18.11.2023

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi. Hodowlę Vita-Red reprezentował MECANAS Vita-Red, który występował w klasie weteranów. Mecu bardzo chętnie się pokazywał, energicznie się prezentował w ringu i co bardzo cieszy zyskał uznanie sędzi w konkurencji dużo młodszych psów. Mecu uzyskał tytuł Zwycięzcy Weterana, został Najlepszym Weteranem w Rasie, ale także dostał CACIB-veteran i tytuł BOS. W bardzo ładnym stylu został więc Championem Polski Weteranów, dodając ten tytuł do swoich dotychczasowych osiągnięć :) Jamniki sędziowała Małgorzata Lewandowska. 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.10.2023

 

MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) reprezentował dziś naszą hodowlę na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Pruszkowie (o/Piaseczno). Jamniki sędziowała Ina Małecka. Mecu uzyskał ocenę doskonałą, bardzo ładny opis oraz tytuł Zwycięzcy Weterana i został Najlepszym Weteranem w Rasie! Mecu pokazywał się z radością i wigorem, bardzo lubi "show" ;) 

 

 

 

 

Mecusiowi kibicowała mamuśka, JANSA Vita-Red, która również jak zawsze z entuzjazmem pozowała do zdjęć :)

 

 

 

 

 

 

 

05.08.2023

 

Nasz ośmioletni MECENAS Vita-Red (Dvinskie Zori Shestoy Element x Jansa Vita-Red) wziął dziś udział w Krajowej Stołecznej Wystawie Psów Rasowych w Pruszkowie, zorganizowanej przez oddział w Warszawie. Nasz Mecuś wystąpił po raz pierwszy w klasie weteranów i poszło mu nadzwyczaj dobrze ;) 

Uzyskał tytuł Zwycięzcy Weterana (BOV), Zwycięzcy Rasy (BOB), a w trakcie finałów został czwartym najpiękniejszym weteranem (BIS weteranów IV) i najpiękniejszym jamnikiem wystawy (BOG I)!!! Jestem niezwykle dumna i szczęśliwa z osiągnięć Meca, a sędziom dziękuję za dokonany wybór. Jamniki sędziował p. Leszek Poniewierka (zarówno w ringu jak i w trakcie finałów), a BIS weteranów p. Katarzyna Adamus-Fiszer. 

 

Mecenas na podium wygrawszy grupę IV, za zdjęcie dziękuję ZKwP O/Warszawa: 

 

 

Poniżej kilka zdjęć wykonanych dzień przed wystawą. tuż po przygotowaniu Mecusia do wystawy :) 

 

 

 

 

 

 

 

Za przygotowanie Mecenasa do wystawy serdecznie dziękuję Kasi Jarząbkowskiej, z zaprzyjaźnionej hodowli jamników długowłosych Long and Lovely. 

 

 

 

 

 

 

 

24.07.2023

 

W zaprzyjaźnionej domowej hodowli jamników długowłosych Long and Lovely urodziły się piękne szczenięta w kolorach rudym i czarnym podpalanym, pieski i suczki. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu z hodowcą, p.Katarzyną Jarząbkowską, tel. 609 515 555. Poniżej kilka zdjęć maluszków :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.06.2023

 

Gorące czerwcowe dni co prawda niezbyt sprzyjają długim spacerom, ale godzinny wypad do pobliskiego parku jest zawsze mile widziany :) Jansunia i Mecu szaleli wśród traw, a zwieńczeniem spaceru była kąpiel w pełnym kaczek stawie. Dzień jednym słowem nad wyraz udany! 

 

 

 

 

 

Na koniec nadszedł czas na stateczne wygrzewanie ciałka w słoneczku ;) 

 

 

 

 

 

 

10.05.2023

 

Choć wiedziałam, że ten dzień się zbliża to nie sądziłam że nadejdzie tak szybko. Odeszła od nas założycielka hodowli, moja najkochańsza Tolcia. Spędziłyśmy razem 5127 dni i to były cudowne dni - każdego dnia uczyła mnie czegoś o jamnikach. Nie znosiła wystaw i zdjęć, nie uznawała komend. Kochała wodę, błoto, kopanie dołków, pływanie i tarzanie się w czym popadnie. Przez całe jej życie nie było dnia, w którym nie miałaby apetytu, nie było kałuży którą by ominęła. Kochała szczenięta i wychowywała z radością kolejne pokolenia - zajmowała się szczeniętami Jansuni jak swoimi doglądając ich 24 godziny na dobę. Była niezależna i uparta, ale oddana rodzinie ludzkiej i psiej w 100%.  Jansa i Mecenas kochali ją całym swym jestestwem, każdy dzień rozpoczynając lizaniem Toli po pyszczku. Stawali nie raz wzajemnie w swojej obronie, jedynie przed upływem czasu nie byli w stanie jej obronić. 

 

 

PORZECZKA Japońskie Złocienie: 23.10.2008 - 10.05.2023

Dziękuję Tosieńko za każdy wspólny dzień... 

 

   

 

 

 

 

 

22.10.2022

 

Dziś w pobliskim Pruszkowie odbyła się krajowa wystawa psów rasowych. Jako że impreza odbywała się "za miedzą" uznałam, że żal się nie pojawić ;) W klasie weteranów wystąpiła dziś 11,5 letnia Jansa Vita-Red (Ares Dagi Dog x Porzeczka Japońskie Złocienie). Jansunia uwielbia brylować na wystawach i w centrum uwagi czuje się jak ryba w wodzie ;) 

Jamniki sędziowane były przez p. Adama Ostrowskiego. Jansunia w klasie weteranów uzyskała ocenę doskonałą, tytuł Zwycięzcy Weteranów, została Najlepszym Weteranem w Rasie i Zwycięzcą Rasy! Cieszę się bardzo, a wystawianie tej leciwej już suczki jest nadal wielką frajdą.

Kilka pamiątkowych zdjęć udało się zrobić w malowniczych jesiennych okolicznościach przyrody w pobliskim parku :)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.09.2022

 

Tegoroczny urlop przypadł na wrzesień. Trafiliśmy idealnie! Ciepło, ale bez upałów i bez tłumów turystów. Piękne miejsce, spokojne i ciche - w lesie i nad jeziorkiem. Czego chcieć więcej? Jamniki były w raju :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.08.2022

 

Ten gorący dzień spędziliśmy po sąsiedzku, u wspaniałych miłośników jamników :) Jamniki były wszelakie - długowłose i krótkowłose, miniatury i standardy. Było bieganie, pływanie w basenie, gonitwy i próby kradziejstwa jedzenia ;) Jednym słowem idealny dzień jamniczy... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.07.2022

 

Letnie zdjęcia moich jamników szalejących w ogrodzie. Co prawda szaleństwa już nie takie jak za młodu, ale nadal dużo kreatywnych pomysłów pojawia się w jamniczych główkach :) 

Porzeczka Japońskie Złocienie, nestorka rodu, jako już niemal czternastoletnia suczka powoli sobie tupta podczas gdy jej córka Jansa Vita-Red i wnuk Mecenas Vita-Red biegają szukając nowych wrażeń i od czasu do czasu rozrabiając jak pijane zające ;) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.05.2022

 

JANSA Vita-Red (Ares Dagi Dog x Porzeczka Japońskie Złocienie) brała udział w Międzynarodowej wystawie psów rasowych w Łodzi. Jamniki oceniane były przez sędziego z Włoch, p. Marco Marabotto. W klasie weteranów uzyskała ocenę doskonałą oraz tytuł Zwycięzcy Weterana i Najlepszego Weterana w Rasie. Tym samym została Championem Polski Weteranów :) 

Bardzo się cieszę, że udało nam się po koronawirusowych przerwach wrócić na wystawy i dokończyć championat. Najbardziej jednak cieszy mnie, że ta ponad jedenastoletnia suczka jest w tak dobrej kondycji, a wystawy sprawiają jej taką samą frajdę jak w młodości. Ona po prostu urodziła się po to, aby się lansować ;) 

 

W trakcie wystawy Jansunia wzięła też udział w niewielkiej sesji zdjęciowej, której efekty prezentuję poniżej. Modelka pozowała z gracją i radością, jak zawsze :)   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

     

  1. pl
  2. en
  Wpisz e-mail: 
  Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Twój mail został wysłany - dziękujemy :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Karolina Czempas

Domowa hodowla jamników długowłosych standardowych

 

Tel. 796-055-618

mail: hodowla.vitared@gmail.com