vita-Red (Ornbergets Amaretto x Jansa Vita-Red): 

 

 

oraz ORINOKO Vita-Red (Nigel Vita-Red x Melila Vita-Red):

 

 

 

 

 

 

03.02.2019

 

Nie tylko niedźwiedzie zapadają w sen zimowy. Jak się okazuje jamniki też ;) Na zdjęciach poniżej JOKER Vita-Red (Ares Dagi Dog x Porzeczka Japońskie Złocienie), nasz niemal 8-letni wychowanek, który ewidentnie zapadł w sen zimowy... Za piękne zdjęcia dziękuję Pawłowi Korowajczukowi, właścicielowi Jokerka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.01.2019

 

Nowy rok, nowe nadzieje i plany :) Niech ten nowy rok przyniesie nam więcej radości niż smutków. Sobie samej i Wam wszystkim, miłośnikom jamników i opiekunom jamników długowłosych standardowych Vita-Red życzę z całego serca, aby ten rok był dla nas szczęśliwszy niż miniony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

  1. pl
  2. en
  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com